Προς το περιεχόμενο

Metallica - Death magnetic


Subfire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αντε τώρα που πλησιάζουν οι μέρες και αφού ήδη έχουμε ακούσει κάποια κομμάτια ας αρχίσουμε να σχολιάζουμε το νέο και πολυαναμενόμενο cd. Το περιοδικό rolling stone έχει γράψει μια πρώτη κριτική.Εδώ για όποιον ενδιαφέρεται:

http://www.rollingstone.com/reviews/album/22723926/review/22787142/death_magnetic

Επίσης στο NoizBox ξεκινήσαμε να γράφουμε κάποια σχόλια για το 3ο Unforgiven(sequel θα έλεγε κανείς...).Ας ακούσουμε-διαβάσουμε τις γνώμες ελπίζοντας ότι δεν θα καταλήξει αυτό το θρεντ στο να πλακωνόμαστε για το καλύτερο μεταλ συγκρότημα ever και άλλα τέτοια...

 

 

www.myspace.com/subfireband

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 119
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το πες κ το κανες... Εντάξει το thread απο τώρα είναι καταδικασμένο...   :P

 

Τεσπά. Άκουσα όλο το δίσκο 2 φορές κ τα αυτιά μου πονάνε. Μιλάμε για πολύ distortion. Ενοχλητικό distortion! Η παραγωγή είναι ξερή, τα τύμπανα του Lars υπερβολικά δυνατά στην μίξη αλλά οι κιθάρες super heavy. Τα φωνητικά ξερά όσο δεν πάει χωρίς αρμονίες κτλ. Παίζει να μην έχουν χρησιμοποιήσει delay κ reverb σ'αυτο το αλμπουμ.

 

Δεν θα μιλήσω για τις συνθέσεις γιατί είμαι μεγάλος Metallica φαν κ η γνώμη μου δεν είναι αντικειμενική.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η μόνη παρατήρηση είναι ότι το unforgiven III δεν έχει καμία σχέση με τα προηγούμενα..

 

επίσης ένα άλλο κομμάτι που άκουσα, μου θύμισε and justice for all...

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους φαν των Metallica, θα έλεγα είναι ένα album που καταφέρνει να συντηρεί την ελπίδα τους ότι η μπάντα έχει κάτι ακόμα να δώσει.

Για τους υπόλοιπους απλά υπάρχουν πολύ καλύτερα album εκεί έξω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους φαν των Metallica, θα έλεγα είναι ένα album που καταφέρνει να συντηρεί την ελπίδα τους ότι η μπάντα έχει κάτι ακόμα να δώσει.

Για τους υπόλοιπους απλά υπάρχουν πολύ καλύτερα album εκεί έξω...

 

ίσως αλλά και πέρα απο απλά μεταλ υπάρχουν κάποια κομμάτια που ξεχωρίζουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους φαν των Metallica, θα έλεγα είναι ένα album που καταφέρνει να συντηρεί την ελπίδα τους ότι η μπάντα έχει κάτι ακόμα να δώσει.

Για τους υπόλοιπους απλά υπάρχουν πολύ καλύτερα album εκεί έξω...

Oτι πιο σωστο και μυαλωμενο πραγμα που εχω ακουσει τωρα τελευταια ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η μόνη παρατήρηση είναι ότι το unforgiven III δεν έχει καμία σχέση με τα προηγούμενα..

 

Μήπως όμως αν έμοιαζε λέγαμε ότι το έκαναν ίδιο?

www.myspace.com/subfireband

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως όμως αν έμοιαζε λέγαμε ότι το έκαναν ίδιο?

 

Το ανέβασα στο Youtube αυτό το κομμάτι, είχα πολύ θετικά σχόλια και 1000+ views τις πρώτες ώρες, αλλά μου το κατέβασαν από το site, γιατί "a third party has claimed copyright claims"

 

Λέτε να έρθει ο Lars αύριο έξω από το σπίτι μου με καμιά μήνυση στο χέρι...; ;D ;D ;D

 

Το album θέλει κάποιες μέρες να το χωνέψω, και να βγάλω άποψη..!

Πιστεύω και οι περισσότεροι από εμάς.

Όταν άκουσα το καινούριο των Opeth, έλεγα "τίποτα το ιδιαίτερο" και 2 μήνες μετά το έχω κάνει εικόνισμα στο σπίτι μου!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το album θέλει κάποιες μέρες να το χωνέψω, και να βγάλω άποψη..!

Εγω δεν καταφερα παντως να τον ακουσω ολοκληρο το δισκο την πρωτη (και τελευταια για την ωρα) φορα

Ισως μεσα στις επομενες μερες να το ξαναεπιχειρήσω  ;D ;D ;D

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου