Προς το περιεχόμενο

Ψήνεστε για online κιθαρο-jam;


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδη το ονομα μου μπηκε στα ταμπλο των παιχταραδων (οπως ηταν φυσικο),εννοειται οτι ειμαι μεσα, αν και θα αργησω λιγακι,μεσα στα ορια βεβαια, γιατι βλεπω οτι καποιοι εχουν πλακωθει απο τωρα και ανεβαζουν και αγχωσαν τον κοσμο. 8) 8) 8)

 

Ψυχραιμια ωρε παιδες.Ψαχτε το και λιγο παραπανω.

 

Ρε trigga απο την βιασυνη σου, πρασινησες τον τοπο ;D ;D ;D

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 531
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Kαβλα ο φρουνομπουλάξ.

Φεντεριάρη το ριξες στο βιολί? :P Γιατι δεν έκανες τσόλο κ εφτιαξες ατμόσφαιρα για τσόλο μονο?

 

Χμου παρατηρώ οτι κανείς δεν έγραψε το παρακάτω απ το κομμάτι ως τώρα.

 

Εχουμε 4 κύκλους που δεν είναι δυνατοι αλλα έχουν μια σταδιακή άνοδο κ στον 5 γίνεται "χαλασμός" στο κομμάτι.6 κύκλος δεν υπάρχει γιατι επαναλαμβάνεται το τελευταίο 4μετρο (Αbmaj7/G7) 2φορές  κ εκεί τελειώνει το κομμάτι.

 

Οπότε το δέλεαρ είναι οτι ο 5ς σολέρ θα χει μερος να τα σπάσει κ λίγο χώρο ακόμη για να μας κλείσει κιόλας.

 

Υ.Γ.Ελπίζω αυτο να κάνει την αρχή κ σε πιο "βίαια" κλιπάκια.(Μπλού κόλλα το μουστάκι κ σε περιμένει το 5ο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ρε vartani που είδες την πρασινιά.Η G7 που έχει στο γύρισμα μπορεί να περαστεί κ με άλλο τρόπο εκτός του κλασσικού μινόρε που περάσαν όλοι ως τώρα.

 

Το μόνο κακό που έχει το κλιπίδι μου είναι οτι χάνω στο Abmaj7/G7 τον χρονισμό μου κ φεύγει σε 1,2 νότες εκτός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν...αν και ο πιο άσχετος....(και μαλλον και απ τους μικροτερους)

είπα να συμμετέχω κι εγώ....κ ολα τα σχόλια ευπρόσδεκτα....

Let's make some NOIZ !!! (αφου αυτο μπορουμε.....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως θα ήταν προτιμότερο τα link να τα στέλνουμε απευθείας στον fleamail μέσω πμ??

Δεν θα ήταν πιο ωραίο να υπάρχει και το στοιχείο της έκπληξης??

 

Δεν θα σας άρεσε καλύτερα να ακούσετε για πρώτη φορά την προσπάθεια των άλλων ολοκληρωμένη με σωστό mix?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τελείωσα κι εγώ το μέρος μου.

Παίζω με τη strat (θέση 2) στον Tech 21 με drive a la Marshall ;)

 

Θα στείλω στον fleamail 3 αρχεία:

 

1) το κανάλι της κιθάρας τελείως dry

2) το κανάλι της κιθάρας με λίγο delay και λίγο πειραγμα στο EQ (αν θέλει να χρησιμοποιήσει αυτό)

3) το mixdown με το panning, όπως κάνατε και οι υπόλοιποι

 

;)

 

Έκανα και μια ψιλο-κανονική μίξη για εσάς για να ακούσετε αυτό που έγραψα:

 

http://www.box.net/shared/g65gqsvgo0

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μήπως θα ήταν προτιμότερο τα link να τα στέλνουμε απευθείας στον fleamail μέσω πμ??

Δεν θα ήταν πιο ωραίο να υπάρχει και το στοιχείο της έκπληξης??

 

Δεν θα σας άρεσε καλύτερα να ακούσετε για πρώτη φορά την προσπάθεια των άλλων ολοκληρωμένη με σωστό mix?

 

Μπορώ να πω ότι είχα σκοπό να μην ακούσω τίποτα μέχρι να καθήσω να γράψω... αλλά δεν κρατήθηκα.

Όποιος προτιμά βέβαια, μπορεί να κρατήσει το στοιχείο της έκπληξης αν απλά δεν ακούει τα τμήματα που ανεβαίνουν.  :)

 

 

Εν τω μεταξύ, εγώ το έκανα εντελώς soundtrack για soft αισθησιακή ταινία.  :P

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου