Προς το περιεχόμενο

CRASH TEST


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ούτε πρόκειται να σου ακουστει ποτε :wink: γιατι απλα δεν υπάρχει...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

kotsadoros όντως πολύ ωραίο το παίξιμό σου ;) EYΓΕ!!! :D:D:D

Θα ήθελα να ακούσω όμως και την προσωπική σου άποψη για τις 2 κιθάρες. Εξάλλου εσύ είσαι αυτός που τις έπαιξες και τις και αν μη τι άλλο, μπορείς να μας δώσεις αρκετά χρήσιμες πληροφορίες....

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ούτε πρόκειται να σου ακουστει ποτε :wink: γιατι απλα δεν υπάρχει...

Εντάξει,είναι όμως και το playability της κιθάρας πέρα από τον ήχο,έτσι;Και είμαι σίγουρος πως η suhr θα έχει καλύτερο απ'οτι μια fender.

Αλήθεια τι radius έχει η suhr?Μοντέρνο ή vintage;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα θα εχει ΠΟΛΥ καλύτερο playability η Suhr,αυτο το super set up πληρωνεις άλλωστε (αν και οι μαγνήτες της σκοτώνουν!)

 

μια Suhr που ειχα παιξει ειχε compound radius αλλα νομιζω οτι μου ειχε κανει εντύπωση ότι αρχιζε πιο flat απο αυτο της Warmoth (που ειναι 7,5-16)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαμος, λοιπον πολυ χαιρομαι που σας αρεσε η ιδεα μου, δεν περιμενα να γινει επιτυχια να πω και την αληθεια. Ευχαριστω για τα θετικα σχολια . Η δικη μου γνωμη ειναι οτι αν μπορουσατε να εισασταν εδω να ακουσετε τις δυο κιθαρες θα τραβαγατε τα μαλια σας με τη διαφορα σε ονγκο ,αρμονικες, συχνοτητες, resonance, και γενικα χαρακτηρα. Εκανα την ηχογραφηση εσκεμενα με πολυ χαλια preamp για να ειναι αρκετα δυσκολο να αποτιποθουν οι δυναμικες γιατι απλα ηθελα κιεγω να ακουσω τις διαφορες. Επομενη κινηση λοιπον θα ειναι να κανο το ιδιο τεστ ισως πανω απο καποιο backing track χρησιμοποιωντας τη focusrite προενισχυση για να ακουγονται ολα πεντακαθαρα. Οσο για το αν αξιζει η suhr τα 2000 euro παραπανω , πιστεψτε με αν παιζατε και με τις δυο θα σας αδειαζαν οι τσεπες :lol:

ps

whitenoise που χαθηκες :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επομενη κινηση λοιπον θα ειναι να κανο το ιδιο τεστ ισως πανω απο καποιο backing track χρησιμοποιωντας τη focusrite προενισχυση για να ακουγονται ολα πεντακαθαρα.

Αυτό θα ήταν το καλύτερο!Εν αναμονή των αποτελεσμάτων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι σίγουρος,ομως θα επρεπε να συγκρίνεις την Suhr με την μεξικάνικη αφου τις ειχες κανει τις παρακάτω μετατροπες...

 

1.LINDY FRALIN VINTAGE HOT CALIBRATED SET W/BASEPLATE

2.CALAHAM TREMOLO W/ STEEL BLOCK /SADDLES

3.Mια & εισαι Αγγλία ενα ΤΕΛΕΙΟ SET UP ΣΤΟΥ CHANDLER ΜΕ ΤΟ PLEK :wink:

4.JUMBO FRETS

 

Εχω μετατρεψει πολλες mexico & japan strats ετσι (χωρις το σετ απ βεβαια το οποίο το κανουν τα χρυσα μου τα χεράκια :oops: :lol: ) & η διαφορά ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε superfunk ξεχασα πριν να σου πω: δεν περιμενα κομπλιμεντο απο σενα :lol:

οσο για αυτα που λες περι στρατ modification, o chandler exei ekei mia strat japanese στην οποια εχει βαλει αυτα που λες και παραπανω. Τη δοκιμασα που λες ( την πουλουσε 1500 λιρες) και ναι μεν ειχε πολυ καλο ηχο αλλα διπλα στη suhr ηταν υποδιεστερη και δεν ημουν ο μονος που το ειπε αυτο. Γενικα οι suhr σου απαντανε σε αυτα που τους λες ενω η fender me εγραφε στα παλια της τα παπουτσια :lol: , γενικα η suhr ηταν ζωντανη και η αλλη σαν ψοφια , μονο μαγνητες ενα πραγμα 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου