Προς το περιεχόμενο

DIY VoodooLab OD / OCD.


alderbody

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 98
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τα τρυπανια υποφερουν, αλλα στο συγκεκριμενο υπεφερε μαζι το χερι και το ποδι μου γιατι οταν το τρυπουσα "μαγγωσε" το τρυπανι και πεταχτηκε και μου ##@%$# το χερι και το ποδι που ηταν κοντα  >:(

 

Κι εγώ το έπαθα αυτο.... Hammond και ξερό ψωμι!!! Με βαφές για μέταλλο σε spray τα βάφω κι εγώ και μου φαίνεται οτι αντέχει ρε συ!

A, και κάτι ακόμα: τους spargue που τους βρίσκεις?

 

Ad astra per alia fideles...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ το έπαθα αυτο.... Hammond και ξερό ψωμι!!! Με βαφές για μέταλλο σε spray τα βάφω κι εγώ και μου φαίνεται οτι αντέχει ρε συ!

 

μακαρι.... θα φανει στην πορεια.

 

Σε αυτα τα κουτια ισως να ειναι πιο ευαισθητη η βαφη γιατι καθεται πανω σε μπογια (αυτο το μαυριδερο πραμα που εχουν αυτα τα κουτια επανω τους)

 

Σε καθαρο, λειο αλουμινιο που ειχα βαψει καποτε δεν επαθε τιποτα.

 

ΟΚ καλα τα Hammond, αλλα αυτα τα χαζοκουτια ειναι πιο "αλητικα". πλακα πλακα εχω πολυ καιρο να παρω hammond...  ::)

 

Τους sprague τους ειχα παρει καποτε απο εναν τυπο στην Ολλανδια. Δεν μπορω ομως να βρω το λινκ...  :-[ εχουν περασει και πολλα χρονια απο τοτε

 

Και οι Mallory μια χαρα επαιζαν παντως.

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο! Κάτι τέτοια τα ζηλεύω- ούτε μια λάμπα πορτατίφ δεν μπορώ να αλλάξω χωρίς υπέρογκη προσπάθεια γμτ.

 

Ανέβαζε κλιπάκια, ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι θα το φτειαξω alderbody πρωτα στο breadboard κ οταν το κουρδισω σε διατρητη ( κανω κ εγω εργοχειρο!! ;D ;D)Εγω δοκιμασα σε ενα αλλο project που φτειαχνω την ενωση του cliping stage στο Vbias κ μου αρεσε ηχητικα πολυ! Αν βαζαμε κ ενα output section στυλ tubescreamer δεν θα βοηθουσε στην οδηγηση κ αλλων πεταλιων?

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βαζαμε κ ενα output section στυλ tubescreamer δεν θα βοηθουσε στην οδηγηση κ αλλων πεταλιων?

 

To δευτερο μισο του TL082 παιζει το ρολο του buffer εδω.

 

Φυσικα εσυ που θα το δοκιμασεις στο ραστερ, κανε μια δοκιμη με εναν TS output buffer.

Αν και ως πιο "πασπαρτου" θεωρειται ο input buffer των TS...

 

κανε πειραματα και πες!

 

εγω δυστυχως ειμαι στο ψαξιμο λογω καποιας "ασχτοχιας υλικου". Το εχω "ξεκοιλιασμενο" και το ψαχουλευω...

και επαιζε ΤΟΣΟ ωραια!...

θυμαμαι οταν το πρωτοσυνδεσα στον ενισχυτη για την πρωτη δοκιμη εμεινα με ενα ηλιθιο χαμογελο και παρολο που ηταν ολα χυμα (καλωδια, μπιχλιμπιδια κλπ) καθομουν κι επαιζα καμια ωρα...

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

εγω δυστυχως ειμαι στο ψαξιμο λογω καποιας "ασχτοχιας υλικου". Το εχω "ξεκοιλιασμενο" και το ψαχουλευω...

και επαιζε ΤΟΣΟ ωραια!...

θυμαμαι οταν το πρωτοσυνδεσα στον ενισχυτη για την πρωτη δοκιμη εμεινα με ενα ηλιθιο χαμογελο και παρολο που ηταν ολα χυμα (καλωδια, μπιχλιμπιδια κλπ) καθομουν κι επαιζα καμια ωρα...

 

Ασε , με τις ρημαδες τις διατρητες την εχω πατησει πολλες φορες , κατι χρατσ χρουτσ κατι μικροβραχυκυκλωματακια με εχουν βασανισει κ εχω φαει πολλες ωρες με το κοπιδι να καθαριζω την πλακετα! Προσφατα πεταξα το xotic rc booster (κλωνος φυσικα  ;) ;))απο τα νευρα μου φτειαγμενο  σε διατρητη γιατι δεν μπορουσα να βρω που βραχυκυκλωνε το ατιμο!!! Το εφτειαξα αναγκαστικα απο την αρχη! Βασανα που εχει η ζωη....!!!!!!! :) :) :)

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο ρε alder , πολυ κατατοπιστικο το post σου. Να σαι καλα για τον κοπο σου να το γραψεις.

 

ευχαριστω!  :)

 

αντε να βλεπω κολλητηρια να ζεσταινονται...   ;D

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου