Προς το περιεχόμενο

Ηχεία για PC με 30 ευρώ.


Giwrgos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Bασικά, ο τίτλος είναι εκ των ουκ άνευ: το να ψάχνεις "θεϊκά" ηχεία για PC είναι σαν να ψάχνεις "reference" ραδιοφωνάκι για την οικοδομή.

δεν συμφωνώ μαζί σου, απλά πρέπει να τα χώσεις...εγώ τα έχω και δεν παίζονται...με αυτά ηχογραφώ, Harman Kardon Soundsticks2

http://www.harmankardon.com/category.aspx?Language=ENG&Region=EUROPE&Country=GR&cat=MME

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Θα σου προτεινα τα  Creative Gigaworks T20. Κοστιζουν λιγο παραπανω αλλα ειναι κλασεις ανωτερα απο αλλα με  τριπλασια τιμη. 

 

Τα Creative Gigaworks T20 τα έχω και εγώ

Gigaworks_T20.jpg

και τα συνιστώ ανεπιφύλακτα για ακρόαση τουλάχιστον. Η τιμή τους έχει πέσει πολύ τελευταία.

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.500713

 

Πριν απο 2-3 μήνες από το Πλάισιο τα είχα αγοράσει 20-25 ευρώ ακριβότερα.

Ghen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί προτημάτε αυτά και όχι κάτι με γούφερ?δεν θα νε καλύτερη η ποιότητα του ήχου?αν τα πάρω με διανομή θα τα φέρουν σπίτι μου?πόσο είναι περιπου τα μεταφορικά εντό§ αττική§?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί προτημάτε αυτά και όχι κάτι με γούφερ?δεν θα νε καλύτερη η ποιότητα του ήχου?αν τα πάρω με διανομή θα τα φέρουν σπίτι μου?πόσο είναι περιπου τα μεταφορικά εντό§ αττική§?

 

1. κάτι ξέρουμε...

2. όχι

3. ναι

4. δεν ξέρουμε, θα σου πουν από το κατάστημα

 

Τα Τ20 τα έχω και εγώ - αύριο θα πάρω τα Τ40.

Φανταστικά ηχειάκια.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bασικά, ο τίτλος είναι εκ των ουκ άνευ: το να ψάχνεις "θεϊκά" ηχεία για PC είναι σαν να ψάχνεις "reference" ραδιοφωνάκι για την οικοδομή.

 

Μα... υπάρχει... είναι οποιοδήποτε ραδιοφωνάκι παίζει καζαντζίδη... :) :)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ήχος σου, ειδικά όταν θα ακούς απλά μουσική, θα είναι ΠΟΛΥ καλύτερος με woofer παρά με απλά ηχεία που έχουν ενσωματωμενα μπάσα. Διάλεξε και πάρε. Αποκλείεται, στα λεφτά που λες, να βρεις 2.0 καλύτερο από 2.1.

 

Tα Τ20 είναι πολύ καλά (τα ξερω καθώς δοκιμασμένα) αλλά δεν βγάζουν καλύτερο σύνολο ήχου από ένα 2.1.

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα τα creative Inspire 2.1 και είναι μια χαρά.

 

Eye νομίζω ότι είσαι λίγο υπερβολικός με το θέμα subwoofer. Αν δεν το θες σε συγκεκριμένες περιπτώσεις, μπορείς να το κλείνεις. Αλλα σε ταινίες παιχνίδια κλπ έχει φάση...

 

Επίσης σου δίνει την (αν)ήθική ικανοποίηση να μπορείς να ενοχλείς τους γείτονες με τα βουητά του τις ώρες κοινής ανησυχίας εαν σου κάνουν παρατήρηση τις ώρες κοινής ησυχίας.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Δεν είναι αγγελία.  ::)

 

 

@Giwrgos: Αφού είναι για pc τα ηχεία και δεν είναι για studio/monitor χρήση, μήπως να σκεφτόσουν 5.1; Σε τέτοια λεφτά, μάλλον 6 χειρότερα από 2/3 ηχεία αλλά ψευτοsurround και έτσι;

Ι CAN ONLY SHOW YOU THE DOOR, NEO

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως θα σου προτεινα κατι τετοιο:

 

http://www.thomann.de/gb/samson_media_one_3a.htm

 

http://www.thomann.de/gb/m_audio_av30_studiophile.htm

 

Ειναι λιγο ακριβοτερα αλλα πιστευω πως αξιζει τον κοπο...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eye νομίζω ότι είσαι λίγο υπερβολικός με το θέμα subwoofer. Αν δεν το θες σε συγκεκριμένες περιπτώσεις, μπορείς να το κλείνεις. Αλλα σε ταινίες παιχνίδια κλπ έχει φάση...

 

Πως μπορώ να είμαι υπερβολικός αφού δεν είπα τίποτε επί του θέματος; Μια και το έθιξες όμως, να πω τι ισχύει για όποιον ενδιαφέρεται : ανάμεσα σε δύο συστήματα (το ένα να είναι 2 και το άλλο να είναι 2.1), έστω ότι και τα δύο έχουν την ίδια τιμή, τότε το 2 θα είναι πάντοτε καλύτερο από το 2.1 - για τον απλούστατο λόγο ότι για την κατασκευή του 2.1 χρειάζεται μεγαλύτερη τεχνογνωσία, περισσότερα υλικά κλπ. Οπότε, εφ' όσον μιλάμε για μία δεδομένη τιμή, το 2 είναι πάντοτε καλύτερο από το 2.1. Απλά μαθηματικά.

 

:)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου