Προς το περιεχόμενο

Μ.Β.Τ. (Mega Blind Test) : 3 stratocasters / clips & fotos.



Προτεινόμενες αναρτήσεις

κυριοι ,

  8)

 

νομιζω οτι μετα απο πολλες "μετατροπες και ψαξιμο" υποτιθεται οτι κατασταλαξα σε συνδυασμους μαγνητων-κιθαρων και ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ να μοιραστω μαζι σας τα ακουσματα των τριων "δεσποινιδων" μου , ωστε να ακουσω γνωμες για βελτιωσεις , ηχοχρωματα , twang , κλπ,κλπ,κλπ (ξερετε εσεις.θα το "σκισουμε" παλι το τοπικ ;D ;D ;D)

 

σας παραθετω φωτο απο τις 3 κουκλιτσες μου , καθημενες σε σαλονι , πριν την ηχογραφηση τους.

 

η ηχογραφηση - λογω διαλυσης του δωματιου μου- θα γινει , (αν συμφωνειτε) , στο sound forge , με  sm57a  μπροστα απο τον microcube και σε 1η φαση με καθαρο ηχο στις θεσεις 2 & 4 χωρις backing track και χωρις να πειραχτουν οι ρυθμισεις του ενισχυτη , η θεση του μικροφωνου , κλπ.

επισης ολες ειναι σεταρισμενες και με καινουριες χορδες  ghs-10αρες.

 

αν ολα καλα μεχρι εδω σας τις συστηνω , και αρχιζω το recording.

 

απο αριστερα προς τα δεξια:

 

eric johnson signature stratocaster

 

partscaster   (παραθετω το σχετικο τοπικ)

http://www.noiz.gr/index.php?topic=160973.0

 

american stratocaster plus ' 97

 

 

 

 

 

 

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 189
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ιδου τα πρωτα κλιπακια απο ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΟ ηχο.

χρησιμοποιηθηκε το jc clean "μοντελλο" του microcube , και η καθε κιθαρα (Α-Β-C) επαιξε ΑΚΡΙΒΩΣ την ιδια ακολουθια , στην θεση bridge/middle και ακολουθως στην θεση middle/neck.

 

(τα επομενα κλιπακια θα ειναι με αρπεζοειδες chorus . . . στην bridge θεση)

 

για να δουμε...ποιον ηχο προτιματε?? ;)

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Σπυρο ασε τις φλωριες και δωσε γκαζι ρε. (Κι αμα δε σ αρεσει η EJ εδω ειμαι για αυτο που ελεγες  ;))

 

Ψηφιζω δαγκωτο την C (που μαλλον καταλαβαινω και ποια ειναι)

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μια πρώτη ακρόαση, θα έλεγα οτι προτιμώ αυτή που παίζει στο κλιπ Β. Ισορροπημένος ήχος και ωραία δεμένα μπάσα. Επίσης μου άρεσε και η middle/neck του C (Η partscaster είναι;). Ωραίο παίξιμο btw!

 

Ad astra per alia fideles...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;D ;D ;D

 

τακη , -οπως λεει και ο superfunk- ολες οι κιθαρες στα γκαζια ιδιες ειναι. θα γραψω φυσικα απ ολα. εχω δρομο ακομα στο τοπικ αυτο. μπορεις να μου πεις ομως ΠΩΣ θα πετυχω τον ηχο σου στο 1ο noiz on line jam?? τρελαινομαι για τη χροια του!!

 

αγαπητε st4rg4z3r ευχαριστω για το σχολιο , αλλα η "αποκαλυψη"/αντιστοιχια των γραμματων A-B-C ΜΕ τις κιθαρες , θα γινει  εφοσον εχω τελειωσει-ανεβασει ολα τα κλιπακια και εφοσον εχουν πει οσο το δυνατον περισσοτεροι την γνωμη τους

 

:P :P :P

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγαπητε st4rg4z3r ευχαριστω για το σχολιο , αλλα η "αποκαλυψη"/αντιστοιχια των γραμματων A-B-C ΜΕ τις κιθαρες , θα γινει  εφοσον εχω τελειωσει-ανεβασει ολα τα κλιπακια και εφοσον εχουν πει οσο το δυνατον περισσοτεροι την γνωμη τους

:P :P :P

 

Ε, ναι εννοείται! Ρητορική ήταν η ερώτηση  :P . Αναμένουμε και τα υπόλοιπα!

Ad astra per alia fideles...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μπροβο για το τεστακι και το παιξιμο στα κλιπακια.Εγω ειμαι μεταξυ Β και C αλλα μαλλον με κερδιζει η Β που ο ηχος της γενικα μου φενεται και μενα πιο ισορροπημενος και πιο <<σαφης>> αν γινομαι κατανοητος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τακη , -οπως λεει και ο superfunk- ολες οι κιθαρες στα γκαζια ιδιες ειναι.

 

Μεγας μυθος και αποψη ατομων που δεν παιζουν σχεδον ΠΟΤΕ βρωμικα. Για ακου και μας που την βρωμα την εχουμε μεσα μας και την καταλαβαινουμε απο ...μιλια

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα πολύ πρόχειρο-γρηγορο άκουσμα..(συγνωμη για αυτο)

Παρολα αυτα ψηφίζω C για τον πιο γεματο ήχο της...

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου