Προς το περιεχόμενο

Vox Tonelab : SE vs LE (ακουστε - δειτε - κλπ-κλπ.)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταρχήν Σπύρο σε ευχαριστούμε για το χρόνο που διέθεσες ;)

 

Μου άρεσε σε όλα καλύτερα η SE εκτός απο το chorus...

 

Νομίζω και σε μένα το ίδιο...

 

Γενικά η LE μου φάνηκε λίγο πιο "μπουκωμένη" σε σχέση με την SE που είχε λίγο "αέρα" παραπάνω...Μπορεί και να είναι η ιδέα μου βέβαια...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Με αυτα που ειπα δε θελω να πω και ουτε πιστευω παντως οτι το θεμα ειναι ατοπο...ισα ισα κατι τετοιο μακαρι να υπηρχε οταν διαλεγα εγω...(τελικα πηρα την LE)

Απλα οπως σε ολα τα θεματα με συγκρισεις...τελικα η τελεια συγκριση μαλλον ΟΥΤΕ κι εδω γινεται.

Οπως ειπα αφου εχεις ορεξη πιστευω πολυ χρησιμο θα ηταν ενας ηχος με το "metal dist" εχω δει να "απαιτειτα" σε αλλα posts  :P (για το οποιο η γνωμη μου ειναι οτι τζιτζικιζει καπως αλα boss αλλα για αυτο που ειναι καλο... και ειναι η πιο...metal επιλογη -αν και δε την προτιμω :P)

 

edit: o frail ειμαι απλα επειδη ο mc04043 εδω διπλα ψαχνει για wah μπλεξαμε τα μπουτια μας!

 

 

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά η LE μου φάνηκε λίγο πιο "μπουκωμένη" σε σχέση με την SE που είχε λίγο "αέρα" παραπάνω...Μπορεί και να είναι η ιδέα μου βέβαια...

 

δεν ειναι η ιδεα σου ηλια.ειναι λιγο πιο μπουκωμενη αλλα κι εγω δεν εκατσα να τον ψαξω διοτι δεν ειχα πολυ ορεξη μετα απο 4 ξενυχτια δουλειας.παντως πιστευω οτι μπορεις να παρεις αρκετα καλυτερα αποτελεσματα απο την LE.

 

θα ξαναγραψω αυριο μαζι με το metal dist , διοτι ουτε εγω το εχω ακουσει ακομα ;D ;D

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι δυσκολο το κυνηγι του καλου hi-gain (αλλα πολυ βαρυ high-gain  :P)  στην TL φαινεται...κι εγω απο ενισχυτες εχω κανει καποιους ηχους αλλα οχι οτι με ικανοποιουν πληρως  ???

 

Το πεταλι φαινεται να κανει ακριβως αυτο που θελει να κανει καλα απλα δε το χρησιμοποιω πολυ...

Για να δουμε τι θα πει και ο κοσμος αυριο  ;D

 

δεν ειναι η ιδεα σου ηλια.ειναι λιγο πιο μπουκωμενη αλλα κι εγω δεν εκατσα να τον ψαξω διοτι δεν ειχα πολυ ορεξη μετα απο 4 ξενυχτια δουλειας.παντως πιστευω οτι μπορεις να παρεις αρκετα καλυτερα αποτελεσματα απο την LE.

 

θα ξαναγραψω αυριο μαζι με το metal dist , διοτι ουτε εγω το εχω ακουσει ακομα ;D ;D

 

καλυτερα απο αυτα της SE η απο αυτα που ακουσαμε (LE)?

παντως τα 3 ειδη amp κανουν εντονη διαφορα μεταξυ τους... ειναι πολυ χρησιμα! (πανω στον Valve Junior χρησιμοποιω το amp-2 εγω παντως! ειναι η πιο bright επιλογη νομιζω)

東海は十分だ = Only a Tokai is good enough!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι δυσκολο το κυνηγι του καλου hi-gain (αλλα πολυ βαρυ high-gain  :P)  στην TL φαινεται...κι εγω απο ενισχυτες εχω κανει καποιους ηχους αλλα οχι οτι με ικανοποιουν πληρως  ???

 

Έχει ενα έτοιμο πατς ονόματι Vuglar και καλά ο ήχος του Darrel.Ήταν απογοητευτικό όμως ακόμη και μέσα απο έναν Marshall DSL  :(  (στη loop ώστε να μην έχουμε χρωματισμούς)

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα η λάμπα πάντα χρωματίζει, για αυτό και την προτιμούμε άλλωστε. Και μια πεταλιέρα θα πρέπει κατά τη γνώμη μου να μπαίνει πάντα μπροστά, εκτός κι αν τη χρησιμοποιούμε αποκλειστικά για modulation εφφέ, που μόνο τότε θα ήταν καλύτερο ως γνωστόν να μπει μετά τα προενισχυτικά στάδια.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα η λάμπα πάντα χρωματίζει, για αυτό και την προτιμούμε άλλωστε. Και μια πεταλιέρα θα πρέπει κατά τη γνώμη μου να μπαίνει πάντα μπροστά, εκτός κι αν τη χρησιμοποιούμε αποκλειστικά για modulation εφφέ, που μόνο τότε θα ήταν καλύτερο ως γνωστόν να μπει μετά τα προενισχυτικά στάδια.

 

Πίστεψε με και εγώ της ίδια άποψης είμαι αλλά ο "ενισχυτής" της SE με την προενίσχυση του DSL είχαν χειρότερα αποτελέσματα :(

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να σου πω δικές μου εντυπώσεις γιατί είμαι άσχετος με αυτήν... (αλλά και πάλι, αν δεν έχεις για τέτοια έναν Rivera Knucklehead με 4x12 πού πας κύριε; ;D)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου