Προς το περιεχόμενο

Αγορα low cost synthesizer


panos23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω πιστευω οτι μπορει να ικανοποιηθεί για αρχή(το τονίζω)για όλα τα είδη με λιγοτερο απο 800 ευρώ...

 

Ενα MM6 για φυσικους ήχους και ενα καλο Midi keyboard και καρτα ήχου για virtual analog VSTs αν θέλει να ασχοληθεί.

 

Επισης στα 800 ευρω μπορει να αγοράσει το Alesis Fusion 8HD που νομίζω οτι προσφερει τα διπλασια απο το M06 και τα συνδιάζει όλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγω πιστευω οτι μπορει να ικανοποιηθεί για αρχή(το τονίζω)για όλα τα είδη με λιγοτερο απο 800 ευρώ...

 

Ενα MM6 για φυσικους ήχους και ενα καλο Midi keyboard και καρτα ήχου για virtual analog VSTs αν θέλει να ασχοληθεί.

 

Επισης στα 800 ευρω μπορει να αγοράσει το Alesis Fusion 8HD που νομίζω οτι προσφερει τα διπλασια απο το M06 και τα συνδιάζει όλα

 

To MM6 έχει πολυ περιορισμένες δυνατότητες και πραγματικά μετά απο μια αναλυτική ματιά που έριξα στο μανουαλ του μου φάνηκε αρμόνιο και όχι synthesizer. Ο λόγος που οι περισσότεροι το αγοράζουν είναι ότι νομίζουν ότι ανήκει στην σειρά ΜΟΤΙF όπως MOTΙF ES, MO, MOTIF XS αλλά πέρα απο κάποιους κοινούς ήχους δεν υπάρχει καμμία σχέση. Θα προτιμούσα να του προτείνω στα ίδια λεφτά (500 ευρώ) ένα MicroX που είναι και σούπερ φορητό και synthesizer.

 

http://www.korg.co.uk/products/pro_keyboard/microx/pk_microx.asp

 

Προφανώς εγώ διακρίνω μια ανάγκη του φίλου να ξεφύγει απο αρμόνια και να μπεί σε κάτι πιο επαγγελματικό.

 

Το Αlesis Fusion ειναι Σουπερ Ντούπερ και σαφώς καλύτερο απο το MO6. Ο λόγος που δεν το πρότεινα είναι ότι πλέον απο όσο γνωρίζω είναι αδύνατον να το βρείς καινούργιο. Η αγορά μεταχειρισμένου απαιτεί μια δόση ρίσκου και βασικές γνώσεις που θα σε βοηθήσουν να δεις αν όντως λειτουργεί σωστά.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.dv247.com/invt/30384/

 

:D Επισης μπορεις να το βρεις και απο το musicstore αλλα στα 1000

 

To 6HD δυστηχώς δεν τον βρίσκεις με τπτ πια(btw αν το βρει κανένας κάπου ας το σφυρίξει :P).Συμφέρει διοτι το 8HD ειναι γουρούνι με την εννοια οτι ειναι 25 κιλά και αν θελει να το μετακινει για προβες κτλ ειναι δυσκολη διαδικασία.Οχι οτι το 6HD παει πισω(νομιζω 14 κιλα)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια κ ας τιθεται η αγορα σε 2 μηνες,απο τωρα ξερω οτι πανω απο 400-500 euro δεν μπορω να ανεβω....

τα μεταχειρισμενα τα απορριπτω τελικα.δεν θελω να παρω κατι χωρις να εχω τις γνωσεις να το ελεγξω

Απο κει κ περα...

Ακομα κ το mm6 σε σχεση με το ποταπο αρμονιακι μου φαινεται θεικο!!!

Το MicroX μου κανει πολυ εντυπωση.δεν εχει μεγαλο κλαβιε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.dv247.com/invt/30384/

 

:D Επισης μπορεις να το βρεις και απο το musicstore αλλα στα 1000

 

To 6HD δυστηχώς δεν τον βρίσκεις με τπτ πια(btw αν το βρει κανένας κάπου ας το σφυρίξει :P).Συμφέρει διοτι το 8HD ειναι γουρούνι με την εννοια οτι ειναι 25 κιλά και αν θελει να το μετακινει για προβες κτλ ειναι δυσκολη διαδικασία.Οχι οτι το 6HD παει πισω(νομιζω 14 κιλα)...

 

αμα είναι έτσι Fusion οπωσδήποτε!!!! Στα 1000 ευρώ απλούστατα δεν υπάρχει καλύτερο.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως να δω πότε θα καταλάβουμε ότι από τα μέσα της πρώτης σελίδας το όλο θέμα ξέφυγε, καθώς από τα ως 500€ περάσαμε στα 1000+

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως να δω πότε θα καταλάβουμε ότι από τα μέσα της πρώτης σελίδας το όλο θέμα ξέφυγε, καθώς από τα ως 500€ περάσαμε στα 1000+

 

Το θέμα δεν ξέφυγε καθόλου. Ισα ισα τοποθετήθηκε εκεί που πρέπει.

 

Πρέπει να ξεκαθαρίσουμε κάτι, το πάν είναι να γίνονται σωστέ αγορές. Αν κάτι που κάνει 1000 είναι πολυ καλήτερο αναλογικά με κάτι που κάνει 500, οφείλεις να ενημερώσεις τον άλλο , να πάρει τα μέτρα του. Γιατί η αγόρα γίνεται για να μένει όχι απλώς για να ικανοποιεί τον budget σου.

 

Γιατί μερικές φορές το φτηνό κοστίζει.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα. Άλλες φορές όταν κάποιος ζητάει κάτι ως ένα ποσό, τότε πάντα να του λέμε ότι ό,τι πληρώνεις παίρνεις και να του πετάμε ότι μας έρθει, ανεξαρτήτως των ορίων που έθεσε.

Μπορεί ο τύπος να μην έχει, ή να μην γουστάρει να σκάσει πάνω από 500€.

Οπότε ας προσέχουμε και τι ζητάει κάποιος και τι του προτείνουμε.

Αλλιώς με αυτήν τη λογική να πετάξω κι εγώ κανά modular σύστημα στα 30.000+ και τρέχα γύρευε

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα. Άλλες φορές όταν κάποιος ζητάει κάτι ως ένα ποσό, τότε πάντα να του λέμε ότι ό,τι πληρώνεις παίρνεις και να του πετάμε ότι μας έρθει, ανεξαρτήτως των ορίων που έθεσε.

Μπορεί ο τύπος να μην έχει, ή να μην γουστάρει να σκάσει πάνω από 500€.

Οπότε ας προσέχουμε και τι ζητάει κάποιος και τι του προτείνουμε.

Αλλιώς με αυτήν τη λογική να πετάξω κι εγώ κανά modular σύστημα στα 30.000+ και τρέχα γύρευε

 

Τα επιχειρήματα σου είναι αστεία.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ να δεις πόσο αστείος είσαι!

Πάμε ένα repeat:

Παιδια κ ας τιθεται η αγορα σε 2 μηνες,απο τωρα ξερω οτι πανω απο 400-500 euro δεν μπορω να ανεβω....

τα μεταχειρισμενα τα απορριπτω τελικα.δεν θελω να παρω κατι χωρις να εχω τις γνωσεις να το ελεγξω

Απο κει κ περα...

Ακομα κ το mm6 σε σχεση με το ποταπο αρμονιακι μου φαινεται θεικο!!!

Το MicroX μου κανει πολυ εντυπωση.δεν εχει μεγαλο κλαβιε...

 

Με κάτι τέτοια σκάνε πολλές φορές διάφοροι χρήστες κι εκφράζουν παράπονα ότι ενώ ρωτάνε ένα πράμα, τελικά παίρνουν απαντήσεις που τους είναι άχρηστες

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου