Προς το περιεχόμενο

Ετσι παίζονται οι Nirvana!


philippos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συμφωνώ όσο δεν πάει με τον spy, να προσθέσω ότι αν κάποιο παιδί το αναγκάσεις να ξεκινήσει ένα όργανο ως γονέας τότε έχασες. Εμένα ο πατέρας μου με έπρηζε από τα 10 να ξεκινήσω κιθάρα δεν ήθελα, και έφτασα στα 16-17 να αισθάνομαι ώριμος να ξεκινήσω drums.

 

Τώρα για το βίντεο, τα παιδιά απλά εκτείθονται... τι σημαίνει ότι είναι 12-13 χρονών;; Όταν βγαίνεις να παίξεις live (οπουδήποτε) πρέπει (τουλάχιστον αυτό πιστεύω) να είσαι πανέτοιμος έχοντας ελαχιστοποιήσει το ποσοστό λάθους. Επίσης τα παιδιά δεν είχαν αντίληψη του τι έκαναν, και μετά πιθανόν να αισθάνονται "Πωωω μάμησα" οπότε κακό είναι γι αυτούς κυρίως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 144
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ignatios χαλαρωσε λιγο.

 

 

δεν χωραει το μυαλο σου ποσο χαλαρος ειμαι....τοσο που αρχιζω και πλαδαρευω ;D

τωρα μου λες για επιχειρηματα.... τι επιχειρημα να χρησιμοποιησω για παιδια που ειναι 12 χρονων....καλα εαν τολμησει η βαφτιστηρα μου και παιξει κανα οργανο στα 10 και κανει λαθος θα την ;D ..... ακους να εχει θρασος να παιξει κατι σε κοινο και να μην ειναι ετοιμη ::)

 

κοιτα εδω χαλαροτητα ;Dετσι ειμαι

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι πηγαινοέρχονται απο περι ανέμων τέτοια θέματα στην επιφάνεια?Πρόκειτε για κάποιο review?Κάποιο βίντεο επίσημο ?

Ψιλοέλεος ρε παίδες και με τα 12χρονα?Τι συζητηση ειναι αυτη πάλι, που θα βγάλει?Και πόσο περισσότερο αυτο που δεν θα βγάλει να το χουμε φάτσα φόρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι πηγαινοέρχονται απο περι ανέμων τέτοια θέματα στην επιφάνεια?Πρόκειτε για κάποιο review?Κάποιο βίντεο επίσημο ?

Ψιλοέλεος ρε παίδες και με τα 12χρονα?Τι συζητηση ειναι αυτη πάλι, που θα βγάλει?Και πόσο περισσότερο αυτο που δεν θα βγάλει να το χουμε φάτσα φόρα.

 

Είναι μέρος της συζήτησης που τραβάει εδώ και μερικούς αιώνες : κατά πόσον το νεανικό πάθος και η ανάγκη "να τα πεις" μπορούν να είναι υποκατάστατα της πραγματικής μουσικής ικανότητας και της μελέτης. Και τα δύο στρατόπεδα έχουν τους οπαδούς τους - π.χ. η μουσική αξία των Nirvana είναι προφανώς υποτυπώδης, αλλά η σημειολογική τους αξία είναι (αποδεδειγμένα) μεγάλη, οπότε "μπορούν ή δεν μπορούν δωδεκάχρονοι άσχετοι να καρπωθούν μέρος αυτής της σημειολογικής αξίας;".

 

Αυτό είναι το θέμα του thread, και (για να είμαι ειλικρινής) δεν με εκπλήσσει το ότι υπάρχει ΤΟΣΟ ενδιαφέρον, διότι αυτά είναι διλλήματα που είμαι βέβαιος ότι απασχολούν τους περισσότερους εδώ μέσα.

 

Προσωπικά, δεν θα είχα ποτέ το θράσος να βγω σε σκηνή με τόσο λίγη προετοιμασία, αλλά άλλοι το κάνουν (και στα δώδεκα, και στα τριάντα, και στα πενήντα ίσως).

 

Αυτά.

 

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδες, μην αντιμετωπιζουμε με τοση αυστηροτητα παιδια. Τα παιδακια στο βιντεο μπορει να το βλεπουν και σαν παιχνιδι. Βεβαια οι γονεις μπορει να σκεφτονται αλλα. Κανεις δεν μπορει να προβλεψει τι μπορει (η ΔΕΝ μπορει) να κανει ο-η πιτσιρικας-α σε τετοια ηλικια. Στην τελικη μπορει να ειδαν μετα το βιντεο και να ειπαν "ε ρε λαλακιες που καναμε" και να στρωθηκαν στη δουλεια η να τα παρατησαν. Σιγα τα αυγα. Οι εποχες αλλαζουν. Εμεις παλια οταν τελειωνε το σχολειο καναμε "γυμναστικες επιδειξεις" (ετσι το λεγανε αν θυμαμαι καλα) και λεγαμε "Φεγγαρακι μου λαμπρο". Ε, τωρα παιζουν Nirvana  ;)

(+1 στο ατομο που ειπε οτι δεν εχει και μεγαλη αποκλιση απο ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ Nirvana  :D)

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(+1 στο ατομο που ειπε οτι δεν εχει και μεγαλη αποκλιση απο ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ Nirvana  :D)

Εγώ ακούω τεράστια απόκλιση [sic] από πραγματικοΥΣ Nirvana. :P

 

Μην πάμε τώρα σε φάση "Cobain χειρότερος ακόμα και από Frusciante?"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο μεταξύ το ότι είναι σε σχολική εκδήλωση και μέρος της ήταν να παίξουν και τα αυτά παιδάκια μια διασκευή (που τους έτυχε να είναι nirvana) δεν πάει καν ο νους μας έτσι; Αλήθεια έχετε πάει σε σχολικές εκδηλώσεις; Αν τα κρίναμε αυστηρώς καλλιτεχνικά τότε θα έπρεπε να κρεμάγαμε τον Διευθυντή του εκάστοτε σχολείου, όταν όμως κατεβαίνουν τα παιδάκια και βλέπεις την ικανοποίηση του τι κάνανε, τότε τι σκέφτεσαι;  ::)

Χώρια που αυτές οι εκδηλώσεις δεν γίνονται για καλλιτεχνικούς σκοπούς

 

Άηντε, που σας θίχθηκε το συγκροτήμα και η καλλιτεχνική σας κουλτούρα....

 

Ο Cobaine μάλλον πιο περήφανος θα ήταν γιαυτά τα παιδιά αν τα έβλεπε, παρά για τον κάθε τελειωμένο artista που θα τον διασκευάσει με την γνωστή χιλιοφορεμένη κακία....  ::)

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο μεταξύ το ότι είναι σε σχολική εκδήλωση και μέρος της ήταν να παίξουν και τα αυτά παιδάκια μια διασκευή (που τους έτυχε να είναι nirvana) δεν πάει καν ο νους μας έτσι; Αλήθεια έχετε πάει σε σχολικές εκδηλώσεις; Αν τα κρίναμε αυστηρώς καλλιτεχνικά τότε θα έπρεπε να κρεμάγαμε τον Διευθυντή του εκάστοτε σχολείου, όταν όμως κατεβαίνουν τα παιδάκια και βλέπεις την ικανοποίηση του τι κάνανε, τότε τι σκέφτεσαι;  ::)

Χώρια που αυτές οι εκδηλώσεις δεν γίνονται για καλλιτεχνικούς σκοπούς

 

Άηντε, που σας θίχθηκε το συγκροτήμα και η καλλιτεχνική σας κουλτούρα....

 

Ο Cobaine μάλλον πιο περήφανος θα ήταν γιαυτά τα παιδιά αν τα έβλεπε, παρά για τον κάθε τελειωμένο artista που θα τον διασκευάσει με την γνωστή χιλιοφορεμένη κακία....  ::)

 

 

 

 

τα ειπες ολα respect.....

κοιταξε εδω μεσα ειμαστε ολοι μουσικαρες και στα 12 παιζαμε παπαδες οποτε αναποφευκτα τα πιτσιρικια δεν μας λενε τιποτα.Εδω το ταλεντο και η αρτια τεχνικη ξεχυλιζουν οποτε τι μενει ?Ηθελα να 'ξερα ολοι αυτοι που κραζουνε εαν ηταν τα παιδια τους σε αυτη τη φαση τι θα ελεγαν?  Μαλλον θα ειχαν αρχειο με τα video που θα ειχαν τραβηξει απο τα πιτσιρικια τους και καμια δεκαπενταρια κατουρημενα παντελονια απο την συγκινηση.....

εσας μολις ο γιος σας παιξει κατι στο οργανο που μαθαινει και δεν το παιξει καλα, ειτε σε ακροατηριο ενος ατομου ειτε πολλων, κραξτε τον θα τον βοηθησει παρα πολυ.....

Α....ρε ΕΛΛΗΝΑ αθανατε δεν κοιτας τα χαλια μας.... >:(

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε Τ Σ Ι  παίζονται οι Nirvana; Μάλλον εννοείς ότι έτσι δολοφονούνται!!! Ελπίζω να μην βλέπει από'κει πάνω ο Kurt...

Στέλνουν οι γονείς τα παιδιά τους να παίζουν μουσική (βασικά να προσπαθήσουν γιατι αυτά τα παιδιά δεν έχουν ικανότητες, τουλάχιστον όχι ακόμα...) και είναι 12-13 χρονών και εκτίθονται... δηλαδή τι πάει να πεί ότι είναι σχετικά μικρά; Ο ακροατής αυτιά ΕΧΕΙ για να καταλάβει αν αυτό που ακουεί είναι μια μπούρδα! Και δεν εχει γενικά σημασια η ηλικία ούτε αποδεικνύει τίποτα...

Δεν μου άρεσε αυτό που είδα γενικά... ο "ντράμερ" έχανε συνέχεια το ρυθμό, ο "κιθαρίστας" έχανε επίσης το ρυθμό και δεν μπόρεσε να παίξει αυτό το πανεύκολο riff, η κοπέλα δεν μπορεί ούτε γι'αστείο να τραγουδήσει... ένα μπάχαλο γενικώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου