Προς το περιεχόμενο

Ποιον εμπιστεύεστε για service???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

η αλλαγή μαγνητών είναι δουλειά που ακόμα & ενας μπαμπουίνος με γαντια του μποξ μπορεί να κάνει!! :lol:

 

φτανει να μαθεις καλα το ,πανεύκολο,soldering & να ξερεις αναγνωση ώστε να καταλαβαίνεις τα σχηματικά :wink:

 

www.guitarnuts.com

 

www.seymourduncan.com (ψαξε τα εκπληκτικα σχηματικά του)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 126
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

η αλλαγή μαγνητών είναι δουλειά που ακόμα & ενας μπαμπουίνος με γαντια του μποξ μπορεί να κάνει!! :lol:

 

Ειλικρινά δεν περίμενα διαφορετική απάντηση :D :D :D

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΩΧ,ΜΟΛΙΣ ΚΑΤΑΡΡΙΨΑ ΤΟΝ ΜΥΘΟ ΤΟΥ SOLDERING!! :lol: 8O

 

Tι εχω να ακούσω ο μαύρος,συγνώμη παιδιά έσφαλα αλλο ήχο έχει η κιθαρα αμα έχει boutique soldering απο μάστορα με μαγικά χέρια που αφού κουρδίσει τα ξύλα :lol: :lol: βουτάει το καλάϊ του σε αγιασμό απο την Παναγιά την Σαρανταποδαρούσα & μετα προχωράει σε θεϊκό υπερσυγκολιτικό όργιο :!: :D :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΩΧ' date='ΜΟΛΙΣ ΚΑΤΑΡΡΙΨΑ ΤΟΝ ΜΥΘΟ ΤΟΥ SOLDERING!! :lol: 8O

 

Tι εχω να ακούσω ο μαύρος,συγνώμη παιδιά έσφαλα αλλο ήχο έχει η κιθαρα αμα έχει boutique soldering απο μάστορα με μαγικά χέρια που αφού κουρδίσει τα ξύλα :lol: :lol: βουτάει το καλάϊ του σε αγιασμό απο την Παναγιά την Σαρανταποδαρούσα & μετα προχωράει σε θεϊκό υπερσυγκολιτικό όργιο :!: :D :lol:[/quote']

 

2/2 προβλέψημες απαντήσεις :wink: :D

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΩΧ' date='ΜΟΛΙΣ ΚΑΤΑΡΡΙΨΑ ΤΟΝ ΜΥΘΟ ΤΟΥ SOLDERING!! :lol: 8O

 

Tι εχω να ακούσω ο μαύρος,συγνώμη παιδιά έσφαλα αλλο ήχο έχει η κιθαρα αμα έχει boutique soldering απο μάστορα με μαγικά χέρια που αφού κουρδίσει τα ξύλα :lol: :lol: βουτάει το καλάϊ του σε αγιασμό απο την Παναγιά την Σαρανταποδαρούσα & μετα προχωράει σε θεϊκό υπερσυγκολιτικό όργιο :!: :D :lol:[/quote']

 

ROTFLMAO!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε janick' date=' οταν μαζεψα τα λεφτα για κιθαρα(ασε που χρειαστηκε να τα φαω για αλλο λογο) :? , πηρα τηλεφωνο τον κωστα στην νεαπολη και του ειπα οτι θα φερω μια tele απο γερμανια. του ζητησα να μου κοστολογησει το απολυτα βασικο setup μια και η κιθαρα ειναι καινουρια και μου απαντησε οτι το ελαχιστο ειναι 70 ευρω. οπως και ο καγμακης μου πηρε 70 για το βασικο setup στην pacifica που ειχα. και σας διαβεβαιωνω οτι η κιθαρα ηταν σχεδον απαιχτη και δεν ειχε καμια βλαβη. και ρωταω, ειναι λογικο αυτο???

υ.γ. ο γιαπιτζογλου, με την σειρα του με ρωτησε ποσο θα κανει αυτη η custom απο γερμανια, με σκοπο να μου αποδειξει οτι την επαιρνα ακριβα, και οταν του ειπα 500 ευρω(rockinger), επαθε ζημιαα :lol:[/quote']

Τι να πω με αυτά που ακούω!Και τον είχα για τίμιο μάστορα τον Κώστα.Μου φαίνεται έχασε κ αυτός την μπάλα με τα Ευρώ.Πρίν το Ευρώ ήταν πάμφθηνος αλλά και μετά που άλλαξε το νόμισμα πάλι ήταν ΟΚ.

Τώρα σου λέει ο καθένας ας πω εκεί μια τιμή κοντά στα 100 και καλά είναι.

Τι να πείς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πως σας φαίνονται 30 ευρώ για setup?Εγώ θεωρώ οτι αυτή είναι η λογική τιμή για μια τέτοια δουλειά και δεν θα δεχόμουν να πληρώσω παραπάνω απ' αυτό.

endrix was a tweaker...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πως σας φαίνονται 30 ευρώ για setup?Εγώ θεωρώ οτι αυτή είναι η λογική τιμή για μια τέτοια δουλειά και δεν θα δεχόμουν να πληρώσω παραπάνω απ' αυτό.

 

Αν περιλαμβάνουν αυτά που περιγράφει ο Funk τότε και εγώ πιστεύω ότι είναι λογικά. Στο κάτω κάτω, η μία ώρα που μπορεί να ασχοληθεί κανείς (που μπορεί να γίνει και 2 ώρες αν είναι άπειρος), κάτι του κοστίζει, έτσι δεν είναι; Ακόμα και αν είναι ο χρόνος από τη μελέτη του.

 

Τα ¤70 θα τα θεωρούσα λογικά αν περιλάμβαναν έλεγχο/τρίψιμο τάστων, λύσιμο των ηλεκτρονικών και έλεγχο (προληπτικά κάποιο σπρέυ, κλπ), λύσιμο του τρέμολο αν υπάρχει και καθάρισμα και πάντοτε εννοείται με την αξία καλών χορδών μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H συγκόλληση δεν είναι δύσκολη,καλό είναι όμως να έχετε κάποιον πιο έμπειρο μαζί σας αν δεν το έχετε ξανακάνει,αφ'ενός για να μη γεμίσετε καλάϊ τον τόπο,και αφ'ετέρου για να μη καείτε.

Occam's razor makes the cutting clean.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H συγκόλληση δεν είναι δύσκολη' date='καλό είναι όμως να έχετε κάποιον πιο έμπειρο μαζί σας αν δεν το έχετε ξανακάνει,αφ'ενός για να μη γεμίσετε καλάϊ τον τόπο,και αφ'ετέρου για να μη καείτε.[/quote']

 

Αυτό είναι αλήθεια!Μια εμπειρία με το κολλητήρι,καλάι και τα σχετικά είναι χρήσιμη.Ή έστω ένας πιο έμπειρος για να δώσει μερικές συμβουλές.

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου