Προς το περιεχόμενο

Παντρεμενος και με μικρο παιδι.Practice ποτε κανουμε?


backys

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οτι λεει και ο τιτλος....  :P

Οσοι συμπασχουν ας ριξουν καμμια ιδεα ....

Γιατι .... για ποσο καιρο να αντεξω guitar rig  με ακουστικα  ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

στο σπιτι δεν εχεις ελπιδα, βρες αλλους 2-3 ομοιοπαθεις  ;D ;D ;D ;D και πηγαιντε 2-3 φορες το μηνα σε στουντιο.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ψιλομονόδρομο το κόβω το ακουστικάκι. ...

 

Μπορείς να πάρες ακουστικά κλειστού τύπου που απομονώνουν τους εξωτερικούς θορύβους, να μην τα συνδέσεις πουθενά  και να τα φορέσεις.... στο παιδάκι.  :)

 

Αστειεύομαι... κι εγώ είχα το πρόβλημα για χρόνια. Δυστυχώς, δεν λύνεται 100% αν δεν βρεις δικό σου χώρο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμείς πάντως παίζουμε στο σπίτι και η μικρή χορεύει.

Εξαρτάται βέβαια και από το τι μουσική παίζεις.Νομίζω οτι τα παιδιά είναι όπως τα μάθεις.

Τα παιδιά μαθαίνουν,οι γυναίκες ποτέ  8) ;D

Βοηθάει πολύ αν είναι και η συμβία μουσικός γιατι συνήθως αυτή δημιουργεί το πρόβλημα και όχι το παιδί.

Αν θέλεις βέβαια να παίζεις σε πολύ υψηλές εντάσεις το στουντιο είναι μονόδρομος

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

...Νομίζω οτι τα παιδιά είναι όπως τα μάθεις.

 

Συμφωνώ αλλά δεν πρέπει τα αυτιά των παιδιών να εκτίθενται σε εντάσεις λαμπάτου, ακόμα και αν τους αρέσει (που τους αρέσει δηλαδή  ;D)

 

Σε μία εργασία (όπου μελετήθηκαν 5249 παιδιά από 6 ως 19 ετών) βρέθηκε ότι το 12,5% έπασχε από κάποιας μορφής μείωση της ακουστικής ευαισθησίας λόγω έκθεσης σε υπερβολικό θόρυβο. Εκτιμάται ότι στην Αμερική περίπου 5.2 εκατομμύρια παιδιά την "έχουν πατήσει" έτσι.

 

Εδώ το σχετικό άρθρο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι είναι harilatron  :)

Θέλει μεγάλη προσοχή στην ένταση.Αλλά 1000 φορές να παίξω πιό σιγά παρά να παίξω με ακουστικά γιά πολύ ώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O junior ειναι μολις 12 μηνων οποτε θα αργησει να ''μαθει''.

Ασε που οποτε με βλεπει με την κιθαρα θελει να παζει και αυτος μαζι μου.(με τον τροπο του παντα βεβαιως) ;D ;D ;D

Τα ακουστικα θελω να τα ψιλο-κοψω γιατι λογω επαγγελματος -ηχοληπτης- προσεχουμε για να εχουμε.

Και οι ομοιοπαθεις συναδελφοι τρεχουν με δουλειες,οικογενεια κλπ...

 

 

Τωρα που το σκεφτομαι ολοι γυρω μου ''τρεχουν''  :P αλλα ανοιγω μεγαλο θεμα τωρα εεε :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου