Προς το περιεχόμενο

Παντρεμενος και με μικρο παιδι.Practice ποτε κανουμε?


backys

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό το topic με το τρομοκράτησε. Δε θέλω να μεγαλώσω.

 

Να σου αφιερωσω τοτε και εσενα ενα (καθοτι εχω δυο μικρα παιδια και μπορω να παραγω blues σαν μοτερ)

 

I've got the growing up denial syndrome blues, baby

I just want to stay put

Birth control is my weapon, baby

having kids is just like shooting yourself in the foot...

 

 

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και για σενα, ενα πιο ελευθερο, παλι ομως πεντατονικη-μινορε...

 

 

hey, hey, hey

odis hear my odyssey

 

kids never sleep, kids never rest

Was "Da Boss"  became a guest

 

Guitar volume near zero

if you're still single you're my hero...

 

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή τη στιγμή που γράφω είμαι με τον μικρό (16 μηνών) και jammaroume παρέα.... ;D

 

Βαράει ότι βρίσκει και τον ηχογραφώ ενώ έχω ανοικτά και κάνα δυο plugin για pads!! 8)

Η σύζυγος  είναι εκτός του δωματίου και απειλεί να μπεί με το ζόρι...γιατί "δεν είναι πράγματα αυτά,θα μας διώξουν από την πολυκατοικία!"

 

Σοβαρά τώρα με την μουσική κανένα πρόβλημα...τα παιδιά ξετρελαίνονται ειδικά με ρυθμικά ή μελωδικά κομμάτια...αλλά βαριούνται εύκολα... γι'αυτό και δεν είναι fun loopo-ειδών συνθέσεων και κατ'επέκταση του σταμάτα-ξεκίνα-βάλε reverb-βγάλε μπάσα-ρίχτο δεξιά-κτλ-κτλ της home παραγωγής.

 

Ευτυχώς είναι γεγονός ότι απαξ και συνηθίσουν ένα λογικής έντασης ηχητικό background (δηλαδή τα monitors χαμηλά προς μέτρια και κάνα-δύο κλειστές πόρτες) κατά την ώρα του ύπνου αυτό παραμένει και δεν αλλάζει.

 

Ελπίζω,ωστόσο, γρήγορα να μπορέσει να συμμετάσχει και συνείδητα στο hobby του μπαμπά γιατί όσο μεγαλώνουμε στερεύουμε κι από ιδέες  :-\

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι δυσκολιες ειναι και "ωραιες"...μερικες φορες.

 

πανω απ ολα ειναι τα παιδια. αυτο τουλαχιστον σκεφτομαι εγω αυτον τον καιρο που ειμεστε εν αναμονη.

Αχ...

Δεν υπαρχει ανθρωπος που να μπορει να παιξει ΑΛΗΘΙΝΑ τα blues αν δεν περασε τη φαση "κιθαρα, διαμερισμα και μικρο παιδι"...

 

μ αρεσε πολυ αυτο. λετε να ξεφυγω απο τις πεντατονικες καποια στιγμη οσο μεγαλωνει ο μικρουλης μου??  8) ;D ;D ;D ;D

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

εμενα παντως ο ανηψιος μου (πεντε μηνων), οταν του παιζω ακουστικη κιθαρα σταματαει τα παντα και ακουει αφοσιωμενος ....  :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κι εγώ με ακουστική τον μεγάλωσα. :)

 

 

 

Λεζάντα: "Ετσι, ξαπλωτά μαθαίνουμε πρώτα και μετά όρθιοι."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα παντως ο ανηψιος μου (πεντε μηνων), οταν του παιζω ακουστικη κιθαρα σταματαει τα παντα και ακουει αφοσιωμενος ....  :D :D :D

 

Το κακό είναι ότι δεν παίζουμε όλοι το ίδιο καλά με σένα ...;D ;D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν άφησα την 5χρονη ξαδελφούλα μου στο ΜΟΤΙΦ , πάντως ζωγράφησε , τις έδειξα τις βασικές συχωρδίες και το έπιασε αμέσως.Μετά απο λίγα λεπτά όχι μόνο μου έφτιαχνε μελωδίες αλλά είχε και απαίτηση να της βάζω τους ήχους που ζητούσε. Είναι τρομακτικό το πόσο γρήγορα μαθαίνουν τα παιδιά.

 

Κύριοι πάμε για απόσυρση.

 

Πάντως το να έχεις σύμμαχο το παιδί στο χόμπυ σου ενάντια στην γυναίκα, είναι ύπουλο αλλά άκρως αποτελεσματικό.Δεν φταίς εσύ , φταίει το παιδί. 

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Πάντως το να έχεις σύμμαχο το παιδί στο χόμπυ σου ενάντια στην γυναίκα, είναι ύπουλο αλλά άκρως αποτελεσματικό.Δεν φταίς εσύ , φταίει το παιδί.  

 

Ναι  :) Σε γενικές γραμμές και στις περισσότερες περιπτώσεις έτσι είναι  :)

Εμένα πάντως με "δίνει" η μικρή  :)  Αμέσως και στυγνά σαν Γερμανίδα SS της Βέρμαχτ.Ετσι και  δυναμώσω λιιιιιιγο (την ώρα που η σύντροφος κοιτάει αλλού ή είναι αποροφημένη στα πλήκτρα της και δεν με παίρνει πρέφα),έρχεται και κάθεται μπροστά μου και με δείχνει,φωνάζοντας "τινατα-τινατά".Με αγριοκοιτάει η σύντροφος και χαμηλώνω αμέσως με την ουρά στα σκέλια  :-\  Εχει προλάβει εκείνη και την έχει για σύμμαχο...είναι και η ηλικία της μικρής τέτοια βέβαια,που είναι ακόμα ένα με την μάνα της

Θα συμφωνήσω μαζι σου και στο πόσο γρήγορα μαθαινουν...και δεν τους ξεφεύγει ΤΙΠΟΤΑ...ΠΟΤΕ !  :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου