Προς το περιεχόμενο

Πως θα ξεκινήσω να παίζω με γκρούπ;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυριο τι καιρο θα εχει?

θελω να παω για ψαρεμα!

 

Δέν αποφάσισαν ακόμη. Όλα για τελευταία στιγμή τα αφήνουνε στη Ουάσιγκτον..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 182
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Στην προκειμένη περίπτωση η εξόντωση των Μαύρων της Αφρικής ξεκίνησε  με τον λεγόμενο ψυχρό πόλεμο.

Βομβαρδίζοντας την στρατόσφαιρα με ραδιοκύματα, τα σύννεφα δεν βρέχουν.

Ο λόγος ήταν ο φόβος για μαζική μετανάστευση των Αφρικανών στην Ευρώπη και Αμερική από την μία,

και από την άλλη η ανάπτυξή τους σε καταναλωτική κοινωνία σύμφωνα με τα δικά μας πρότυπα.

Αυτό θα έθετε σε κίνδυνο τον πλανήτη, και το εξηγώ:

 

Αν οι Αφρικανοί προόδευαν οικονομικά, τότε θα άρχιζαν να καταναλώνουν.

Αυτό συνεπάγεται παραγωγή προϊόντων.

Αυτό συνεπάγεται ανάγκη για ενέργεια.

Η παραγωγή ενεργείας παράγεται με καύση γαιάνθρακα ή με πυρηνική σχάση.

Αυτό επιβαρύνει τον πλανήτη και άρα μας απειλεί άμεσα. 

 

 

:o

τι να πω φιλε ιχνηλάτη. δε με πειραζει που σολαρες ακαταπαυστα σε ολο το θεμα λεγοντας ενα σωρο ανακριβειες και υποθεσεις σου . αυτο που παρεθεσα ομως ειναι η κορυφωση της ανακριβειας , ειναι ασυναρτησια , ιτ νταζντ μεικ  σενς , δε βγαζει νοημα η αλληλουχια συμπερασματων που βγαζεις , με αποκορυφωμα τον βομβαρδισμο με ραδιοκυματα για να μην βρεχει στην αφρικη , λες και πριν εβρεχε...

-4 φιλε μου απο μενα.  :-[

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τελικά ο Νόμος της Παγκόσμιας Νομοτέλειας είναι ότι τέτοια thread καταλήγουν στο "περί ανέμων".

 

(Πάω κι εγώ να σκίσω τα πτυχία μου.  ;D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο πράμα που έχω ακούσει από σχετικά έμπιστη πηγή είναι κάποιες μελέτες για συμπύκνωση υδρατμών σε αεροδρόμια για αποφυγή της ομίχλης, τώρα για πιό δραστικά πράγματα θα μου επιτρέψετε να αμφιβάλλω.

 

Kώστα, δες το λίνκ που έδωσα.Η τροποποίηση καιρου (συγκεκριμένα για την μειωση των χαλαζοπτώσεων) γίνεται χρόνια στην ελλάδα.

Το link που έδωσα δεν είναι απο blog θεωριων συνομοσιών,απο το επίσημο site του ΕΛΓΑ είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kώστα, δες το λίνκ που έδωσα.Η τροποποίηση καιρου (συγκεκριμένα για την μειωση των χαλαζοπτώσεων) γίνεται χρόνια στην ελλάδα.

Το link που έδωσα δεν είναι απο blog θεωριων συνομοσιών,απο το επίσημο site του ΕΛΓΑ είναι.

 

Ότι και να λές ... στου κουφού την πόρτα.

 

Θα βρούνε τρόπο να το χλευάσουν και τον ΕΛΓΑ.

Περίμενε λίγο και θα δείς  ;D

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:o

τι να πω φιλε ιχνηλάτη. δε με πειραζει που σολαρες ακαταπαυστα σε ολο το θεμα λεγοντας ενα σωρο ανακριβειες και υποθεσεις σου . αυτο που παρεθεσα ομως ειναι η κορυφωση της ανακριβειας , ειναι ασυναρτησια , ιτ νταζντ μεικ  σενς , δε βγαζει νοημα η αλληλουχια συμπερασματων που βγαζεις , με αποκορυφωμα τον βομβαρδισμο με ραδιοκυματα για να μην βρεχει στην αφρικη , λες και πριν εβρεχε...

-4 φιλε μου απο μενα.  :-[

 

+1

 

Ιχνηλάτη αδυνατώ να καταλάβω..  ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα βρούνε τρόπο να το χλευάσουν και τον ΕΛΓΑ.

Περίμενε λίγο και θα δείς  ;D

 

Μα τι εννοείς; Τι είναι δηλαδή ο ΕΛΓΑ; Άλλος ένας οργανισμός του γελοίου ελληνικού κράτους δεν είναι; Τι μιλάτε για δαύτον με τόσο κύρος;

 

Πέραν αυτού, η πιθανότητα να επηρρεαστεί ο καιρός (σε εξαιρετικά περιορισμένο χρονικό και γεωγραφικό εύρος) δε σημαίνει ότι υπάρχουν οι τεχνολογίες (ή τα κίνητρα) για μακράς πνοής επιρροή σε ολόκληρο το κλίμα μίας ολόκληρης ηπείρου (ακόμη και αν παραβλέψουμε μερικές ενοχλητικές λεπτομέρειες, όπως π.χ. ότι το ίδιο κλίμα υπάρχει παντού στον ισημερινό).

 

Ιχνηλάτη και Odis, υπάρχει μία απόσταση ανάμεσα σε πενιχρά επιστημονικά δεδομένα και στις διαπλανητικές θεωρίας συνωμοσίας. Δεν μπορώ να καταλάβω την προθυμία σας να διανύετε αυτή την απόσταση.

 

::)

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου