Προς το περιεχόμενο

Tonelab SE vs. Stompboxes - blind test


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω γιατι νιώθω οτι σε marshall θα είναι χειρότερο;; Grin

 

ξερω και εγω μπορει να σε πειραξε η σκορδαλια..... ;D ;D

 

Σοβαρα τωρα καλο ειναι να εχουμε δοκιμασει ενα μηχανημα πριν το κρινουμε...και...νοιωσουμε ::) κατι για αυτο...

 

Παντως αν το ρυθμισεις σωστα ωστε να ταιριαξει στον ΕΝΙΣΧΥΤΗ  σου & τις ΚΙΘΑΡΕΣ σου  μια χαρα παιζει (ισα,ισα ειναι και πολυ ευκολοτερο να το ρυθμισεις απο ενα κανονικο fuzz μια και εχει full eq ;)) σε εμενα με την tele μου τον BOOGIE & τον KOCH ,αλλα και με τον Harley Benton στο σπιτι και τον Marshall στο προβαδικο θεϊκα ακουγεται ;) (και χωρις θορυβο)

 

Και για να μη το ξαναρχισουμε το πανηγυρι,ας καταλαβουμε επιτελους οτι ο καθενας εδω μεσα εχει διαφορετικα ΓΟΥΣΤΑ ,αισθητικη και απαιτησεις απο τον ηχο του οποτε μια ΚΟΙΝΗ συνταγη του τυπου "παρε TL" ή "παρε μπουτικα" και θα "γινεις" ειναι ακυρη.

 

Στο κατω κατω οποιος θελει να τραβηχτει ας τραβηχτει ΜΟΝΟΣ του για να βρει τον ηχο του παρα να περιμενει "ετοιμη" τη λυση απο τριτους.

 

Κατα την ταπεινη μου γνωμη τιποτα δεν μπορει να αντικαταστησει την ΠΕΙΡΑ,την "σωστη"  αισθητικη και το ΜΥΑΛΟ στη χρηση του gear (και των πεταλιων,πεταλιερων) στα οποια τελικα οφειλεται κατα συντριπτικο ποσοστο ο καλος η ο κακος ηχος ;) και δυστυχως και τα 3 αυτα μονο με ΨΑΞΙΜΟ & ΧΡΟΝΟ καλλιεργουνται.

 

my 2 cents

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 71
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγω αυτο με το fuzz το ανακαλυψα τυχαια παντως. Γενικα δεν δηλωνω και μεγαλος fuzz lover, δεν το πολυγουσταρω σαν ηχο γενικα. ΟΜΩΣ εκατσε και παιζαμε καπου και ανεβηκε ενας φιλος να τζαμαρουμε και ηθελε Red House. Τοτε συνειδητοποιησα οτι ΔΕΝ εχω Hendrix fuzz ηχο, και για πλακα το εκανα πραγματικα ON THE FLY σε δευτερολεπτα. Απλα ειχα το UK Blues amp απο τους ενισχυτες. Μπορω να πω οτι εντυπωσιαστηκα. Αυτα...

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου