Προς το περιεχόμενο

Κάρτες επέκτασης EXB-PCM σε KORG TR;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Πάιδες δεν είναι σωστό να δίνετε τις απαντήσεις με πμ.

Αν έχετε εξυπηρετηθεί (νόμιμα) από κάποιο μαγαζί, θέλουν να το ξέρουν κι άλλοι.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο yameth, συμφωνώ μαζί σου άλλα φοβήθηκα μήπως ακούσω διάφορα για τους κανονισμούς του forum.

 

Τέλος πάντων, όποιος ενδιαφέρεται για μνήμες Triton/LE/TR στο Ebay Γερμανίας θα μπορέσει να βρει set 64ΜΒ ή 96ΜΒ σε πολύ καλές τιμές, όχι πανώ από 20Ε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

επίσης κ στο παγκόσμιο ebay μπορείς να βρεις αυτές τις ram. εγώ προσωπικά παρήγγειλα 2χ32mb από Αμερική κ τις περιμένω. δεν ξέρω τώρα τι γίνεται με το τελωνείο. ελπίζω να μην φάω καμιά φόλα εκεί. εμένα χωρίς το τελωνείο πάντως μου βγαίνει 15 ευρώ περίπου!! είναι πολύ καλή τιμή αν σκεφτούμε ότι εδώ στην Ελλάδα αφενός βρίσκεις δύσκολα αυτές τις μνήμες και αφετέρου αν βρεις θα ναι πανάκριβες. :o :o

οπότε νομίζω ότι η on line παραγγελίες αξίζουν τον κόπο όσον αφορά τις συγκεκριμένες μνήμες

σκεφτείτε το... ;) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Georg, σκόπιμα πρότεινα Ebay Γερμανίας καθώς η λύση της Αμερικής στο συγκεκριμένο θέμα είναι δοκιμασμένη και καθόλου αξιόλογη.

 

Θέλω να πω ότι απ'όσους ξέρω και παρήγγειλαν μνήμες για Triton απο Αμερική ποτέ καμιά δε δούλεψε....

Ενώ το μηχάνημα τις εντόπιζε κανονικά υπήρχαν προβλήματα στην αναπαραγωγή των δειγμάτων. Δεν ξέρω αν είναι θέμα τύχης, δηλαδή αν οι εκάστοτε πωλητές απλά έστειλαν προβληματικές μνήμες ή αν έχει να κάνει με το ότι τα όργανα στην Αμερική λειτουργούν με 110V και οχι με 220V όπως στην Ευρώπη (κάτι το οποίο θεωρώ πολύ δύσκολο). Μην ξεχνάς ότι οι μνήμες που χρησιμοποιούν τα Triton δεν είναι οι αυθεντικές της Korg άλλα κάποιες ενδεχομένως για υπολογιστές που απλά έχουν τα ίδια χαρακτηριστικά.

 

Το τελωνείο μην το φοβάσαι, είναι πολύ μικρό το ποσό αγοράς και το μέγεθος του δέματος για να περάσει από τελωνείο. Δε θα έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα με αυτό απλά λόγω γιορτών ίσως καθυστερήσεις λίγο να το λάβεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νικόλα μια offtopic αλλά χρήσιμη πληροφορία πάνω στο θέμα των παροχών 110V-60Hz ή 220V-50Hz σε ότι έχει να κάνει με όλα τα workstations (δεν ξέρω για Arrangers) της Korg μετά το Trinity συμπεριλαμβανομένου και αυτού.

 

Διαθέτουν όλα Universal PSU (Τροφοδοτικά) με Aυτόματο Μεταγωγό που "διαβάζει" το δίκτυο στο οποίο συνδέεται και προσαρμόζεται ανάλογα.

 

Έτσι λοιπόν οτιδήποτε και να αναφέρεται στην εττικέτα του οργάνου να ξέρετε οτι δεν υπάρχει ανάγκη για χρήση Μετασχηματιστών για να προσαρμοστούν στο δίκτυο.

 

Θα μου πείτε, γιατί αναφέρεται στο κάθε όργανο η πληροφορία για την τροφοδοσία τότε;

Η απάντηση λοιπόν είναι γιατί υπάρχει νομικά κατοχυρωμένη υποχρέωση για τις εταιρείες να αναφέρουν στις ονομαστικές τιμές παροχής τις αντίστοιχες δικτύου του κράτους στο οποίο εξάγουν επίσημα τα προϊόντα τους μέσω δικτύου αντιπροσώπων.

 

Είναι δηλαδή καθαρά πλασματικός-νομικός ο λόγος και όχι λειτουργικός. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλιστα. ελπίζω οι δικές μου οι κάρτες να δουλέψουν πάντως.

διαφορετικά θα τους κυνηγήσω!! :)

μήπως τελικά εκμεταλλεύονται την απόσταση?? δηλ σκεπτόμενοι ότι ήμαστε μακριά στέλνουν τις μούφες σ'εμάς κ κρατάνε τα καλά για εκεί. ξέρω γω?? τι να πω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

georg δεν αφήνεις τις μ…….. κατά μέρος μια χαρά θα δουλέψουν όπως και οι δικές μου το θέμα είναι όταν  κάνεις ένα καλό σετακι με sampler δώσε και σε εμάς γιατί ι διαδικασία είναι πολύ λούκι .

kerkiras πολλές βίδες το άτιμο το tr ρε φίλε καμιά εκατοσταριά λες κα είναι έτσι όπως τα λες.

Μια βίδα είναι όλη και όλη .

Χρόνια πολλά σε όλα τα μέλη του noiz και όλο τον κόσμο σας εύχομαι όλου υγεία και χαρά .

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου