Προς το περιεχόμενο

Mac και m audio firewire 410


ninja

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν παίδες μόλις πήρα την παραπάνω κάρτα.Αντιμετωπίζω όμως ένα πρόβλημα.Ενώ κάνω κανονικά την εγκατάσταση και ακολουθώ ένα προς ένα τα βήματα του manual, ο μακ δεν αναγνωρίζει την κάρτα. Πηγαίνω στο system preferenses kai meta sto sound και η κάρτα δεν υπάρχει πουθενά να την δηλώσω ως κύρια κάρτα του υπολογιστή. Τι μπορεί να συμβαίνει?

Παρακαλώ τα φώτα σας και ευχαριστώ προκαταβολικά για το χρόνο σας.

ninja

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 107
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πρώτα απ όλα κάνε επανεκίνηση. Μετά πές μας τι Μαc έχεις και τι λειτουργικό. μαζί με τη κάρτα υπήρχε cd εγκατάστασης?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ συγγνώμη για την παράληψη.κεκτιμένη ταχύτης.

Έχω ένα mac mini intel core 2 duo με λειτουργικό leopard 10.5. είχε cd εγκατάστασης και έχω κάνει επανεκινηση πολλές φορές αλλά με το που ανοίγει μου βγάζει ένα μύνημα αν θέλω να κάνω fix,disable,disable later.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα πρέπει να ελεχθει αν υπάρχει ασυμβατότητα στο θέμα του firewire,δηλ αν ο macmini δεν έχει texas instruments  ,πιο έχει κ αν  είναι συμβατό με της m-audio,προσοχή πάντως με τις αποσυνδεσεις τις 410 από firewire γιατί έχω ακούσει προβλήματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησα αλλά πάλι τα ίδια δεν την αναγνωρίζει.Πηρα στην ελίνα τηλ και μου είπαν να κοιτάξω αν το firewire είναι texas instruments. Πως μπορώ να το δω αυτό? Στην απλ λένε ότι μάλλον είναι αυτό αλλά δεν είναι σίγουροι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπλέ μηλαράκι δεξιά επάνω, About this MAc, πάτα στο More info, μετά στο menu Hardware και firewire...(γι αυτό λέω εγώ G5 και πάλι G5....αδελφές και παλικάρια γίναμε μαλλιά κουβάρια...ακούς εκεί Intel....)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου