Προς το περιεχόμενο

Πλανήτης Αρης


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οκ τότε. Για ψεκασμό με χημικά είχα ακούσει και εγώ, αυτό με το ηλεκτρικό φορτίο με προβλημάτισε.

 

Σε βλέπω ενημερωμένο και μου αρέσει  ;)

 

Όσο για αυτό με τα φυτά, είχαν γίνει παλιότερα πειράματα όπου είχαν καλωδιώσει μια ... γλάστρα και στο διπλανό δωμάτιο πετάγανε ζωντανές γαρίδες σε βραστό νερό, και το μηχάνημα της γλάστρας βάραγε "κόκκινο".

 

Αλλά μπορεί και να ήταν μπούρδες, μιας και το ανέφερε ο .... ERICH VON DAINEKEN ...

 

Καλά και εγώ είχα ακούσει για την κλασσική μουσική που παίζουν στις ντομάτες για να μεγαλώσουν , αλλά το λινκ που έδωσα περιγράφει το άγχος με πολυ χειρότερες επιπτώσεις απο ότι για τον άνθρωπο. Το φυτο γίνεται τοξικο και στην ουσια αυτοκτονεί και έχει ήδη σταματήσει να αναπτύσεται ενώ το άγχος το έχει βάλει ήδη σε κατάσταση εγρήγορσης.  :o :o :o

 

τώρα αυτό που είπες με την γαρίδα δεν το πολυ κατάλαβα.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Στο ένα δωμάτιο είχαν ένα φυτό καλωδιωμένο με κάποιο μηχάνημα (νομίζω με ανιχνευτή ψεύδους) και στο διπλανό δωμάτιο έριχναν τις ζωντανές γαρίδες σε βραστό νερό. Υποτίθεται ότι το φυτό "ένιωθε" τον πόνο της γαρίδας και τρελαινόταν και αυτό στο άγχος, οι δείκτες του ανιχνευτή βαράγαν κόκκινο.

 

Μικρός διάβαζα πολύ Daineken, αργότερα βέβαια κατάλαβα τι πανυγυρτζής είναι και τον έκοψα.

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ενταξει σορρυ !!!!!!

 

1. δεν θεωρω τοσο απιθανο καποιος πλανητης να ειναι σε καποια θεση που τον κανει ορατο στη γη !!!

δεν ειμαι πυρηνικος φυσικος ουτε μπκηκα να δω την τροχια των πλανητων και κατα ποσο αυτο μπορει να ειναι  αληθεια ή ψεματα

2. καποιες φορεσ που πληροφορησαν τον κοσμο για εκλειψης  ηταν αληθεια οποτε και αυτο θα μπορουσε να ειναι

3. το θεμα το ανοιξα στις 27 του μηνα

 

και γενικα δεν ειχα κακη προθεση  ;) :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ενταξει σορρυ !!!!!!

 

1. δεν θεωρω τοσο απιθανο καποιος πλανητης να ειναι σε καποια θεση που τον κανει ορατο στη γη !!!

δεν ειμαι πυρηνικος φυσικος ουτε μπκηκα να δω την τροχια των πλανητων και κατα ποσο αυτο μπορει να ειναι   αληθεια ή ψεματα

 

 

 

πλανητη στον ουρανο εχεις δει πολλες φορες. καθε βραδυ φαινεται η αφροδιτη , αλλα και ο αρης . μαλιστα πριν λιγα χρονια που ηταν οντως πολυ κοντα φαινοταν τεραστιος(καλα μην φανταστεις σαν το φεγγαρι...)  και κοκκινος(μπορει και να μου φανηκε επειδη ηξερα οτι ειναι ο αρης , το ελεγε και στα δελτια ειδησεων τοτε δε θυμαστε?) !

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πλανητη στον ουρανο εχεις δει πολλες φορες. καθε βραδυ φαινεται η αφροδιτη , αλλα και ο αρης . μαλιστα πριν λιγα χρονια που ηταν οντως πολυ κοντα φαινοταν τεραστιος(καλα μην φανταστεις σαν το φεγγαρι...)  και κοκκινος(μπορει και να μου φανηκε επειδη ηξερα οτι ειναι ο αρης , το ελεγε και στα δελτια ειδησεων τοτε δε θυμαστε?) !

 

 

Kαλά όχι και τεράστιος , σαν αστέρι φαινόταν πάλι , πιο μεγάλος , πιο λαμπερός και με μια προσεχτική ματιά αρκετά κόκκινος. 

 

Το κακό με τις παρατηρήσεις ουράνιων σωμάτων είναι ότι απαιτεί όσο το δυνατόν πιο σκοτεινό ουρανό . Πάντως τα νέα του Αυγούστου ήταν η σχετικά δυνατή βροχή μετεωριτών. 

 

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ενταξει σορρυ !!!!!!

 

1. δεν θεωρω τοσο απιθανο καποιος πλανητης να ειναι σε καποια θεση που τον κανει ορατο στη γη !!!

 

Οι πλανητες που ειναι ορατοι με γυμνο ματι ειναι οι εξης. Ερμης Αφροδιτη Αρης Κρονος και Διας. Ηταν πολυ γνωστοι απο την αρχαιοτητα (καθοτι μπορουσε κανεις να τους δει και με γυμνο ματι) και ειχαν ονομαστει πλανητες αστερες, σε αντιπαραθεση με τους απλανεις αστερες (τα αστερια δηλαδη) καθοτι φαινονται να μην διατηρουν την θεση τους ακινητη στην ουρανια σφαιρα σε σχεση με τους απλανεις αστερες που μοιαζουν ακινητοι. Μετα παρεμεινε το "πλανητες"..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ντε σαν αστερι!!! χρησιμοποιω μια δοση υπερβολης , αλλα θεωρω οτι αποκλειεται να εμοιαζε μεγαλυτερο απο αστερι και να μην το ειχαν παρατηρησει ολοι.

 

και να πω ποια ηταν η αφορμη  που το παρατηρησα.

Στο χωριο μου ενας ηλικιωμενος αγροτης , με ρωτησε -ενω συζητουσαμε κατι σχετικο με τον καιρο και τα σημαδια που βλεπει - αν  υπαρχει περιπτωση να φαινονται το βραδυ οι δορυφοροι που στελνουν οι ανθρωποι στο διαστημα. Εγω του ειπα οχι φυσικα και μου ειπε οτι τελευταια εχει παρατηρησει οτι κατι λαμπει ασυνηθιστα στον ουρανο και δεν υπηρχε πριν.

Δεν ηξερα φυσικα να του εξηγησω , αλλα μετα απο λιγο καιρο ακουσα στις ειδησεις οτι ειναι ο αρης (και οχι ο ο παοκ οπως πολλοι εσφαλμενα ελεγαν :) ) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν  υπαρχει περιπτωση να φαινονται το βραδυ οι δορυφοροι που στελνουν οι ανθρωποι στο διαστημα. Εγω του ειπα οχι φυσικα και μου ειπε οτι τελευταια εχει παρατηρησει οτι κατι λαμπει ασυνηθιστα στον ουρανο και δεν υπηρχε πριν.

 

Πολλοι απο τους δορυφορους που εχουν στειλει οι ανθρωποι φαινονται με γυμνο ματι. Μπορει κανεις να δει πολυ ευκολα σε καποιο μερος που δεν εχει πολυ φωτορυπανση (Απο τα Γλυκα Νερα που μενω φαινονται μια χαρα..δεν εχω δοκιμασει ποτε να δω στην Αθηνα στο κεντρο οποτε δεν ξερω καν αν φαινονται απο εκει). Απλα ενα βραδυ να κοιταξει για λιγη ωρα στον ουρανο. Πιστευω οτι το το πολυ σε 10 λεπτα.. αντε ενα τεταρτο ολο και καποιον θα δει. Για να τον αναγνωρισει κανεις πρεπει να ξερει τα εξης. Ο δορυφορος μοιαζει με αστερι αλλα κινειται πολυ γρηγορα στον ουρανο. Η ταχυτητα του ειναι συγκρισιμη με αυτην ενος αεροπλανου. Αν λοιπον παρατηρησει καποιος ενα αστερι να κινειται αυτο ειναι δορυφορος. Δεν κανει φασαρια οπως τα αεροπλανα.. Ειναι φωτεινος καποια στιγμη και μετα απο λιγο σβηνει (γιατι μπαινει στην σκια της γης). Φαινεται να κινειται στην ουρανια σφαιρα και οχι οπως τα αεροπλανα που καταλαβαινεις οτι ειναι κοντα.. Δοκιμαστε.. εχει πολυ ενδιαφερον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ντε σαν αστερι!!! χρησιμοποιω μια δοση υπερβολης , αλλα θεωρω οτι αποκλειεται να εμοιαζε μεγαλυτερο απο αστερι και να μην το ειχαν παρατηρησει ολοι.

 

και να πω ποια ηταν η αφορμη που το παρατηρησα.

Στο χωριο μου ενας ηλικιωμενος αγροτης , με ρωτησε -ενω συζητουσαμε κατι σχετικο με τον καιρο και τα σημαδια που βλεπει - αν υπαρχει περιπτωση να φαινονται το βραδυ οι δορυφοροι που στελνουν οι ανθρωποι στο διαστημα. Εγω του ειπα οχι φυσικα και μου ειπε οτι τελευταια εχει παρατηρησει οτι κατι λαμπει ασυνηθιστα στον ουρανο και δεν υπηρχε πριν.

Δεν ηξερα φυσικα να του εξηγησω , αλλα μετα απο λιγο καιρο ακουσα στις ειδησεις οτι ειναι ο αρης (και οχι ο ο παοκ οπως πολλοι εσφαλμενα ελεγαν :) ) .

 

Φυσικά και είναι δυνατόν να φένεται ο δορυφόρος , Και για να τους δεί απαιτεί σκοτεινό και καθαρό ουρανό, με την διαφορά ότι κινούνται ταχύτατα άρα και είναι απίθανον να φένονται σχετικά ακίνητοι όπως τα στέρια το βράδι. Αλλά είναι ορατοί με γυμνό μάτι , και απο την στιγμή που μιλάς για αγρότη μιλάς για επαρχία και απο την στιγμή που μιλάς για επαρχία μιλάμε για σκοτεινό και καθαρό ουρανό. Αν σε ενδιαφέρει να δείς κάποιον μόνο σου τότε επισκεψου αυτήν την σελιδά που θα σου πεί περίπου που θα βρίσκεται ο δορυφόρος και πια περίοδο της νύχτας είναι πιο ορατός.

 

http://heavens-above.com/

 

ΥΓ. Νexis με πρόλαβες , έπρεπε να είχα κάνει ανανέωση στην σελίδα πριν απαντήσω.

 

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου