Προς το περιεχόμενο

Ανορθογραφα posts


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν αρέσει στον πιτσιρίκο το βιβλίο θα μάθει κ τον Καρυωτάκη κ όλους τους άλλους.Αν όχι δεν φταίει ουτε ο δάσκαλος ουτε κανείς.Η οικογενεια δίνει παραδείγματα γι' αυτό.

 

Σουπερφάνκ αγόριμ χωρίς ανταγωνισμό σήμερα δεν.......άσε το πως ήμασταν κ ποσο διαφορετικά κάναμε κ που φτάσαμε.Όσο πάει για το ψωμάκι θα δυσκολεύει.Απ το δημοτικό δεν έχεις τον ανταγωνισμό κ δεν θα πρεπε να υπάρχει αλλα μετά θες δεν θές μπαίνει κ γίνεται ρεαλιστής κάπως ο νεός, όσο του φτάνει βέβαια κ δεν ομαδόποιείται έντονα( emo).

Κυμαδομηχανή ξεκυμαδομηχανή εσύ απο που βγάζεις ψωμάκι?Απ' το φούρναρή?Έχεις γλιτώσει το μηχανάκι?Αν ναι πως το γλύτωσες?Το μυστικό δεν πρέπει να είναι μυστικό.Μήπως είσαι κ επαναστάτης κ κάνεις αγώνα εναντίων του κράτους?Πώς τον κάνεις αν είναι να ρθώ κ γώ να είμαστε μεγαλύτερη ομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 245
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Προσωπικά με ενοχλεί σχεδόν το ίδιο η ανορθογραφία με την έλλειψη σημείων στίξης.

 

ΥΓ2. Προτείνω να καθιερωθεί η Τριγγική ως δεύτερη επίσημη γλώσσα του Noiz.

 

Εγώ το προσπάθησα, αλλά τελικά κατέληξα να χρησιμοποιώ τον Trigga converter:

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=157485.msg223573#msg223573

 

trigga.jpg

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμ,με τετοιους δασκαλους που ολη τη μερα..... βαρανε.... G sus2sus4 ...κυνηγωντας τη...τζαζ που να μαθουν γραμματα τα παιδια!.. ;D ;D

 

Σουπερφάνκ αγόριμ χωρίς ανταγωνισμό σήμερα δεν.......άσε το πως ήμασταν κ ποσο διαφορετικά κάναμε κ που φτάσαμε.Όσο πάει για το ψωμάκι θα δυσκολεύει.Απ το δημοτικό δεν έχεις τον ανταγωνισμό κ δεν θα πρεπε να υπάρχει αλλα μετά θες δεν θές μπαίνει κ γίνεται ρεαλιστής κάπως ο νεός, όσο του φτάνει βέβαια κ δεν ομαδόποιείται έντονα( emo).

Κυμαδομηχανή ξεκυμαδομηχανή εσύ απο που βγάζεις ψωμάκι?Απ' το φούρναρή?Έχει γλιτώσει το μηχανάκι?Αν ναι πως το γλύτωσες?Το μυστικό δεν πρέπει να είναι μυστικό.Μήπως είσαι κ επαναστάτης κ κάνεις αγώνα εναντίων του κράτους?Πώς τον κάνεις αν είναι να ρθώ κ γώ να είμαστε μεγαλύτερη ομάδα.

 

μα ακριβως αυτο λεω και εγω :)

 

τουλαχιστον ομως εμαθα και πεντε... σκατογραμματα.. ;D

 

και για να σοβαρευτουμε ο "ανταγωνισμος" δεν εμποδιζει κανεναν να ειναι ορθογραφος και να ξερει 5-6 ΒΑΣΙΚΑ πραγματακια...

 

α,και ο ΚΙΜΑΣ γραφεται με "Υ".. ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε δει πως πάνε τα κοριτσάκια στο σχολείο;

 

α,εδω μας τα χαλας μια χαρα  ειναι!! ;D ;D

 

(αν και δυστυχως τα περισσοτερα ειναι χοντρα,καλα μονο κρουασαν Follie τρωνε?? ;D)

 

Κρουασάν ...psolie  τρώνε αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.

Εγώ το'χω πει, αν κάνω παιδί και το δω έτσι, θα το κλείσω στην υπόγα και θα του δίνω να τρώει ψαροκέφαλα μόνο. Και θα παίζω συνέχεια σμοκονδεγουοτε να ακούει.

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρουασάν ...psolie  τρώνε αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.

Εγώ το'χω πει, αν κάνω παιδί και το δω έτσι, θα το κλείσω στην υπόγα και θα του δίνω να τρώει ψαροκέφαλα μόνο. Και θα παίζω συνέχεια σμοκονδεγουοτε να ακούει.

 

εγω τα δικα μου τα εχω ηδη στην υπογα κλειδωμενα μαζι με τα απαντα του Καβαφη και ολους τους δισκους του Nick Cave μπας και ξανα-γινουν ανθρωποι....τρωνε δε μονο φιλετα πεστροφας!! ;D

 

τι να πω ..πριν πανε..σχολειο μια χαρα παιδια ητανε... ::)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως κακώς καταργήθηκε η σχολική ποδιά, η βέργα και η τιμωρία.

Δεν είναι μόνο η ορθογραφία.

Έχετε δει πως πάνε τα κοριτσάκια στο σχολείο; Σαν πορνοστάρ, και μιλάω σε επίπεδο γυμνασίου. Άσε δε και κάποιες μαμάδες που τα καμαρώνουν κιόλα.

Για τα αγοράκια-γκεϊ-ιμο-κλπ δεν σχολιάζω, θα με κόψει το εσρ.

 

Και σας τα λέει αυτά ο kwstas79, που ξέρετε τι παλιάνθρωπος είναι.

 

Kwstas79,

η παρακάτω συζήτηση είμαι σίγουρος ότι θα σε ενθουσιάσει :) (παλιάνθρωπος γαρ).

Είμαστε στην τάξη και παραδίδω μάθημα φυσικής. (είμαι φυσικός ραδιοηλεκτρολόγος)

Κάποια στιγμή με ρωτάει η Αννούλα (το πραγματικό όνομα είναι άλλο):

-κύριε...

-κεριά

-τέλος πάντων, να ρωτήσω κάτι?

-ρώτα

-είστε ραδιοηλεκτρολόγος?

-ναι, γιατι?

- θα μου αλλάξετε τα φώτα?

 

το πως ντύνονται είναι ψιλά γράμματα, το πως μιλάνε να δεις , ή μάλλον να ακούσεις...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα

τουλαχιστον ομως εμαθα και πεντε... σκατογραμματα.. ;D

 

Σοβαρά τώρα το θέμα ορθογραφίας είναι τελείως minor 7b5  θέμα.Υπάρχουν άλλα θέματα, που βαριέμαι να αναφέρω, μείζονος σημασίας.

 

Τα γραμματούλίνια που έμαθες σούπερφάνκ σε βοήθησαν να εκφράσεις καλύτερα τις στιχουργικές σου εξάψεις.Είναι γεγονός αυτό οτι η ποίηση,λογοτεχνία εσάς τους στιχουργους τους ατάλαντους σας βοηθάει για να κλέβεται κ τπτ. :P

 

Εμας τους μαέστρους δεν μας λένε τπτ τα γκράματα αλλα η Τσόλ σασπέντιντ στου τέσιρα κι του δίου.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να πω ..πριν πανε..σχολειο μια χαρα παιδια ητανε... ::)

 

Ενα θεματάκι είναι οι συναναστοφές σε συνδιασμό με την καπνιστή πέστροφα.Βάλε ντετέκτιβ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου