Προς το περιεχόμενο

Παντρεμενος και με μικρο παιδι.Practice ποτε κανουμε?


backys

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκτός αν νοικιάσεις και μια γκαρσονιέρα :D

 

Υπάρχει σύζυγος που θα αφήσει τον άντρα της να νοικιάσει γκαρσονιέρα, τάχα μου για να παίζει μουσική χωρίς να ενοχλεί;  :D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Υπάρχει σύζυγος που θα αφήσει τον άντρα της να νοικιάσει γκαρσονιέρα, τάχα μου για να παίζει μουσική χωρίς να ενοχλεί;  :D

 

Ώρα 23:50...αγάπη μου...."πετάγομαι" μέχρι την γκαρσονιέρα γιατί έχω έμπνευση....μην με περιμένεις...πέσε για ύπνο ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά με το διάδρομο έχεις μ' ένα σμπάρο δυο τρυγόνια. Και την ξεθεώνεις και σφίγγουν και τα κωλ......  ;)

No offence iliasbass, απλά βρήκα την ιδέα σου καλύτερη από του χαρίλατρου..

;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

κεραυνοπουλο εν δραση!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνώ απόλυτα με τους προλαλήσαντες ότι το πρόβλημα είναι οι συμβίες και όχι τα παιδια!

 

από προσωπική εμπειρία σας λέω ότι τα παιδιά είναι όπως τα μάθεις. αν τα συνηθήσεις όταν πέφτουν για ύπνο να μην ακούγεται ούτε το πέταγμα της μύγας (όπως λέει και η κυρία μου) τότε .... καλλίτερα να αλλάξεις χόμπυ.

σε λογικές όμως οικιακές εντάσεις (τύπου τηλεόραση, ραδιόφωνο κλπ) δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα εκτός ίσως του ότι αν δεν παίξεις το παιδί δεν θα κοιμάται!!!

 

Έτσι είναι. Τα παιδιά πρέπει να μεγαλώνουν στο περιβάλλον που ζουν κάθε μέρα οι γονείς. Αλλιώς για πολλά χρόνια θα υπάρχει πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι είναι. Τα παιδιά πρέπει να μεγαλώνουν στο περιβάλλον που ζουν κάθε μέρα οι γονείς. Αλλιώς για πολλά χρόνια θα υπάρχει πρόβλημα

 

+2

 

καί τι καλλίτερο περιβάλλον απο τη μουσική !

Αλλοι άνθρωποι πληρώνουν ωδεία για να βάλουν το παιδί τους σε "μουσικό περιβάλλον".

Με προσοχή στην ένταση,δεν νομίζω οτι υπάρχει καλλίτερο δώρο για ένα παιδί απο τη μουσική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα συμφωνησω με τον ανωθεν φιλο blues power.

γινομαι κι εγω μπαμπας τελη ιανουαριου , και βαζω απο τωρα να παιζει πολυ χαλαρα pink floyd στο σαλονι. :P :P

αν και η δικη μου γυναικα ειναι κι αυτη μουσικος και με καταλαβαινει , ΔΕΝ γινεται να κρατησω τον χωρο μου , διοτι πρεπει το δωματιο που ειχα για studio-γραφειο , να γινει παιδικο.

κι ετσι εδω και ενα μηνα , εχω αρχισει και πακεταρω πετωντας τα αχρηστα και πουλωντας τα μη αξιοποιησιμα απο μενα πλεον.

μεχρι τωρα εχω πακεταρει και τοποθετησει στην αποθηκη γυρω στις 24 κουτες με εξοπλισμο-βιβλια κλπ. εχω κρατησει τον boogie , τις κιθαρες , το μπασσο μου και φυσικα το microcube το οποιο θα ειναι και το μεσο απολαυσης μου , μαζι με ενα mp3 player , και τα K271 της AKG.

 

στην ντουλαπα εχει χωρο μονο για τον boogie-pedals και τα απαραιτητα dvd-cd.

 

το ευτυχημα ειναι οτι εχω εναν ενισχυτη και την tonelab στην ταξη μου στο σχολειο , οπου και περναω ολες τις πρωινες ωρες και ετσι δεν γυριζω σπιτι κ@υ.......ενος για να παιξω.

οχι ακομα τουλαχιστον.

 

κουραγιο φιλοι μου , για την μουσικη μας πορωση...

ειναι ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ομως τα παιδια....τωρα αρχιζω και το νιωθω και τρελαινομαι. ...

ονειρευτειτε ενα σωρο στιγμες που θα ερθουν.μουσικες και μη.

 

-αντε και στα δικα σας οι ανυπαντροι-ατεκνοι-

;D ;D ;D

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω αρχισει και πακεταρω πετωντας τα αχρηστα και πουλωντας τα μη αξιοποιησιμα απο μενα πλεον.

 

Έρχομαι Ζακυνθο να σε βοηθήσω φίλε μου.

Να την ξεφορτωθείς αυτή την παλιο-Eric Johnson επιτέλους...

 

Για το καλό του παιδιού σου!!!!!!!! :):);D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έρχομαι Ζακυνθο να σε βοηθήσω φίλε μου.

Να την ξεφορτωθείς αυτή την παλιο-Eric Johnson επιτέλους...

 

Για το καλό του παιδιού σου!!!!!!!! :):);D

 

ναι ρε γμτ.  δεν "βγαζει" καθολου το οργανο. λες και ειναι "μουγκη"

ουτε κι εγω δεν ξερω γιατι την πηρα. το χω μετανιωσει.

φερε μια παιδικη κουνια και την κανουμε τραμπα!! ;D ;D ;D ;D ;D

 

-το σκεφτεσαι ηλια μου??- 8) :o 8) :o 8)

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επεσες στην παγιδα σου!!!!

ειχα σκοπο να την δωσω αλλα τωρα που μου εβαλες ιδεα για τον bridge μαγνητη στην φωτο , λεω να πειραματιστω.

αληθεια τι ειναι αυτος??

κανει για αγορακι μεχρι 3 ετων?? ;D ;D ;D ;D

 

(να δειτε που σε λιγο θα "ριξει διχτυα" για την eric και ο Playloud.. ;D :P :P)

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου