Προς το περιεχόμενο

Tokai '79 Strat και SSL-1;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

+100000

 

Υψιστος

 

ΥΓ kultura και μαμω τα αβαταρια 3βιδη στρατοκαστερια and the brains to the fense (εχω μια '73 γι αυτο το λεω)

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ΥΓ kultura και μαμω τα αβαταρια 3βιδη στρατοκαστερια and the brains to the fense (εχω μια '73 γι αυτο το λεω)

 

Αυτή είναι μια Tokai '79...

 

The brains to the fence, λέει; 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι Tokai σουπερ ηταν, εχω παιξει

 

Αλλωστε ο μυθος λεει οτι στο εξωφυλο του Texas Flood η "ζωγραφια" προηλθε απο φωτογραφια στην οποια ο Stevie Ray κραταει μια Tokai και οχι την Number One του...

 

 

???  ::)

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι μόνο αυτή η ζωγραφιά... Γενικά λέγεται ότι ο Vaughan παράτησε τις Fender, και έπαιζε με Tokai...

 

Δεν ξέρω αν αληθεύουν όλα αυτά, αυτή που έχω ομολογώ ότι σκοτώνει...

 

(Για να μην ανοίξω καινούριο θέμα: Seymour duncan SSL-1 για vintage ήχο, ή προτείνετε κάτι καλύτερο;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι μόνο αυτή η ζωγραφιά... Γενικά λέγεται ότι ο Vaughan παράτησε τις Fender, και έπαιζε με Tokai...

 

Δεν ξέρω αν αληθεύουν όλα αυτά

 

χμμμ...  μυθοι...  αλλα ποτε δεν ξερεις.  :-\

 

αυτή που έχω ομολογώ ότι σκοτώνει...

 

δεν αμφιβαλω καθολου...

 

Για να μην ανοίξω καινούριο θέμα: Seymour duncan SSL-1 για vintage ήχο, ή προτείνετε κάτι καλύτερο

 

προτασεις να θες....  Αλλα οι SSL-1 ειναι κατ'εμε πολυ καλοι μαγνητες. (εχω ενα σετ και μ'αρεσουν πολυ/εχω και καποιες ενστασεις)

 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σετ που είχε πάνω είχε πολύ ωραίο ήχο, αλλά το μπαστάρδεψα, και τώρα προέκυψε και πρόβλημα, και τώρα, τέλος πάντων, θέλω να το αντικαταστήσω με κάποιο σετ με παρόμοια χαρακτηριστικά... Φαντάζομαι ότι θα μείνω ευχαριστημένος από τους SSL-1...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σετ που είχε πάνω είχε πολύ ωραίο ήχο, αλλά το μπαστάρδεψα, και τώρα προέκυψε και πρόβλημα, και τώρα, τέλος πάντων, θέλω να το αντικαταστήσω με κάποιο σετ με παρόμοια χαρακτηριστικά... Φαντάζομαι ότι θα μείνω ευχαριστημένος από τους SSL-1...

 

παρηγγειλες?

 

Μην ξεχασεις τα ηλεκτρικα σου. Απο μονοι τους οι μαγνητες πολλες φορες δεν ...φερνουν την ανοιξη...  ;D

 

Ειναι πολυ καλοι overall αλλα μερικες φορες μου φαινονται "θαμποι", παρα την φημη που εχουν για glassy Strat tone.

 

Ισως το δικο μου σετ να ειναι ετσι γιατι το δοκιμασα σε 4!!! κιθαρες με το ιδιο αποτελεσμα. Μη φανταστεις τιποτα μπουκωμα, αλλα ως θολουρα ερμηνευω την ελλειψη definition και note separation, πραμα ψιλο-λογικο και αναμενομενο για μη "boutique/hand wound" κατασκευη.

 

περισσοτερα απο Δευτερα. καλο ΠΣΚ  ;)

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου