Προς το περιεχόμενο

Service για Novation?


kaimani

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω το Novation Nova laptop και εδώ και πολύ καιρό μαζεύει σκόνη λόγω ενός δυσλειτουργικού ποτενσιομέτρου και δύο φθαρμένων stereo outs με αποτέλεσμα crackles&pops.

Είναι φοβερό synth και δεν μου πάει καρδιά να το πουλήσω.

Ξέρει κανένας ποιός έχει την αντιπροσωπεία προκειμένου να το επισκευάσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα..την αντιπροσωπεια την ειχε ο Δημητριαδης που τωρα εχει μεταφερθει σε μια ''τρυπα'' στην καλλιθεα..νομιζω ομως οτι αυτα που εχει μπορουν να τα επισκευασουν και αλλη τεχνικοι...τι ακριβως εννοεις ''δυσλειτουργικού ποτενσιομέτρου ''...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την αντιπροσωπια της Novation την εχει ο Διαμαντοπουλος στη Σολωνος παιδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Musitech το ποτενσιόμετρο "χάνει" κατά την περιστροφή καθώς χρειάζεται να το γυρίσεις αρκετές φορές για να προχωρήσει η ένδειξη στην οθόνη...μάλιστα με λίγη κάθετη πίεση λειτουργέι ελαφρώς καλύτερα.Κάποια επαφή δεν γίνεται σωστά.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

den ειναι αναγκη να το πας στην αντιπροσωπεια για αυτα....αν ηταν εντος εγγυησης οκ...αλλα...δεν το κοβω... ;D

 

 

αν σε ενδιαφερει υπαρχουν 1-2 καλοι τεχνικοι που σιγουρα μπορουν να το αναλαβουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Musitech το ποτενσιόμετρο "χάνει" κατά την περιστροφή καθώς χρειάζεται να το γυρίσεις αρκετές φορές για να προχωρήσει η ένδειξη στην οθόνη...μάλιστα με λίγη κάθετη πίεση λειτουργέι ελαφρώς καλύτερα.Κάποια επαφή δεν γίνεται σωστά.

 

Έχω το ίδιο πρόβλημα (σε άλλο synthesizer) και μετά από τηλεφώνημά μου στην AudioCare (www.audiocare.gr - Θεσσαλονίκη) πληροφορήθηκα ότι κατά πάσα πιθανότητα είναι θέμα σκόνης.

 

Για Αθήνα δες π.χ. Βασίλης Ζαχαριάδης στον Ανω Κορυδαλλό - τηλ. 210 4970530

 

Αααα.. και πες μας μετά αν όντως λύθηκε το πρόβλημα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου