Προς το περιεχόμενο

Εγω ο Vangelis (συνέντευξη στο BHMagazino)


giannis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 149
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

πιστευω οτι εκει στο τελος που λεει στην συνεντευξη περι συμπαν και προσωπικης αισθητικης -εμποριο, και ελληνικης παιδειας, ειναι ολο νοημα.και μου φαινεται οτι δεν εχει ξαναανεφερθει ο βαγγελης σε τετοια θεματα σε αλλες συνεντευξεις του στο παρελθον. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστευω οτι εκει στο τελος που λεει στην συνεντευξη περι συμπαν και προσωπικης αισθητικης -εμποριο, και ελληνικης παιδειας, ειναι ολο νοημα.και μου φαινεται οτι δεν εχει ξαναανεφερθει ο βαγγελης σε τετοια θεματα σε αλλες συνεντευξεις του στο παρελθον. :)

 

Ακριβώς το αντίθετο , αναφέρεται κάθε φορά και είναι σαν ακούς κασετούλα. Και δεν το λέω υποτημιτικά , αυτό δείχνει οτι λέει αυτό που πιστεύει. 

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, το φόρουμ είναι μουσικής τεχνολογίας αλλά δεν βλέπω να υπάρχει μεγάλη γνώση για τα παρα-μουσικά.

Λοιπόν καλό θα είναι να ξέρετε ότι - στην περίπτωση ιδίως μεγάλων ονομάτων και συνεντεύξεων σε φαιδρής, εμπορικής και άλλης, αξίας όπως το BHMAgazino - τις συνεντεύξεις των αστέρων τις απαντάνε (αν δεν γράφουν ερωτήσεις ΚΑΙ απαντήσεις, κατόπιν απλού αιτήματος για συνέντευξη) τα γραφεία τύπου τους. Συνήθως είναι αποκόμματα και επαναλήψεις δηλώσεων και φράσεων που έχει πει ο ίδιος ο καλλιτέχνης σε σημαντικότερες (συνήθως face to face) συνεντεύξεις τα οποία μορφοποιούνται κατά το δοκούν.

Πολλές φορές δε ο καλλιτέχνης αγνοεί την ύπαρξη τους...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Περιγράψττε μας κάτι ευχάριστο που ακούσατε τελευταία. "

 

 

??? ??? ??? ???

 

σιγα να μην απαντησε σε αυτην την ερωτηση. μαλλον πηραν τα λογια του vaggelis και μετα σκαρφιστηκαν την ερωτηση....

 

παω στην γυναικα μου να την ζητησω να μου περιγραψει κατι ευχαριστο που ακουσε τελευταια και επιστρεφω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παω στην γυναικα μου να την ζητησω να μου περιγραψει κατι ευχαριστο που ακουσε τελευταια και επιστρεφω....

 

Λοιπόν; Βρήκε τίποτα;

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι. μου ειπε οτι οσο δεν φροντιζουμε τον πλανητη λιωνουν οι παγοι και οτι τα παιδια μας θα κανουν ψαροντουφεκο στα χάνια(η κορυφη του πηλιου) σε μερικα χρονια. Αυτο ναι ειναι ευχαριστο... :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και στη μουσική βιομηχανία, που η ηλικία της δεν ξεπερνά τα 50 χρόνια, η εκμετάλλευση της μουσικής απέφερε ήδη εκατομμύρια των εκατομμυρίων, αυτό δεν μπορεί να συγκριθεί με την ευεργετική επίδραση της μουσικής (ψυχαγωγία, θεραπεία, ήθος, κάλλος, μέτρο), που, όταν της το επιτρέπουμε, προσφέρει στην ψυχή μας. Αυτό που εγώ προσπαθώ να κάνω είναι να λειτουργώ όσο πιο πιστά μπορώ συνομιλώντας με τη φύση και όχι με την κοινωνία. Οι πρόγονοι μας εφαρμόζοντας αυτή την προσέγγιση παρέμειναν διαχρονικοί και αξεπέραστοι, λόγω της ταύτισης τους με τις συμπαντικές αρχές που μας διέπουν. Ολοι οι άνθρωποι μπορούν να έχουν πρόσβαση στο Σύμπαν όταν το θελήσουν. Και έτσι θα έρχονται πιο κοντά στην αρμονία και στην αρετή».

 

Θέλει κάποιος να το σχολιάσει;

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλει κάποιος να το σχολιάσει;

 

Ναι, αμέ. Αυτό περί "συμπαντικές αρχές που μας διέπουν" είναι επιεικώς παπαρολογίες. Αυτό που θέλει να πει ο Βαγγέλης προφανώς είναι ότι ο ίδιος (αλλά και αρκετοί άλλοι) προσεγγίζει τη μουσική με ποιητική διάθεση, αναφερόμενος σε διάφορες αξίες και αρχές οι οποίες είτε λείπουν, είτε τείνουν να εκλείψουν.

 

Επίσης, οι πρόγονοί μας (αχ αυτοί οι πρόγονοι) δεν παρέμειναν ούτε διαχρονικοί, ούτε αξεπέραστοι μια και η μουσική ΔΕΝ ΕΧΕΙ τελεολογικό χαρακτήρα.

 

Για τον ευεργετικό χαρακτήρα της μουσικής (ή μάλλον κάποιας συγκεκριμένης μουσικής) ουδείς λόγος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου