Προς το περιεχόμενο

Arranger keyboard


ninja

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατά καιρούς έχουν γίνει διάφορες συζητήσεις για analog synth και workstation. Καιρός είναι λοιπόν να αναφερθούμε και λίγο σε μια άλλη κατηγορία που είναι τα λεγόμενα ΡΥΘΜΙΚΑ όργανα ή αλλιώς arrangers keyboards. Όσοι από εσάς ασχολείστε πείτε ποιο όργανο προτιμάτε και γιατί. Και όσοι δεν αχσολείστε, γιατί δεν ασχολείστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω εγω γιατι δεν τα χρειαζομαι τα Arranger keyboards.

Εχω χιλιαδες λουπες με drums bass sax κλπ και φτιαχνω οτι θελω με τo προγραμμα  Acid -live μπορω να αλλαξω την ταχυτητα και το pitch,

με καλης ποιοτητας λουπες 24bit.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι κατάλαβα δεν εννοεί ένα πρόγραμμα που λέγεται acid-live αλλά το acid και το ableton live.Παρόλα αυτά εγώ χρησιμοποιώ το korg pa50 γιατί κακά τα ψέματα δεν είνια τόσο εύκολο να κάθεσαι να βρείς τις λούπες να τις επιλέξεις να τις οργανώσεις να τις βάλεις σε ένα project να τις κάνεις warping και  μετά να παίξεις.Ε πιστεύω θέλει αρκετή ώρα,ειδικά για έανν που μόλις έχει ξεκινήσει να ασχολείται με το ableton live.Το αποτέλεσμα ίσως να είναι πολύ καλό,α και κάτι ακόμη τις συγχορδίες πως θα τις αλλάζει?Ε εμένα με βολεύει βασικά,έχω σκοπό να αγοράσω και ένα motif xs σε κανά χρόνο και ίσως ε΄να korg tr(για λαικόυς ήχους).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω εγω γιατι δεν τα χρειαζομαι τα Arranger keyboards.

Εχω χιλιαδες λουπες με drums bass sax κλπ και φτιαχνω οτι θελω με τo προγραμμα  Acid -live μπορω να αλλαξω την ταχυτητα και το pitch,

με καλης ποιοτητας λουπες 24bit.

 

 

 

Καλά δεν είναι το ίδιο. Πως θα κάνεις break όπου θες και όποτε το θές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι το ιδιο σιγουρα  ;D

Μιλαμε για ζωντανo  παιξιμο (live)

Οσο για τα breaks υπαρχουν χιλιαδες σε ολα τα στυλ

εκτος απο τα ελληνικα που δεν μου αρεσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου