Προς το περιεχόμενο

Εγω ο Vangelis (συνέντευξη στο BHMagazino)


giannis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 149
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Δεν εχει σημασια ποιος ηταν. Σημασια εχει πως ακολουθησε το ρευμα της εποχης ( εγωκεντρικα βιντεο συνηθως. Το πιο πιθανον ειναι να ειναι και ξενος, γιατι οσοι ξερουν ( πραγμα που αποδεικνυει πως δεν ειναι μονο ο δημοσιογραφος ο ασχετος εδω ), ο Παπαθανασιου ηχογραφει και κανει παραγωγες συνηθως στο εξωτερικο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To χιούμορ στο εν λόγω βιντεο βρίσκεται στο ότι ο συνθέτης εμπνέεται απο το μαγνητοσκοπημένο αθλητικό/ολυμπιακό ιδεώδες αραχτός στο steinway έχοντας ρυθμίσει τα knobs του (με το απαραίτητο μέταλο στα χέρια) και τραβώντας αρειμάνιες τζούρες. Άλλες εποχές βέβαια, άλλη αισθητική μάλλον, κάποιοι ήμασταν ολοκληρωτικά αγέννητοι τότες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..Αν περιμενεις τελικα στον τοπο σου να γινεις γνωστος...

 

Μα γιατί επιμένεις σε αυτή τη κατεύθυνση..;

Εξήγησα (και ξέρω πολύ καλά ότι έτσι είναι) ότι το βίντεο ακολουθεί κάποια συγκεκριμένα πρότυπα που αφορούν τον Williams και το Star Wars. Πέραν αυτού, είναι εντελώς γελοίο: το να πίνεις καφέ και να καπνίζεις, εδώ και 15 χρόνια θα είχε εντελώς απορριφθεί σαν επιλογή, ώς απαραδεκτη με τα τρέχοντα υγιεινιστικά κριτήρια. Αλλά και από μουσικής απόψεως (το βίντεο πάντα) είναι μία σαχλαμάρα, διότι ακούγονται δεκάδες synths που δεν εμφανίζονται πουθενά, ενώ ο Vangelis ρίχνει ματιές προς την οθόνη, τόσο τυχάρπαστες όσο αυτές που ρίχνω εγώ στα δελτία ειδήσεων. Μπούρδα βίντεο δηλαδή - αλλά δεν επηρρεάζει το πόσο αγαπάμε τον Vangelis και αυτό που κάνει.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το topic ειναι αφιερωμενο στη συνεντευξη ( κρυα και λειψη ομολογουμενως ) του Παπαθανασιου. Ομως τα off topic οδηγησαν το θεμα σε παραφιλολογικες και σκηνοθετικου τυπου συζητησεις, που ουδεμια σχεση εχουν με το αρχικο post.

 

Απο εκει και περα, ως mod, μπορεις να καταλαβεις Wow! πως..."κατι δεν παει καλα"..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το topic ειναι αφιερωμενο στη συνεντευξη ( κρυα και λειψη ομολογουμενως ) του Παπαθανασιου. Ομως τα off topic οδηγησαν το θεμα σε παραφιλολογικες και σκηνοθετικου τυπου συζητησεις, που ουδεμια σχεση εχουν με το αρχικο post.

 

Απο εκει και περα, ως mod, μπορεις να καταλαβεις Wow! πως..."κατι δεν παει καλα"..

 

Κάνεις νομίζω λάθος. Η συνέντευξη οδήγησε τον playloud (αλλά και άλλους) στη ιδέα ότι ο Vangelis έχει καβαλήσει το καλάμι. Επειδή πρόκειται για έναν συνθέτη που υπερ-εκτιμώ, παρέθεσα τη χρήσιμη πληροφορία (σχετικά με το ότι πρέπει να αναζητηθεί η παλαιότερη συνέντευξή του) και τη χιουμοριστική πληροφορία για το βίντεο. Αντί να τσακωνόμαστε, ας ψάξουμε να βρούμε τη συνέντευξη (θα έλεγα).

 

:)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ομως ξεφυγε off topic ετσι και αλλιως, χωρις κανεις να εχει τη διαθεση να ψαξει εκεινη τη συνεντευξη..Οποτε δεν κανω και τοσο λαθος νομιζω ;)

 

Τελοσπαντων, καλο ειναι να μαθω να κραταω και το στομα μου κλειστο μερικες φορες ( καλα ειχα συνηθισει κιολας ) :)

 

The show must go on ( απο Floyd )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου