Προς το περιεχόμενο

Φτηνά Tube Microphones


jmone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

+1 για το Rode K2.

 

Το αγορασα προσφατα το συγκεκριμενο και εχω μεινει κατευχαριστημενος. Βεβαια, δεν ειναι το μοναδικο πυκνωτικο μικροφωνο που εχω, αλλα το ηχοχρωμα του προσωπικα μου αρεσει πολυ, ειναι αρκετα γλυκο, δεν εχει υπερβολικο top end και κανει για αρκετες εφαρμογες αλλα ειδικα σε φωνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 για το Rode K2.

 

Το αγορασα προσφατα το συγκεκριμενο και εχω μεινει κατευχαριστημενος. Βεβαια, δεν ειναι το μοναδικο πυκνωτικο μικροφωνο που εχω, αλλα το ηχοχρωμα του προσωπικα μου αρεσει πολυ, ειναι αρκετα γλυκο, δεν εχει υπερβολικο top end και κανει για αρκετες εφαρμογες αλλα ειδικα σε φωνη.

 

+1 κι απο μενα.

Ειδικα στις ακουστικες κιθαρες δινει ενα καταπληκτικο χρωμα. Εχω παρατηρησει λιγο sibilance στα φωνητικα αλλα αυτο δεν ειναι κατι που αποτελει τοσο μεγαλο προβλημα ουτως η αλλως. Για τα λεφτα του καταπληκτικη αγορα.

 

Ωστοσο αν δεν ειχα αλλα πυκνωτικα δεν ξερω αν θα αγοραζα το συγκεκριμενο. Ισως να πηγαινα για το NT2000.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και το ξανα θηξατε το θεμα νομιζω οτι και αυτο ειναι ενα πολυ καλο φτηνο λαμπατο μαζι με αυτα που προαναφερθηκαν....

http://www.m-audio.com/products/en_us/Sputnik.html

 

Εχω διαβασει πολυ καλα σχολια και ειναι στα υποψιν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου