Προς το περιεχόμενο

Aγορα active monitors


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

anaμεσα σε krk rp6 και maudio βχ8α και Tascam - VL-A5???????????????????

 

to δωματιο ειναι ενα δωματιο για ολες τις χρησεις... (φουσκονει και μονο του!)

και ειναι κοντα στον τοιχο ακομα.. αλλα παιζει να μπουν σε βασεις και καμια 10 ποντους μακρια

και απο πισω τπτ ηχομονοτικο ρικοφον..

psycho beatsssssss

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

to δωματιο ειναι ενα δωματιο για ολες τις χρησεις... (φουσκονει και μονο του!)

και ειναι κοντα στον τοιχο ακομα.. αλλα παιζει να μπουν σε βασεις και καμια 10 ποντους μακρια

και απο πισω τπτ ηχομονοτικο ρικοφον..

 

Σου στελνω μια γραφικη παρασταση του φασματος που πηρα απο "ενα δωματιο που φουσκωνει μονο του"

με τα Tascam. Μη φανταζεσαι οτι αυτο που βλεπεις θα αλλαξει με ενα κομματι μονωτικο "πεταμενο" στον τοιχο.

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα tascam ta 5αρια?? πως μπορει να φτιαχτει?? ???

τα krk rp6?? θα εχουν την ιδια αποκριση?

 

(με τι προγραμμα εβγαλες αυτη τη γραφικη???)

psycho beatsssssss

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τα Tascam!!! Ειναι ενος φιλου συνφουρμιτη.

Βαλαμε το test tone να παιζει και καναμε rec σε αυτο που ακουγαμε με το mic στην θεση ακροασης.

Σχετικα γρηγορα και βιαστικα βεβαια αλλα περνεις μια εικονα.

Οπως βλεπεις συζητησεις για superduper monitor την στιγμη που ο χωρος θα στα κανει μανταρα... ::)

Λαβε λοιπον υπ οψιν σου στις κριτικες που ακους-διαβαζεις και τετοια φαινομενα που σιγουρα υπαρχουν

και απλα δεν τα εχουμε παρει χαμπαρι ;)

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

anaμεσα σε krk rp6 και maudio βχ8α και Tascam - VL-A5???????????????????

 

to δωματιο ειναι ενα δωματιο για ολες τις χρησεις... (φουσκονει και μονο του!)

και ειναι κοντα στον τοιχο ακομα.. αλλα παιζει να μπουν σε βασεις και καμια 10 ποντους μακρια

και απο πισω τπτ ηχομονοτικο ρικοφον..

 

Επειδή τα tascam τα είχα ή ήχα (λόγο ήχου  ;D ;D) και πλέον έχω τα KRK τα 8άρια αλλά έχω ακούσει καλά και τα 6άρια έχω να πω τα εξής. Τα tascam τα καινουρια λένε ότι ειναι όπως τα παλιά σε ήχο. Αν το θεσουμε ως δεδομένο αλλά και γενικότερα θα σου πρότεινα τα KRK 6άρια. ΚΑΙ τα tascam αλλά ΚΑΙ τα KRK τα σπάνε και έχουν φοβερό ήχο αλλά στα KRK λόγο ενός επιπεδου ποιότητας παραπάνω ίσως αλλά και λόγο του ότι ειναι 6άρια θα σου δώσω σωστότερα και αποδοτικότερα μπάσα. Αν ο χώρος σου ειναι μουντός εντελώς τα 5άρια της TASCAM ειναι επίσης άψογα. Πάντως όχι maudio.

Αρα αν θες περισσότερα μπάσα και καλύτερη ανάλυση ήχου (να ακους καλύτερα τα όργανα και την θέση τους μέσα στην μίξη) πήγαινε για KRK. Αν θες κάτι τέλειο και φτηνότερο αλλά με λιγότερα μπάσα και καλύτερο για κακού ήχου δωμάτιο (τα tascam τα έχω ακουσει σε 3 χώρους και δένουν παντού λόγο του πολύ καλού equalizer αν μπορω να το πω έτσι που εχουν ενσωματομένο και το ρυθμίζεις αναλόγως χώρου και απόστασεις από τον τοίχο) τότε πάς για TASCam.

οΤΙ και να πάρεις τα σπάει στην κατηγορία under 500 euro.. Ισως τα 2 καλύτερα κατά την ταπεινή μου γνώμη αλλά και πολλών reviews..

Γενικώς ριξε και μια ματιά στο www.soundonsound.com και θα βρεις εκεί reviews για να επιβεβαιώσεις κάποια πράγματα..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου