Προς το περιεχόμενο

Μια αρχική βοήθεια για midi-synth-pc!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΕΧΩ ΤΟ SYNTH YAMAHA RS 7000. :D ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΜΕΣΩ ΑΥΤΟΥ, ΔΗΛΑΔΗ SEQUENCE ΚΤΛ. ΜΕ MIDI ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΠΟΙΑ ΕΠΑΦΗ, ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΣΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΟΥ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΥΝΔΕΣΩ ΤΟ YAMAHA ΜΕ ΤΟ PC MOY KAI ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ SEQUENCE ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ. ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΛΩΔΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΚΑΡΤΑ ΗΧΟΥ ΣΧΕΤΙΚΑ SB LIVE PLATINUM5.1. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΤΟΥΣ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΗΛΩΣΩ ΚΑΠΩΣ ΤΟ YAMAHA? ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΘΟΡΙΖΩ ΗΧΟΥΣ ΤΟΥ SYNTH ME MIDI ΚΑΝΑΛΙΑ. ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΒΟΗΘΕΙΑ ΘΕΜΗΤΗ! :?:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Stab,θα πρεπει να αναφερθεις στο προγραμμα που θα χρησιμοποιησεις.Σαν πρωτο βημα,προσπαθεισε να αυτοματοποιησεις τα knobs του RS,και να "κατεβασεις" καποιο editor για τους ηχους του 8O

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι απαραιτητα.Δοκιμασε το www.synthzone.com.Εκει λογικα θα βρεις και ηχους για το RS.Ομως ποιο λογισμικο χρησιμοποιεις?Πχ στο cubase θα ηταν καλο να προσθεσεις καποιο mixermap ή studiomodule σχεδιασμενο για το RS.Δοκιμασες καθολου το automation?Εκτος απο το να γραφεις τις κινησεις των knobs μπορεις να ελεγχεις το sequencer με αυτα!Η να πειραζεις τα virtual synths 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου