Προς το περιεχόμενο

EMG σε Les Paul


darshan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει ακούσει κανείς το σετάκι emg81/85 σε λεσπωλι (αλα Ζακ) αλλά με τον 85 σε bridge και 81 σε neck?

Έχω τον 85 σε chambered (ψιλοbright) les paul (bfg) σε bridge και μου αρεσει η ηχος.

Μηπως σε solidbody γίνει μουντός?

Πόσο πριμάρει ο 81?

Μήπως ξυρίζει σε bridge?

 

Γενικά προτιμώ bridge για ρυθμικα και neck για lead. Μιλάμε για high gain ρυθμισεις (marhsall jvm) κυρίως.

το όργανο έχει τώρα πάνω bridge ενα tom anderson H3 ο οποιός δεν έχει όσο bottom end θα ήθελα (παρέα με εναν H1 σε neck, ωραίος...).

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγω στην δικια μου custom του '78 εχω 85 και στις 2 θεσεις και ειναι ΠΟΛΥ σουπερ. Ζεστος ηχος και πολυ ωραιος και για αλλα στυλ (μεχρι και Allman Bros. και ο ηχος σωστοοοος)

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δε θες να πας οπωσδηποτε σε active μαγνητες , τσεκαρε και τους Warpigs και Nailbombs της Bare Knuckle.Χειροποιητοι με παρα πολυ μεγαλο output (ειδικα οι Warpigs) και παρα πολυ καλα καθαρα.

 

www.bareknucklepickups.co.uk

 

Στο forum που υπαρχει στο παραπανω site υπαρχουν ανθρωποι που μπορουν να σε βοηθησουν στην τελικη σου επιλογη.

Live fast , die ... hard!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε explorer έχω τους 81-85 ανάποδα και το πάει καλύτερα το γράμμα..... ο πολύ πριμαριστός 81 στο neck τα πάει καλύτερα και ο 85 πάει παντού...  ;)

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες SD Blackouts (active) και / ή Dimarzio D-Activators (passive με hi-fi ήχο). Και οι δύο πολύ δυνατοί. Και κατά τη γνώμη μου πιο "αληθινοί" από EMG.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Αν και σκέφτηκα για λίγο τους blackout, ο 85 με κέρδισε και πάλι και τον πάω για bridge, με 81 ή 85 neck. Ψηλά pots για les paul εκτός απο το σετάκι του wylde που βρίσκεις? Αξίζει να βάλω 2 9voltες αντί για μία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά 85 bridge, 81 neck και 2 9voltες. Σκίζει! τα καθαρά με τις 2 μπαταρίες είναι αποκάλυψη! για γκάζια δεν συζητάμε... κόλαση. Αμήν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ darshan πότε πρόλαβες;!;

 

Καλόπαιχτα τα...πικάπια  ;)

 

Δεν ανεβάζεις και κανένα κλιπάκι να χαρούμε και μεις μαζί σου  :)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ darshan πότε πρόλαβες;!;

 

Καλόπαιχτα τα...πικάπια  ;)

 

Δεν ανεβάζεις και κανένα κλιπάκι να χαρούμε και μεις μαζί σου  :)

 

ας είναι καλά ο φίλος που με βοήθησε και με ανέχτηκε χθές όλο το απόγευμα.

όσο για τα κλιπάκια,  :-\ προς το παρόν το equipment μου περιορίζεται ένα labtop. my lord, i have sinned... όταν με το καλό το στήσω το σύστημα. Ή αγγαρέψω κανα κολλητό πάλι.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου