Προς το περιεχόμενο

Παντρεμενος και με μικρο παιδι.Practice ποτε κανουμε?


backys

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο παραπλευρες απωλειες πως τα πατε?Εμενα μεχρι στιγμης ο διχρονος γιος μου εχει ριξει ενα ποτηρι γαλα μεσα στο Midi Keyboard μου..Ευτυχως που ο μπαμπας ειναι ηλεκτρονικος και το σωσαμε το οργανακι...Τωρα εχει βαλει παντως στοχο τα μονιτορ μου...το βλεπω να ερχεται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Απο παραπλευρες απωλειες πως τα πατε?Εμενα μεχρι στιγμης ο διχρονος γιος μου εχει ριξει ενα ποτηρι γαλα μεσα στο Midi Keyboard μου..Ευτυχως που ο μπαμπας ειναι ηλεκτρονικος και το σωσαμε το οργανακι...Τωρα εχει βαλει παντως στοχο τα μονιτορ μου...το βλεπω να ερχεται..

 

Εμένα η μικρή έχει χαλασει ένα καλώδιο, έχει σπάσει 2 φορές την Ε καντίνι από τη stratocaster και την έχει φουντάρει 2-3 φορές από τον καναπε!!! Αλλά ως γνωστόν δεν μασάνε αυτές οι κιθάρες απο πάσης φύσεως κακομεταχείριση... ;D ;D ;D

 

Επίσης επειδή χοροπηδάει πάνω στο πληκτρολόγιο του υπολογιστή το Ctrl πλέον δεν "ακουει" στα περισσότερα πατήματα... :) :) :) πάμε γι'άλλο :) :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κυκλοφορούν κάτι παιδικά mini keyboards με μπαταρίες  που έχουν και μικρόφωνο (το οποίο δουλεύει μια χαρά)

Αξίας 10-15 ευρώ.Τα βρίσκεις σε καταστήματα παιδικών παιχνιδιών και σε πανηγύρια.4 οκτάβες και κάποιοι υποτυπώδεις ρυθμοί.Είναι ότι πρέπει για τα πολύ πιτσιρίκια.Κάθε 2-3 εβδομάδες παίρνουμε και ένα γιατί συνήθως ή κόβει το καλώδιο του μικροφώνου ή χαλάει κάποιο κουμπί.Τα πλήκτρα δεν παθαίνουν τίποτα.

Check them out.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως με τίποτα δεν μπορείτε να πείτε οτι βαριέστε. Συν ότι κάνετε γυμναστική τρέχοντας πέρα δώθε σαν τον Βέγγο να προλάβετε την καταστροφή . Αχ σας ζηλεύω...

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παίδες έχω δυο μικρές.( βλέπετε μια πήρα και έγιναν τρεις τώρα .χαχαχααχαχαχ )

Την μεγάλη μου κάποτε προσπάθησα να της μάθω αρμόνιο ευτυχώς τις έδωσα ένα παλιό που είχα, για την δείξω έτσι κάποια πράγματα, πήρα ένα μαρκαδόρο και έβαφα λίγο στην άκρη τα πλήκτρα για να μην τα χάνει οπότε μετά όταν την είχα αφήσει μόνη της να μελετήσει λίγο μετά καμιά ώρα πήγα και είδα ότι δεν μπορείτε να φανταστείτε το είχε ζωγραφίσει όλο με μαρκαδόρους με κόλα uho κώλυσε αυτά τα χρωματιστά χαρτάκια που έχουν στα νηπιαγωγεία και το αρμόνιο στο τέλος έμοιαζε με χαρταετό.

Τελικά δεν ξανά επιχείρησα  ποτέ να της δείξω και μου θύμωσε μάλλον σε αυτό το ζήτημα γι αυτό τώρα θέλει να μάθει κιθάρα.

Εγώ από την άλλη λέω ότι για ζωγράφος θα ήταν πιο πετυχημένη.αχαχαχαχαχαχαχ

Αυτά.

Όσο αφορά το πώς παίζω σπίτι παιδιά 5 χρόνια τέρμα με ακουστικά είμαι έτοιμος για ωριλά. ;D ;D ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά στους παντρεμένους, με παιδιά ή χωρίς!

 

Και εγώ μέλος στο club, χωρίς παιδιά όμως ακόμα. (Πιστεύω γρήγορα πως θα έρθει και εκείνη ή ώρα ;))

 

Το θεματάκι μου κι εμένα είναι πού θα πάω όλα τα όργανα, τα ηχεία, τις κιθάρες, τον ενισχυτή, τα πλήκτρα τα καλώδια, αα, και τον υπολογιστή, όταν (πρώτα με το καλό) έρθει μπέμπης ή μπέμπα.

 

Μέχρι σήμερα το δεύτερο δωμάτιο έχει καταληφθεί, με auralex στους τοίχους, σε λίγο σκέφτομαι να φτιάξω και μπασοπαγίδες  στους τοίχους, broadband κτλ.

 

Φυσικά όταν θα έρθει το καινούργιο μέλος στην οικογένεια, όλα θα φύγουν και θα γίνει παιδικό. (δεν το συγκρίνω και δεν το μετανιώνω :))

 

Αλλά, μέχρι να πάω στο καινούργιο σπίτι (τα επόμενα 5 χρόνια) πώς θα την βγάζω;;  ::)

 

 

Σκεφτόμουν, να πάω να πάρω κανένα macbook με firewire κάρτα και να μπορώ να μεταφέρω όλο το home studio από εδώ κι από κεί:

Μπορεί να γράφω μουσική στο σαλόνι, στην κουζίνα, ά, ίσως και στην τουαλέτα όπως ο Καρβέλας, και ίσως γραφτεί τότε και κανένα HIT ;D ;D

 

Αααα, μιας και είπα για υπολογιστή, να πάω να την κάνω έτσι με mac και να γίνει portable το studio ή να μην σπαταλήσω άδικα λεφτα και να πάω σε PC;;

 

Χμμμμ, για να ανοίξω και καινούργιο thread με τα συν και πλυν το υπολογιστικών μηχανημάτων, και ίσως γίνει και sticky ;)

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=162374.0

 

 

 

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο παραπλευρες απωλειες πως τα πατε?Εμενα μεχρι στιγμης ο διχρονος γιος μου εχει ριξει ενα ποτηρι γαλα μεσα στο Midi Keyboard μου..Ευτυχως που ο μπαμπας ειναι ηλεκτρονικος και το σωσαμε το οργανακι...Τωρα εχει βαλει παντως στοχο τα μονιτορ μου...το βλεπω να ερχεται..

 

Ένας φίλος μου παντρεμένος και με 2 μικρά κοριτσάκια, έχει σε ΟΛΑ τα μουσικά του όργανα (USA strat, Ibanez Musician, Martin acoustic) αυτοκόλλητα από το "Μικρό μου Πόνυ" και λοιπά τέτοια. ΔΕΝ τον αφήνουν να τα βγάλει και σε όλες τις συναυλίες εμφανίζεται με τα αυτοκόλλητα  ;D ;D ;D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εγω παντως σκεφτομαι να παρω/φτιαξω μια ντουλαπα ειδικη (σαν βιτρινα) για να βαζω μεσα τις κιθαρες και να τις κλειδωνω (πουλανε τετοια αραγε?).

Ο μικρος ειναι ακομα 4 μηνων, αλλα σε λιγο θα αρχισει να περπαταει και θα πιανει οτι βρισκει μπροστα του  ;D

 

Για να απαντησω στην αρχικη ερωτηση του θεματος, τα ακουστικα ειναι μεχρι στιγμης μονοδρομος - που σημαινει οτι πρεπει να παιζω με τον solid-state μου γιατι ο λαμπατος δεν εχει εξοδο ακουστικων.

 

Με τις ακουστικες ομως δεν εχω τετοια επιλογη, αλλα ευτυχως του αρεσει να ακουει να παιζω  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου