Προς το περιεχόμενο

forthnet τελη διακοπης


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για δωστε καμια συμβουλη γιατι αισθανομαι μεγαλο κοροιδο.

Ειχα παρει το 6μηνο πακετο της forthnet στις 1-6-2007 με 60 ευρω.

Αλλα καπου στο συμβολαιο με ψιλα γραμματα ελεγε οτι ειμαι υποχρεωμενος για ενα χρονο να παραμεινω.Αναγκαστηκα ομως να παω σε αλλη εταιρεια και εκανα αιτηση διακοπης αυτον τον μαιο 28-5-2008, και μου εστειλαν τον υπολοιπο λογαριασμο μαζι με το ποσο των 70 ευρω για τελη διακοπης επειδη λενε δεν συμπληρωθηκε το 12μηνο. >:(

Τωρα τι κανεις τους πληρωνεις η οχι; 

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6μηνο πακέτο με 12μηνη διάρκεια;

Πως γίνεται αυτό;

Προ-πληρώνεις τους 6 μήνες αγοράζοντας το πακέτο και δεσμεύεσαι για ακόμα άλλους 6 μήνες (με μία και καλά "προνομιακή" τιμή).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δωστε καμια συμβουλη γιατι αισθανομαι μεγαλο κοροιδο.

Ειχα παρει το 6μηνο πακετο της forthnet στις 1-6-2007 με 60 ευρω.

Αλλα καπου στο συμβολαιο με ψιλα γραμματα ελεγε οτι ειμαι υποχρεωμενος για ενα χρονο να παραμεινω.Αναγκαστηκα ομως να παω σε αλλη εταιρεια και εκανα αιτηση διακοπης αυτον τον μαιο 28-5-2008, και μου εστειλαν τον υπολοιπο λογαριασμο μαζι με το ποσο των 70 ευρω για τελη διακοπης επειδη λενε δεν συμπληρωθηκε το 12μηνο. >:(

Τωρα τι κανεις τους πληρωνεις η οχι; 

 

Νομίζω πως τους πληρώνεις κανονικά.

Είναι όρος του συμβολαίου.

Δε σου είπαν κάτι παράτυπο.

Το κάνουν οι περισσότεροι στα 6μηνα πακέτα προσφορών.

Το μόνο ίσως "παράτυπο" είναι ότι δεν το τονίζουν ούτε στα χαρτιά ούτε στην προσφορά.

Εγώ επειδή την έχω πατήσει, είμαι πλέον πολύ πονηρεμένος και ψάχνω και την τελευταία λεπτομέρεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για το ενδιαφερων και τις απαντησεις,μπορει να εκανα την αιτηση διακοπης τελη μαιου αλλα μεχρι να ενεργοποιηθει παιρνει μερες.Οπως εγινε και με την συνδεση.Απλως επρεπε να ξεφυλιζα το συμβολαιο γιατι καποια πραγματα ειναι παγιδες επειδη δεν αναφερονται αρχικα.Το θεωρω παντως νταβατζηλικι.Τεσπα, το ανεφερα για να μην την πατησουν και αλλοι.   

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε χαρη το συγκεκριμένο όντως ισχυει...το λεει οτι προκειμένου να γινει διακοπη πρεπει να χρεωθείς το ποσο των 70 Ε...οποτε αναγκαστικα πληρώνεις...

Φέντερ σε Λέο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου