Προς το περιεχόμενο

Πως θα ξεκινήσω να παίζω με γκρούπ;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

:o

τι να πω φιλε ιχνηλάτη. δε με πειραζει που σολαρες ακαταπαυστα σε ολο το θεμα λεγοντας ενα σωρο ανακριβειες και υποθεσεις σου . αυτο που παρεθεσα ομως ειναι η κορυφωση της ανακριβειας , ειναι ασυναρτησια , ιτ νταζντ μεικ  σενς , δε βγαζει νοημα η αλληλουχια συμπερασματων που βγαζεις , με αποκορυφωμα τον βομβαρδισμο με ραδιοκυματα για να μην βρεχει στην αφρικη , λες και πριν εβρεχε...

-4 φιλε μου απο μενα.  :-[

 

 

 

+1

 

Ιχνηλάτη αδυνατώ να καταλάβω..  ???

 

Για μιά στιγμή ρε boody.  Στην Αφρική δεν έβρεχε ποτέ νομίζεις;

Οι άνθρωποι εκεί νομίζεις πως πέθαιναν ανέκαθεν από πείνα και δίψα;

 

Αν ναί, κάνεις λάθος.

Η Αφρική είχε το δικό της  κλίμα  και σε αυτό είχε προσαρμοστεί ο Αφρικανικός πληθυσμός.

Μετά το κλίμα άλλαξε και από τότε έγινε γνωστή η κατάσταση με τις φωτογραφίες που βλέπεις.

Δεν ήταν πάντα έτσι. Οκ?

 

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 182
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

μα καλα πιστευεις οτι οι αφρικανοι πεινανε και διψανε επειδη δεν βρεχει? οι σαουδαραβες θα επρεπε να ειχαν εξαφανιστει πριν πολλα  χρονια τοτε.Δηλαδη αν στην μεγαλη βρεττανια δεν βρεξει τα επομενα χρονια ουτε σταγονα , πιστευεις οτι οι εγγλεζοι θα πεθανουν απο την πεινα και την διψα?

 

Επισης ποιος σου ειπε οτι στην αφρικη δεν βρεχει. βρεχει οσο εβρεχε και καποτε,και σε καποιες περιοχες δεν βρεχει, οσο δεν εβρεχε και καποτε,  και αν καποια στιγμη ελαττωθηκαν οι βροχοπτωσεις οπως σε πολλες αλλες περιοχες του πλανητη να εισαι σιγουρος οτι δε φταινε βομβαρδισμοι ραδιενεργειας. Η ξηρασια δεν προκαλειται σωνει και καλα οταν δεν βρεχει . η λιμνη πλαστηρα νομιζεις οτι στερευει επειδη δεν βρεχει οσο παλιοτερα ή επειδη δε γινονται εργα , ή επειδη γινεται υπεραντληση των υδατων για αγροτικους σκοπους.

Δεν ειμαι ειδικος στα θεματα της αφρικης (καθε αλλο ) και μαλιστα νομιζω οτι σε κανενα θεμα δεν ειμαι ειδικος. Αλλα δε μπορω να δεχτω αυτα που λες με τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυριο τι καιρο θα εχει?

θελω να παω για ψαρεμα!

Πες μου τι καιρό θέλεις και σε ποια περιοχή και θα στον φτιάξω εγώ, με τον πομπό μου. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε για άλλη μια φορά τα αυτονόητα:

 

Η Αφρική τι είναι; Είναι μια ΗΠΕΙΡΟΣ.

 

Πόσο μεγάλη ήπειρος είναι; Είναι η ΤΡΙΤΗ μεγαλύτερη ήπειρος μετά την Ασία και την Αμερική (Β & Ν).

 

Τι κλίμα έχει; Από τροπικό μέχρι υπο-αρκτικό. Έχει το μεγαλύτερο ποσοστό εμβαδού από οποιαδήποτε άλλη ήπειρο κοντά στον Ισημερινό. Φιλοξενεί τη μεγαλύτερη ζεστή έρημο στον πλανήτη και τη δεύτερη μεγαλύτερη έρημο γενικά μετά την Ανταρκτική. Η πασίγνωστη Σαχάρα έχει έκταση σχεδόν όσο οι Η.Π.Α. και είναι σαφώς μεγαλύτερη από την Αυστραλία.

 

Μια γρήγορη περιήγηση στο νετ θα δείξει ότι η Αφρική θεωρείται το λίκνο του σύγχρονου ανθρώπου (homo fenderogibsonakius) και ότι μέχρι το 5000 με 4000 π.Χ. αποτελούσε εξαιρετικά φιλόξενο τοπίο.

 

Πως επηρεάζει το κλίμα της Αφρικής το παγκόσμιο κλίμα; Η απάντηση έχει πολλες πτυχές αλλά το πιο ενδιαφέρον είναι ότι οι κυκλώνες που πλήττουν την Αμερική κάθε τρεις και λίγο ξεκινούν από τις δυτικές ακτές της Αφρικής. Το φαινόμενο ερευνάται ακόμα από τη NASA.

http://www.sciencedaily.com/releases/2006/09/060911120525.htm

 

Για μια καλύτερη εικόνα της χλωρίδας δείτε εδώ:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/21/Africa_satellite_orthographic.jpg

 

Ας λήξουν οι χαζομάρες επιτέλους.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ad hoc λανθασμένη συλλογιστική σε όλο της το μεγαλείο. Καλό είναι να μη στηρίζεις τα χαλασμένα οικοδομήματα αλλά να τα κατεδαφίζεις. Αφού επιμένεις ότι οι οικονομικές αδικίες είναι χαρακτηριστικά λαών ή ηπείρων, πάρε μερικές φωτό από "πολιτισμένες" κοινωνίες χωρίς... ραδιοκύματα στα σύννεφά τους.

 

 

homeless.jpg

 

 

Όσο για το φίλο που αποδοκιμάζει τη χρήση φωτογραφιών, προφανώς δεν παρατήρησε την ένδειξη του βραβείου Πούλιτζερ στη φωτογραφία με τον γύπα. Από τη στιγμή που δίδεται βραβείο διεθνούς κύρους για την ανάδειξη των εικόνων από την Αφρική είναι τουλάχιστον αστείο να καταδικάζουμε την απλή παράθεσή τους. Ως μια ένδειξη της αδικίας των ανθρώπων τις παράθεσα- μιας αδικίας που συνεχίζεται καθημερινά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

manosx IMHO δεν είναι σωστό να ανεβάζεις φωτός από τη δυστυχία κάποιων συνανθρώπων για οποιοδήποτε λόγο.

 

Κατατάλλα σου προτείνω να μελετήσεις τα προηγούμενα ποστ των μελών με τα οποία προσπαθείς να κάνεις συζήτηση για να καταλάβεις τι ψάρια πιάνουν και κατά πόσο ξερουν τι λένε καθώς και πόσο σοβαρά πρέπει να παίρνεις κάποια γραφόμενα ;)

 

edit1

Όσο για το φίλο που αποδοκιμάζει τη χρήση φωτογραφιών, προφανώς δεν παρατήρησε την ένδειξη του βραβείου Πούλιτζερ στη φωτογραφία με τον γύπα. Από τη στιγμή που δίδεται βραβείο διεθνούς κύρους για την ανάδειξη των εικόνων από την Αφρική είναι τουλάχιστον αστείο να καταδικάζουμε την απλή παράθεσή τους. Ως μια ένδειξη της αδικίας των ανθρώπων τις παράθεσα- μιας αδικίας που συνεχίζεται καθημερινά.

 

Φίλε manosx υπάρχει κάτι που λέγεται σεβασμός για τον πόνο του άλλου. Δεν πρόκειται για μια στατιστική ή ένα απρόσωπο γεγονός να παρατεθεί χαλαρά. Άμα δεν το καταλαβαίνεις δεν θα σε πείσω εγώ πάντως οπότε ας κλείσει εκεί και ας κάνουν ότι θέλουν οι mods δεν είναι δικό μου το φόρουμ.

 

Καλύτερα να μην υποθέτεις περι γνώσεως των άλλων (ειδικά για τη συγκεκριμένη φωτό) και το αφήνω εκεί  ;)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν μπορώ -πραγματικά- να καταλάβω τι προσπαθείτε να βγάλετε από αυτή τη συζήτηση. Αν δεν μπορείτε να κατανοήσετε το όλον ως Εν και το σύμπαν ως είναι τότε είστε μάλλον χαζοί και θα πρέπει να σκίσετε (κι εσείς) τα πτυχία σας.

 

@manosx οι φωτογραφίες που παρέθεσες είναι από ανθρώπους που έχουν φύγει από το περιβάλλον τους και έχουν πάει να ζήσουν στις πόλεις όπου ΔΕΝ ανήκουν. Αυτό -αμέσως- είναι μια λάθος επιλογή και όλοι τους έχουν πάρει αυτό που αξίζουν, (δηλαδή αυτά που πήρε και ο spy).  :P

 

 

Υστερόγραφα:

Πες μου τι καιρό θέλεις και σε ποια περιοχή και θα στον φτιάξω εγώ, με τον πομπό μου. :D

Πομπος λαπαΤος μπεριτζερ καλοσ για ξυρασηα η οχι?

 

 

...Ας λήξουν οι χαζομάρες επιτέλους.

 

Αμήν.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δυστυχία βρίσκεται γύρω μας. Μια βόλτα στο κέντρο της Αθήνας φτάνει για να έρθεις σε επαφή μαζί της. Αν τώρα ενοχλούν οι φωτος τι να πω. Ο καθένας με τις αντοχές του. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δυστυχία βρίσκεται γύρω μας. Μια βόλτα στο κέντρο της Αθήνας φτάνει για να έρθεις σε επαφή μαζί της. Αν τώρα ενοχλούν οι φωτος τι να πω. Ο καθένας με τις αντοχές του. 

 

Μάνο, άραξε.

 

Πρώτον, η ευτυχία βρίσκεται επίσης γύρω μας.

Δεύτερον, το υλικό που χρησιμοποιείς για να υπογραμμίσεις οπτικά τις απόψεις σου, δεν σου έχει παραχωρηθεί γι' αυτή τη χρήση - το καταχράσαι.

Τρίτον, αυτή η "δημοσιογραφία της δυστυχίας" με βρίσκει κάθετα διάφωνο και - ούτως ή άλλως - δεν έχει θέση στο noiz.

 

Προσωπικά, θα σου τη χάριζα για ένα από τα τρία ατοπήματά σου, αλλά τρία είναι πάρα πολλά.

 

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δυστυχία βρίσκεται γύρω μας. Μια βόλτα στο κέντρο της Αθήνας φτάνει για να έρθεις σε επαφή μαζί της. Αν τώρα ενοχλούν οι φωτος τι να πω. Ο καθένας με τις αντοχές του. 

 

2η φορά που υποθέτεις. Το παρατραβάς και συ σαν τον φίλτατο.

 

Regards

 

 

Πομπος λαπαΤος μπεριτζερ καλοσ για ξυρασηα η οχι?

 

Τεφαρίκι πράμα τζιτζικέιτορ μεταλζώον πάρε πασάκα μου και η μια απ'τις 7 πληγές του Φαραώ θα βρίσκεται στην άκρη του footswitch. Άμα θες σου δίνω και μπαγιονέ λάμπα Osram 60W γαλακτερή να παίξεις στο ΟΑΚΑ χωρίς να σε κοροϊδεύουν ότι δεν έχεις λάμπα ;)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου