Προς το περιεχόμενο

2ο Noiz online jam


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 271
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Άλλη μια συμμετοχή...

 

Ελπίζω εντός χρόνου...

 

πολυ ωραιο!!!  

 

 

ευγε!   ;)

 

όντως ! τωρα τ ακουσα, μπραβο!

 

αυτα τα τζαζ περασματακια, αραγες τι ήταν ?  ???

 

Σας ευχαριστώ NicolasAth72, trigga!

 

Λίγο πεντατονική, λίγο arpeggios, λίγο μιξολύδιο, πολύ χρωματική και καλό ανακάτεμα!  ;D

 

Αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν ο ήχος που βγήκε. Μιας και δεν ασχολούμαι ιδιαίτερα με το cubase (έχω να γράψω πόλύ καιρό) και με μια κάρτα που δεν είναι κάτι ιδιαίτερο και τελευταία στιγμή που ασχολήθηκα (Κυριακή πρωί το ξεκίνησα) χωρίς ενισχυτές, χωρίς μικρόφρωνα, χωρίς πεταλιέρες. Και μάλιστα με την ESP mirage custom!!! μια εντελώς hard rock κιθάραπου αφού βαριόμουν και να σηκωθώ να πάρω την music man (albert lee) που θα καθόταν κάπως καλύτερα. Απλά, στα γρήγορα, έναν ήχο στο guitar rig3 (Πολύ πολύ βολικό) και μετά στο cubase. Α ρε τεχνολογία!!! Μου ακουγόταν η ESP σαν στρατοκάστερ! Με τα δικά μου αυτιά βέβαια.... Κάθε ένσταση δεκτή!  ;D

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να κάνω μια πρόταση?

 

 

Να γράψει ο καθένας ΟΛΟ το backing track και ο flea να διαλέξει ποια κομμάτια ακούγονται καλύτερα, και ποια parts χρειάζεται?

Δηλαδή να κάνει αυτός την επιλογή ενός κομματιου απο το σολο του καθενός, να βγάλουμε άκρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ μανούρα το θέμα odis.. εγώ μετά βίας βρήκα λίγο χρόνο να γράψω και δεν έχω άλλο..  :-\

 

καλύτερα να δώσουμε παράταση μέχρι την άλλη Κυριακή αλλά όποιος γράψει μέχρι τότε να το κάνει στα υπόλοιπα μέρη του κομματιού! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς δεν έχω χρόνο για άλλη παράταση καθώς θα φύγω στο εξωτερικό σε λίγες μέρες, μπορεί να αναλάβει κάποιος άλλος την μίξη φυσικά ή να το αφήσουμε για αργότερα! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα guys,

 

παει το φαγε η μαρμαγκα ε? Απ την αρχη φαινοταν παντως οτι ο κοσμος βαριοταν (η κι εγω δεν ξερω τι αλλο) για το 2ο τρακ, κριμα για εμας που γραψαμε.....

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω οτι το φαγε η μαρμαγκα (ακομα)  :-\

 

Ο φλι αν καταλαβα, λεει οτι δεν μπορει να δωσει κι αλλη παραταση.

Ας μιξαρει αυτα που εχει ως τωρα να τελειωνει αυτο το πολυπαθο 2ο τζαμ...    ;D

 

Το τριτο το μακρυτερο παντως, αν γινει, καλο θα ειναι να γινει σε περιοδο που δεν θα παιζουν εξετασεις, EURO, Ολυμπιακοι αγωνες και λοιπα events...

 

 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα ειναι να μας εμποδιζουν να γραψουμε ΕΝΟΣ ΛΕΠΤΟΥ ΣΟΛΟ ΜΕΣΑ ΣΕ 1 1/2 ΕΒΔΟΜΑΔΑ, το euro, olympics, διαδηλωσεις, απεργιες, εθνικες εορτες και αλλες λοιπες υποχρεωσεις, τοτε συγνωμη αλλα ΔΕΝ ειμαστε μουσικοι αλλα δημοσιοι υπαλληλοι.

 

Τελος παντων ο καθενας ο,τι θελει κανει

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου