Προς το περιεχόμενο

Metallica - Death magnetic


Subfire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 119
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Απλά fanboy.........

 

Κ εγώ fanboy είμαι αλλά δεν κάνω έτσι... geomor χαλάρωσε ρε συ. Παίζει να μάστε οι μόνοι που τους άρεσε το St.Anger αλλά δεν σημαίνει ότι έιναι κ αριστούργημα. Εξ'άλλου εσύ κ έγω δεν μπορούμε να μαστε ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΙ (το πα κ στο πρώτο ποστ) οπότε άσ'το...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα προσωπικά μου αρέσει όπως τα λέει ο geomor...Και θα προσθέσω ότι στα 3-4 τραγούδια που έχω ακούσει ως τώρα οι συνθέσεις μου αρέσουν πάρα πολύ και τα πατήματα της παρέας θυμίζουν καλές εποχές χωρίς αυτό να σημαίνει ότι έπρεπε να αντιγράψουν ένα master ή ένα justice για να ξέρουμε για ποιούς μιλάμε...Καλώς η κακώς δεν γίνεται να επαναληφθούν τέτοια cd. Το αποτέλεσμα πρέπει να το λαμβάνουμε υπόψιν τωρα το 2008,όχι το 1985.

www.myspace.com/subfireband

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικά πιστεύω ότι είναι πολυ καλός ο δίσκος,8έλει κάμποσες ακροάσεις και γουστάρω οτι είναι σαν ένα κράμα and justice for all και load(ως επιρροή κυρίως) (μη βαράτε οι μεταλλαδες  ;D ) πράμα που ειναι πολυ καλο βεβαίως  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να πω οτι μου αρεσε το st anger. μπορω να πω οτι μου αρεσε η παραγωγη του κ σε αυτο ειμαι μαλλον το ενα απο τα δυο ατομα (κ ξερω κ το αλλο!) κ τα ριφ του (ειπαμε ο hetfield ειναι καλοΡΙΦερ). Δεν ειναι το θεμα να χαλαρωσω απλα με το που ειπα το θεμα λεω: προφανως σε καποιο παλληκαρι του αρεσε κ εν παση περιπτωση θελει να ακουσει γνωμες. 110% θα βγουν οι γνωστοι-οχι ονομαστικα-δε μ΄αρεσουν αυτο,εκεινο ειναι ετσι,γιουβετσι κοκορετσι κ δε βλεπεις μια γνωμη της προκοπης αλλα τα "γνωστα". Αφου ειστε κ μουσικοι κ ακουτε με τα αυτια σας γραφτε κατι αντιπροσωπευτικο της σκεψης σας κι ας ειναι αρνητικο. Ηδη εριξα τα πρωτα βελη με το τι βρηκα αρνητικο κ στην τελικη οι μεγαλυτεροι κριτες ειναι οι ιδιοι οι fanboy ενος συγκροτηματος.

 

Μπορουσα να προβλεψω για πλακα ακριβως το τι θα ελεγαν μερικοι κ ειπα να κρατηθω να μη γραψω τιποτα αλλα δε βαριεσαι.

 

Φυσικα ειμαι fanboy κ αυτο ισχυει για ο,τιδηποτε μου αρεσει με εμπνεει κ με παθιαζει στην τελικη κ νομιζω ο.τι η μουσικη ανταποκρινεται στον παραπανω χαρακτηρισμο Απο τοτε που ο πρωτος πιθηκος αρχισε τα ταμ-ταμ-τσαγκα-τσαγκα στον πρωτο(αντε καλα λαμπατο) βραχο και οι αλλοι πιθηκοι κουνιοταν ρυθμικα εως τους καθε λογης metallica αλλαξαν πολλα αλλα αυτη η αρχη της μουσικης πιστευω οχι. Βεβαια κ τοτε ισως καποιοι πιθηκοι να λεγανε:Αυτος ο ρυθμος ειναι μετριος. Εκει εξω υπαρχουν καλυτεροι ρυθμοι. Ή αυτος ο ρυθμος τα σπαει εκει εξω δεν υπαρχουν καλυτεροι ρυθμοι. Τελος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ φυσικα δεν εχω παρα να παραδεχθω οτι προτιμω κ μου αρεσει να δω καποιο να πωρωνεται ειτε θετικα ειτε αρνητικα κ να βραζει το αιμα του κ να το φωναξει παρα να βγει κ να γραψει σε ενα φορουμ:μετριο..................................ε.......αυτα........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάλι δεν μπορώ να πώ ότι δεν μου άρεσε, απλά δεν το βρήκα να είναι metallica... Κι η φωνή πολύ ξεραίλα ρε παιδί μου!  :-\  Να πώ την αλήθεια περίμενα κάτι καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου