Προς το περιεχόμενο

XLR Cables


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας συνάδελφοι. Έχω φάει όλο το net και δεν βρήκα τπτ. Γίνεται κάποιος να μου πεί πως πάνε οι κολλήσεις σε 4-5-6-7 Pin XLR καλώδιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορίστε?? Για ήχο νομίζω μόνο σε 3 βγαίνει. Όταν έχει παραπάνω Pins νομίζω είναι για κονσόλες φωτισμού και ρομποτικά. Δίνεις περισσότερες πληροφορίες Τι θέλεις να κάνεις?

 

Εdit: Mήπως αναφέρεσαι σε multi καλώδιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ήχο είναι μόνο τα 3-Pin. Απλά μου δώσαν να κολλήσω κάποια 4-Pin XLR και δεν ξέρω τι πάει που...Και απλά ρώτησα και για τα άλλα απλά αν ξέρετε να μου πείτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλ, το καλώδιο έχει μια γείωση και 4 καλωδιάκια σήματος ή 1 γείωση και 3 σήματα? Τι γράφει εξωτερικά στη μόνωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν νομίζω ότι πρόκειται να καταλάβω τι θέλεις να κάνεις, φαντάζομαι λοιπόν ότι έχεις κάποια πολύκλωνα καλώδια τα οποία θέλεις να συνδέσεις σε xlr 3pins.

 

Αν μάντεψα σωστά (τι κερδίζω? :D) βάλε στο 1 τη γείωση, στο 2 όποιο θες και στο 3 πάλι όποιο θες. Ακόμα καλύτερα βάλε στο pin2 όποια 2 καλωδιάκια θες και στο pin3, τα άλλα 2 που περισσεύουν.(αν είναι 4+γείωση, αν είναι 3+γείωση βάλε από ένα και αυτό που περισσεύει κόψτο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ρε συ καμιά σχέση, έχω πολύκλωνο καλώδιο 4 ασ'πούμε παρακλαδιών και βύσμα με 4 Pins. Απλά δεν ξέρω ποιό πάει που...? Thanx για την υπομονή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα δοκιμάσω κι αυτό. Ευχαριστώ για την ιδέα. Το θέμα είναι να γίνει γιατί έχω πάρει 3 τέτοια καλώδια για κόλληση και θα πάρω 30€ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει σημασία πως θα τα βάλεις αρκεί να έχουν αντιστοιχεία μεταξύ τους τα 2 βύσματα και η γείωση να είναι συνδεμένη στο πλέγμα των καλωδίων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου