Προς το περιεχόμενο

Πλησιάζει η ώρα να τα "χώσω" γερά. Advice needed


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εννοείται superfunk!Κι εγώ θυμάμαι παλιά που διάβαζα σε ένα άρθρο κιθαριστικού περιοδικού για τον αν πραγματικά χρειάζεται κανείς κεφαλές με καμπίνες.Το περιοδικό έλεγε μάλιστα για τις dummy cabs δηλαδή άδεια κουτιά 4χ12 που τα είχαν στις συναυλίες(malmsteen κλπ.) μόνο για μόστρα!Επίσης έλεγε ότι ο ήχος που έβγαινε ήταν από ένα άντε δύο μικρόφωνα δηλαδή από 1-2 ηχεία.Σιγά σιγά όμως έφυγαν οι μόδες αυτές,εγώ θυμάμαι που είχα δεί τον Βlackmore στη Θεσσ/κη και έπαιζε με έναν combo δεν ξέρω τι μάρκα αλλά είχε έναν ήχο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κορυφαιοι στην πρακτικη των dummy cabs ειναι βεβαια οι METALLICA ,σχεδον ολες οι καμπινες πανω στην σκηνη ειναι ΑΣΥΝΔΕΤΕΣ & βεβαια οτι ακουμε εξω προερχεται απο ανα cofin speaker (δηλ.ενα 12 μεγαφωνο μεσα σε ενα ηχειο ΑΠΟΜΟΝΩΜΕΝΟ μεσα σε κουτι ΚΑΤΩ απο τη σκηνη) :wink:

 

Στην ελληνικη πραγματικοτητα βεβαια η χρηση stacks ειναι εντελως περιττη... (εκτος κι αν παιζεις στο ΟΑΚΑ χωρις μονιτορ :lol: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου