Προς το περιεχόμενο

Ποιον εμπιστεύεστε για service???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατ'αρχας, γεια χαρα σε ολους μιας και ειμαι νεοπας κι εγω...Παιζω 8 χρονακια κιθαρα αλλα ποτε μα ποτε δεν ασχοληθηκα ουτε με service, ουτε με custom κατασκευες ουτε τιποτα. Πειτε το βαρεμαρα, αδιαφορια, δεν ξερω κι εγω τι αλλα δυστυχως ετσι ειναι! Και ρωταω τωρα: σε ποιον να παω τις κιθαρες μου για service; Εχω δοκιμασει και τον Jimmy και τον Διαμαντοπουλο, αλλά δεν εμεινα και πολυ ικανοποιημενος...Καμια καλή προταση;Αν γινεται να μην μου κοστισει και ολο μου το μηνιατικο θα ηταν ακομα καλυτερα...

 

Mark

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 126
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ΜΟΝΟ τον εαυτό μου :!: :wink:

 

http://www.noiz.gr/modules.php?name=News&file=article&sid=307

 

με εξαίρεση την τοποθέτηση & το leveling των τάστων & την αντικατάσταση του nut ΚΑΘΕ κιθαρίστας οφείλει να ξέρει να κάνει set up στην κιθάρα του,ειναι ΠΟΛΥ εύκολο & απαιτεί ελάχιστο χρόνο (πολύ λιγότερο σίγουρα απο αυτόν που θα φας στην κινηση πηγαίνοντας στον "μαστορα" :wink: ) & βασικότατα εργαλεία που όλοι εχουμε σπίτι μας,το μονο που πρεπει να αγορασεις ειναι ενα καποτάστο :wink:

 

Ετσι γνωρίζεις καλύτερα και την κιθάρα σου...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Rockpile/Πήτερ Πλατύς στην Χαρ.Τρικούπη (ανάμεσα ακαδημίας και σόλωνος)

Yup, άψογο sevice! Χαρ. Τρικούπη 24, αν θυμάμαι καλά, τηλ. 210-3621682. 8)

url=http://www.soundclick.com/akisk]Akis K

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Rockpile/Πήτερ Πλατύς στην Χαρ.Τρικούπη (ανάμεσα ακαδημίας και σόλωνος)

Yup' date=' άψογο sevice! Χαρ. Τρικούπη 24, αν θυμάμαι καλά, τηλ. 210-3621682. 8)[/quote']

συμφωνω αν και ειναι αρκετα ακριβος!!!!

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ας μην γελιόμαστε , όταν ο οποιοσδήποτε άνθρωπος έχει κάνει 1000 φορές κάτι που κάποιος άλλος έχει κάνει 3 δεν νομίζω οτι υπάρχει θέμα συζήτησης.Η προσωπική μου εμπειρία απο Κουρμπή και Τζίμη είναι ικανοποιητική (Στην περίπτωση του Παναγιώτη υπέρ του δέοντος μάλιστα).Οι χρόνοι αναμονής είναι λογικό να είναι μεγάλοι (μιλάμε για πολλά όργανα).Οι τιμές τώρα είναι άλλο ζήτημα.Εκεί και γω μαζί σας.Σαν τελική κουβέντα όμως και γω θεώρω οτι ένας παίκτης πρέπει να ξέρει να σετάρει μόνος του.Καταλαβαίνει ακριβως πως λειτουργεί το όργανο.Προτεινω Guitar Player Repair guide του Dan Erlewine.Υπερκαλύπτει ακόμα και τις ανάγκες του επαγγελματία κιθαρίστα.

endrix was a tweaker...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προσωπική μου εμπειρία απο Κουρμπή και Τζίμη είναι ικανοποιητική (Στην περίπτωση του Παναγιώτη υπέρ του δέοντος μάλιστα).

για τον παναγιωτη και εγω...μαζι σου :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν γνωρίσω τον Πάνο Οικονομάκη πήγαινα στον Κουρμπή, πιστεύω ότι

ο Οικονομάκης είναι πολλή καλός και προσεκτικός στην δουλειά του έχει τρομερό εξοπλισμό.

 

φτιάχνει και χειροποιητα όργανα " enigma" (oxi κονσερβα)

αυτά τα ολίγα για τον Πάνο Οικονομάκη, αξίζει να τον τσεκάρουν και οι πιο

ψαγμένοι κιθαρίστες, μπασίστες και θα καταλάβουν την ποιότητα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου