Προς το περιεχόμενο

Αλλαγη Ταστων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπράβο, παίδες. Ωραία κουβεντούλα έχετε πιάσει (που βοηθάει κιόλας).

 

Στην ακουστική μου κιθάρα, 2-3 τάστα (τα πιο πάνω) έχουν φαγωθεί λίγο με αποτέλεσμα να τρίζουν οι χορδές (είναι μάλλον το buzz που ανέφερε κάποιος παραπάνω). Σε αυτήν την περίπτωση, λοιπόν, καταφεύγουμε σε τρίψιμο τάστων;

Ρωτάω εσάς (μήπως δηλαδή δε χρειάζεται η αλλαγή τάστων), διότι ώς γνωστόν από τα καταστήματα δεν παίρνεις αλήθειες... (καλός και άγιος δηλ. ο Καγμάκης, αλλά πολύ "κοράκι" βρε αδερφέ μου...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Έχω και εγώ καταλήξει ότι δεν μπορώ να εμπιστευτώ κανέναν 100%.Ότι κατάφερα και έμαθα όσο αφορά το setup το κάνω μόνος μου πρόσφατα σιγούρεψα και το πώς να περνάω μαγνήτες αλλά για τα τάστα δυστυχώς :( δεν μπορώ να κάνω τίποτα οπότε κάπου πρέπει να την πάω.Αλήθεια για τον Zozef(Θεσσαλονίκη) τι γνώμη έχετε;

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ένα κολλητάρι (ο drummer του group) έδωσε στον Τζίμη μια ακουστική Epiphone J200 που ήταν σαν τις αμαρτίες μου από την ταλαιπωρία, και τώρα κάνεις τσουλήθρα στην ταστιέρα παρά τις 12άρες χορδές...

 

Ο Τζίμης είναι ωραίος τύπος,όχι κανένας ηλίθιος μυστικοπαθής (βλ. τους Γιώτα Πέντε του Διαμαντόπουλου) και για κάτι παράξενους σαν και του λόγου μου μετράει και ο χαρακτήρας του ανθρώπου που θα εμπιστευτείς.Ο Τζίμης με εμπνέει...

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαζί με τον earendil εδώ.Πάντως έχε υπόψη σου οτι είναι ανάλογα με τις ώρες του.Έγω τον έχω πετύχει κυρίως σε κάλες στιγμές :)

 

Α! και....

 

 

 

μυστικοπαθής πωλητής = άσχετος πανω στο προς συζήτηση θέμα, τουλάχιστον

endrix was a tweaker...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηξις:το τρίψιμο των τάστων και το "frett levelling" που λένε στο εξωτερικό είναι το ίδιο;

 

Αν και έχω καταλάβει ότι πολλοί εδω στο greece με την λέξη τρίψιμο εννοούν το γυάλισμα(θα τα λιμάρουν ίσα ίσα να φύγει η βρωμιά),πιθάνον να είναι το ίδιο.

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To τρίψιμο και το γυάλισμα δεν είναι προφανώς το ίδιο πράγμα...

 

Όσο για το φίλο Zoidberg, και γενικά αν είναι ΠΟΛΥ φαγωμένα κάποια τάστα και τα υπόλοιπα μια χαρά (π.χ. αν παίζεις συνέχεια ακόρντα στη θέση 1 θα είναι κομμάτια τα πρώτα 4-5 τάστα), υπάρχει το ενδεχόμενο μόνο αυτά να αλλαχτούν με καινούργια. Πρέπει να ξέρει τι κάνει ο μάστορας όμως... 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου