Προς το περιεχόμενο

Πώς θα περιγράφατε με λόγια τον "καλό ήχο"?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδια το ερωτημα δεν καταλήγει κάπου.Ειναι πολυ γενικο κ απροσδιοριστο.Κ υποκειμενικότατο.Τι παει να πει καλος ήχος κ απο ποια πλευρα?Ο καθενας θα το δει απ την δικη του πλευρα.

 

Η δικη μου ειναι οτι ενας ηχος ειναι καλος οσο καλός είναι στα αυτια μου ο παιχτης-μπαντα,το στυλ του/τους,το performance.Αν μετα το κοιταξω ηχοληπτικα ισως διαφέρει η αποψη μου.

 

Ο καλος ηχος συγκεκριμενοποιείται κ καταλήγει με το πέρας του χρονου κ της ακουστικης εμπειριας στον εκαστοτε ακροατη-μουσικό.

Νομιζω οτι δεν ειμαι σε θεση να γνωριζω ποιος ειναι ο καλος ήχος αλλα στο τι αρεσκομαι να απολαμβανω σήμερα παιζοντας είτε ακούγοντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Προτείνω παράλληλα με τα απαντημένα θέματα να ανοίξει και μια καινούργια κατηγορία "θέματα που δεν θα απαντηθούν ποτέ" και να μπει αυτό πρώτο πρώτο! Μαζί με το άλλο για την καινούργια μπάντα.... ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα περιέγραφα τον καλό ήχο ως τεράστιο, αληθινό, δυναμικό, με στρογγυλές χαμηλές αλλά όχι πλαδαρές και ατίθασες, και μαλακά αλλά όχι μουντά πρίμα.

 

Στο ροκ ήχο που προτιμώ κιόλας θα έβαζα ώς ακουστικό παράδειγμα το warning sign των coldplay.

 

Aλλά πραγματική απόλαυση παίρνω όταν κάνω τον ήχο που θέλω σε live και όταν το γκρουπ που παίζει πάνω είναι καλό. Γενικώς δεν υπάρχει για μένα απολαυστικότερος ήχος από τον ζωντανό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου