Προς το περιεχόμενο

Texas Instruments firewire chipset


Jim Ver

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι sorry, στο firewire. Το θέλω γιατί θα δουλέψει καλύτερα η m-audio Κάρτα ήχου μου. Μπορείς να με βοηθήσεις? :)

 

Χωρίς να είναι οι μοναδικοί, της Adaptec οι controllers έχουν TI.

 

Το θέμα όμως είναι τι πρόβλημα έχεις, γιατί υπάρχει ένας μύθος γύρω από τα TI. ( Τι motherboard έχεις; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου βγάζει θόρυβο η κάρτα όταν συνδέω την κιθάρα και ηχογραφώ. Τα δοκίμασα όλα και με Buffer sizes και latency και τα σχετικά και απ' ότι διάβασα εδω μέσα ένα παληκάρι είχε το ίδιο ακριβώς πρόβλημα και το έλυσε βάζοντασ το TI chipset. Οπότε άν κατάλαβα καλά αγοράζω ένα εξωτερικό firewire controler?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου βγάζει θόρυβο η κάρτα όταν συνδέω την κιθάρα και ηχογραφώ. Τα δοκίμασα όλα και με Buffer sizes και latency και τα σχετικά και απ' ότι διάβασα εδω μέσα ένα παληκάρι είχε το ίδιο ακριβώς πρόβλημα και το έλυσε βάζοντασ το TI chipset. Οπότε άν κατάλαβα καλά αγοράζω ένα εξωτερικό firewire controler?

 

1. Καταρχήν δοκιμάζεις τους πιο φρέσκους ASIO drivers της κάρτας σου.

 

2. FireWire controller θα βρεις σε PCI (με μία γρήγορη αναζήτηση 1-2 on-line shops δεν βλέπω κάτι - ίσως δυσκολευτείς να βρεις).

 

3. FireWire με TI μπορείς να βρεις σε κάποια motherboards.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου αγοραζεις μια PCIe καρτα και ΚΑΘΑΡΙΣΕΣ . ειχα και εγω προβληματα πολλα

και τωρα δεν εχω κανενα. ριξε μια ματια στο www.elina.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου