Προς το περιεχόμενο

μα καλα τι κανει ο τυπος;


warrel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το συγκεκριμενο κομματι του ANDY TIMMONS ΠΟΥ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΑ 5 ΚΑΛΥΤΕΡΑ INSTRUMENTAL που εχω ακουσει στη ζωη μου και απο feeling και εκτελεστικα βρισκεται στο δισκο ''the spoken and the unspoken''.Oσο για το γεγονος οτι και αυτος παιζει μερικες φορες φουμαρα ειναι ευνοητο αφου σε καθε δισκο θελει να δειξει και την τεχνικη του.Εγω πλεον εχω πειστει οτι με τους κιθαριστες πρεπει να ψαχνεις να βρισκεις κανεναν τετοιο θησαυρο απο τους δισκους τους και οχι να περιμενεις οτι ολοκληρος ο δισκος θα εχει full τετοια κομματια γιατι δεν θα ειχε περαση στους πιτσιρικαδες.Παντως για εμενα παιχτικα και μελωδικα το κομματι ειναι απιστευτο ειδικα μετα το 4.30 δινει ρεστα τα bends και μονο φτανουν.επισης τρομερη δουλεια του εχει κανεις ο πληκτρας απο πισω!!!!παντως δεν ξερω εαν συμβει και σε αλλους παντως εγω το ακουω παρα πολυ καιρο σχεδον καθε μερα και δεν το εχω βαρεθει...και μην πουμε για ηχο....

και τωρα η ΑΣΚΙΚΗ -ΑΣΥΚΗ ή οπως θελει ας γραφεται ...ενα εχω να πω την αγαπω την αγαπω ....το σωμα που ειχε το 80 οταν καποιες ηταν φακλανες δεν περιγραφεται .

 

Μακαριοι αυτοι που πηγαν μαζι της :'(

 

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 116
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

:o :o :o :o το ιδα και εμινα στον τοπο

 

H πλακα ειναι οτι ειδικα στην Ελλαδα περισσοτεροι απο τους μισους εξ'οσων ασχολουνται με την ηλεκτρικη κιθαρα θεωρουν αυτο που δειχνει το βιντεο ως το goal to achieve........

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

P.S υπαρχει αφισα ευκαιρη?

ποσοι εφηβοι των 80's αυνανιστηκαν με αυτην τη θεα την ΑΣΥΚΗ? ::)τρελο μωρο

 

Πειραζει που δε καταλαβα ακομα που κολλαγε αυτο, και γενικα ολη η συζητηση για αυτηνα?

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα...Ασίκη-κα videos τα μαζεύουμε σ'αυτό το thread ή θα ανοιχτεί κάποιο πιο dedicated? ;D

 

προτεινω να μπει στη κατηγορια noiz playmates ;D

 

επειδη χερει ακρας σεβασμου απο ολα τα μελη του νοιζ αξιζει δικο της thread :)

www.myspace.com/costaexarhos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

και να φαντστειτε οτι υπαρχουν ανθρωποι που θεωρουν ωραιο παιξιμο αυτο:

 

που παιζει μια μια τις νοτες και ακουγονται....αντε ρε με τον ξενερωτο..ακου ονομα andy.

 

Καλά είναι θέουλας γνωστός... Τι κιθάρα είναι αυτη ρε παιδιά που παίζει στο βίντεο αυτό, ξέρει κανείς;;

Είναι η πρώτη Ibanez που με κωλοψήνει στη ζωή μου  ;D ;D

 

Αλλά κάτι μου λέει ότι δεν υπάρχει στο εμπόριο...  :'(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα θελα να δωσω μια αλλη διασταση στην κουβεντα και να πω το εξης. Για να αμφισβητησει κανεις ενα πραγμα πρεπει πρωτα να το κατεχει. Πχ για να κανει καποιος ατονικη μουσικη πρεπει πρωτα φυσικα να γνωριζει τι ειναι η τονικη μουσικη. Κατ αντιστοιχια, για να αμφισβητησει καποιος εναν shredder (δεν εννοω τον συγκεκριμενο που πραγματικα ηταν υπερβολικος αλλα προφανως ηταν just for the show), θα πρεπει να παιζει τεχνικα οπως ενας τετοιος. Διαφορετικα δειχνει εμπαθεια. Ο Timmons φυσικα και εχει ενα υπεροχο σολο αλλα η φιλοσοφια των 2 ειναι τελειως διαφορετικη και στην τελικη ο Timmons 'νομιμοποιειται' να κρινει ενα τετοιο σολο και να το χλευασει, ομως το να κριτικαρει ενας οποιοσδηποτε ασημος κιθαριστας μεγαλους shredder (επαναλαμβανω δεν εννοω τον συγκεκριμενο και ουτε αναφερομαι προσωπικα σε κανενα απο εδω μεσα) χωρις ο ιδιος να μπορει ουτε να πιασει το 10% της τεχνικης του νομιζω ειναι γελοιο. Στην τελικη: Ας μαθει ο καθενας μας πρωτα να κριτικαρει τον εαυτο του και να μαθει να παιζει κιθαρα και να μη χλευαζει κατι που αυτος που το κατεχει εχει αφιερωσει απειρες ωρες μελετης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ακούς κάτι που δεν σου αρέσει καθόλου και σε κουράζει, δεν σε εμποδίζει κανείς να εκφράζεις τη γνώμη σου...

 

Έπειτα, δεν είπε κανείς ότι ο τύπος είναι αργός, ή ότι δεν ξέρει κλίμακες... Απλώς η μουσική του είναι κουραστική. Κανείς δεν αμφησβήτησε την τεχνική του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα θελα να δωσω μια αλλη διασταση στην κουβεντα και να πω το εξης. Για να αμφισβητησει κανεις ενα πραγμα πρεπει πρωτα να το κατεχει. Πχ για να κανει καποιος ατονικη μουσικη πρεπει πρωτα φυσικα να γνωριζει τι ειναι η τονικη μουσικη. Κατ αντιστοιχια, για να αμφισβητησει καποιος εναν shredder (δεν εννοω τον συγκεκριμενο που πραγματικα ηταν υπερβολικος αλλα προφανως ηταν just for the show), θα πρεπει να παιζει τεχνικα οπως ενας τετοιος.

Τι λες ρε ψηλέ; Δηλ. για να κάνουμε κριτική σε μία ταινία, θα πρέπει να είμαστε σκηνοθέτες; Για να κρίνουμε αν το φαί που φάγαμε ήταν καλό, θα πρέπει να είμαστε μάγειρες; Ωραία διάσταση έδωσες στην κουβέντα.  ::) ::) ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μαθεις να μιλας καλυτερα πρωτα και αν διαφωνεις καντο με επιχειρηματα. Και ναι, αν πρεπει να κριτικαρεις την ταινια σκηνοθετικα πρεπει να εισαι σκηνοθετης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου