Προς το περιεχόμενο

Help me το Drum Set μου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πιθανότατα έχουν χαλάσει τα πάσα της βίδας που λες. Δεν ξέρω αν θα βρεις τέτοιες βίδες (ρώτα στον Νάκα απο όπου το πήρες και για καλό και για κακό πάνε το snare εκεί και δείξε στον υπάλληλο το πρόβλημα), αν όχι θα χρειαστεί να ψάξεις για βίδα που να κάνει τη δουλειά που θες.

Αν δεν λυθεί το πρόβλημα θα χρειαστείς καινούργιο snare.

Θα σου πρότεινα επίσης να μην παίξεις στο καινούργιο δέρμα αν δεν μπορείς να το κουρδίσεις καλά (αλλού πολύ χαλαρό, αλλού εντάξει κλπ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ναι, πιθανότατα η βίδα για κάποιο λόγο (π.χ. υπερβολικό σφίξιμο) έχει κλωτσήσει.

Δοκίμασε μια άλλη βίδα στο ίδιο βασάκι για να βεβαιωθείς ότι έχει πρόβλημα το σπείρωμα της βίδας και όχι της υποδοχής.

Αυτές οι βίδες είναι στανταρισμένες (μόνο της DW διαφέρουν), και σε οποιοδήποτε σοβαρό ντραμομάγαζο και αν πας - έχοντας μία μαζί σου για δείγμα - λογικά θα βρεις. Και μια και θα το κάνεις, δεν τις αλλάζεις όλες καλού-κακού; Και μια και θα τις αλλάξεις, δεν βάζεις και λίγο WD40 στις υποδοχές; ;)

Για το δαχτυλίδι του ταμπούρου, δεν ξέρω. Δεν μπαίνει με τίποτα;

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι το πρόβλημα είναι στις υποδοχές.Έχουν στραβώσει και έτσι δυσκολεύομαι να βιδώσω σωστά τις βίδες , πρεπει να βάλω πολύ δύναμη έτσι ώστε να τεντώσει το δέρμα.Σ'αυτή την περίπτωση τι κάνω :-\ ?

I'm gonna fight em all...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λύσε τις βάσεις που έχουν πρόβλημα και αφαίρεσε από μέσα τους τα βασάκια με το χαλασμένο σπέιρωμα. Ανταλλακτικά τέτοια έχει η gibraltar και άλλες μάρκες. Θα τα βρείς σε μαγαζιά του χώρου λογικά.

Ψάχνεις αυτά

http://www.musiciansfriend.com/product/Gibraltar-SCLG-Lug-Nuts?sku=446129

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λύσε τις βάσεις που έχουν πρόβλημα και αφαίρεσε από μέσα τους τα βασάκια με το χαλασμένο σπέιρωμα. Ανταλλακτικά τέτοια έχει η gibraltar και άλλες μάρκες. Θα τα βρείς σε μαγαζιά του χώρου λογικά.

Ψάχνεις αυτά

http://www.musiciansfriend.com/product/Gibraltar-SCLG-Lug-Nuts?sku=446129

 

 

 

 

Για την ακρίβεια ειναι dsc01701xc2.th.jpg

έτσι.Τα εξογκόματα με χρώμα χρυσό γέρνουν προς τα πάνω  ???.Μπορώ να προμιθεφτώ από την αγορά ή πρέπει να αλλάξω snare?Ξέρει κανείς αν έχει στο Ριχάρδο;

I'm gonna fight em all...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK , Ευχαριστώ για όλα παιδιά.Έχω ήδη αρχίσει το κάψιμο πάνω από τα drums και ψάχνομαι με κάτι φίλους για μπαντίτσα.Τα λέμε στο forum.

I'm gonna fight em all...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου