Προς το περιεχόμενο

roland fantom x6 vs fantom g6


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παναγιώτη για σου και από εμένα  Fantom-G από το λίγο που άκουσα και συζήτησα με άλλους πληκτραδες είναι καλή επιλογή τώρα δεν θα σου πρότεινα  Korg Tr μιας και είχα το le που είναι σχεδόν ίδιο γνώμη μου καλύτερα κάτι σε μεταχειρισμένο  KORG-EXTREME-STUDIO θα κάνης καλύτερα την δουλειά σου όσο για τους ήχους τύπου roland sh 2000 Korg Sigma με κάλυψε ο Νίκος

Ήχο πάντως όμοιο με το Roland SH2000 δεν νομίζω να μπορείς να αναπαράγεις ούτε με το d50 αλλά ούτε με το SH201. Θα πλησιάσεις ίσως περισσότερο με το d50 αλλά 100% δεν θα φτάσεις ποτέ.
Παναγιώτη τα λέμε 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

γεια σου φιλιππα.συμφωνω για το fantom g οτι ειναι καλη επιλογη.αλλα αν παω εκει με τα extra δεν θα το αποφυγω τα 2000 ευρω τα οποια για μενα τωρα ειναι υποθεση.για το tr μπορει να μην μου το προτεινεις εσυ αλλα αλλοι μου εχουν πει πολυ καλα λογια και με εχουν σχεδον πεισει.σιγουρα το extreme ειναι καλυτερο και προτιμοτερο αλλα και παλι θα εξαρτηθει απο την τιμη γιατι τοτε παιζει και μεταχειρισμενο fantom-x.εν τω μεταξυ ειναι πληκτρα και τα φοβαμαι σαν θεμα αξιοπιστιας ενω το καινουριο......ειναι καινουριο.εκτος αυτου μεχρι τωρα ολα ειναι σεναρια αν δεν πουληθει το yamaha μου να εχω τα λεφτα στο χερι.οσο για το sh-2000 μπορει να εχει ιδιαιτερο ηχο αλλα και τα προαναφερθεντα οργανα εχουν πολλους ηχους για σολαρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κύριε Χναράκη, ευχαριστώ για τις διευκρινίσεις. Έτσι κι αλλιώς θα πεταχτώ κάποια στιγμή στο Στόλλα στη Λάρισα, οπότε θα μάθω ακριβώς τι παίζει με αυτά τα πακέτα ήχων, πώς μπορούμε να τα αποκτήσουμε κατόπιν αγοράς και θα ενημερώσω το thread.

 

Παναγιώτη, από τις επιλογές που προβάλλεις, μάλλον την περίπτωση του Fantom-X θα σου συνιστούσα. Μπορείς να βρεις κάποιο demo όργανο και να παζαρέψεις τιμή.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην ανυσηχειτε παιδια το ιδιο συμβαινει και στον στολλα στη καλαματα.τουλαχιστον μεχρι πριν 10 ημερες.τους ρωτησα για πακετο λαικων ηχων και τα ελεγαν μπερδεμενα.λυση?τηλεφωνο στα κεντρικα του στολλα για οποιοδηποτε διευκρινιση και παραγγελια οργανου απο τον πλησιεστερο αντιπροσωπο.

 

τι εννοεις demo οργανο.το εκθεσιακο? το φοβαμαι απο θεμα σκονης.μην γλυτωσω λιγα λεφτα και το μετανοιωσω.....αν ειναι και καταληξω εκει θα το παρω 1500 ευρω περιπου.αλλα σκεψου ποσο θα παει η τιμη με 4 srx και ολες τις επεκτασεις......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Απ'ότι γνωρίζω υπάρχει πρώτο πακέτο με "λαϊκούς" ήχους από τον Στόλλα και μάλλον θα ακολουθήσουν και άλλα. Ρώτα στα κεντρικά της Πάτρας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου