Προς το περιεχόμενο

3ο Noiz online jam


NicolasAth72

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

γιατι Blues ρε παιδια?

ας βαλουμε κατι πιο ροκ να μπορεσουν να παιξουν ολοι πιο ανετα!

πχ κατι σαν το keep on rocking του Neil Young λεω............

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο timing πετύχαμε πάλι.

Καρτα ήχου δεν έχω, μικρόφωνο δεν έχω, ουτε ενισχυτή δεν έχω....

Τουλάχιστον δώστε κανα 2 βδομάδες χρόνο να δίνουμε συμμετοχές να οργανωθώ, να πάρω τα απαραίτητα.

 

Για backing tracks υπάρχει και αυτο το site

http://datamusic.org/

 

Τα περισσότερα είναι ''δυσκολούτσικα'' αλλά θα βρουμε και κάτι έυκολο (sta easy perhaps?)

Επίσης έχει και τις συγχορδίες του κάθε track για όσους δυσκολευονται..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παίδες, τα πολλά λόγια είναι φτώχια !

 

Ξεκινάτε να παίζετε το B-T του φίλου Gregg , το οποίο επισυνάπτω από κάτω

(όπως εκλάπη από εδώ).

 

Όπως πρότεινε ο mscmkr, αποτελεί ιδανικό τρακ για το 3ο τζαμ.

 

Για να μην μπλεχτούμε με μίξεις κλπ, έβαλα πρόχειρα 4 κύκλους (θα ακούσετε τα ξυλάκια στην αρχή κάθε κύκλου – ελπίζω να είναι μην είναι πολύ εκτός τέμπο). Ας αρχίσουμε να τους γεμίζουμε διαδοχικά, αναλαμβάνοντας ο καθένας κι από εναν.

 

Ο πρώτος παίζει στον πρώτο κύκλο, ανεβάζει το αρχείο, ο δεύτερος το συνεχίζει κλπ. Είστε μέσα ? 

 

(ελέγξτε μόνο το Backing track πληζ)

 

Ιδού:

 

Backing track

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδης ναπούμ και τα λοιπα επαιξα στα αλλα 2 και σκότωσα πολύ κόσμο αυτο δω σας το χαρίζω να παιξετε λιγο μπάλα κι εσεις νιάναρα.

 

Ασε που ειναι πολύ ευκολο για μένα, αλλα και για όλα τα παιδια στο ωδειο της γειτονιάς μου.Οπότε ασε μη λερώσω παλι τα χερια μου με θυματα και αιματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδης ναπούμ και τα λοιπα επαιξα στα αλλα 2 και σκότωσα πολύ κόσμο αυτο δω σας το χαρίζω να παιξετε λιγο μπάλα κι εσεις νιάναρα.

 

Ασε που ειναι πολύ ευκολο για μένα, αλλα και για όλα τα παιδια στο ωδειο της γειτονιάς μου.Οπότε ασε μη λερώσω παλι τα χερια μου με θυματα και αιματα.

 

ΝΑΠΟΥΜ ΛΑΚΗΔΕΣ

 

 

 

Υ.Γ.Σορυς για το 2ο ποστ το ακυρο αλλα αυτη η μηχανη του νοιζ ωρες ωρες ειναι για πολυ μπουνίδι.Εχω 10 λεπτα που μου λεει οτι το ξαναστειλα και αλλα 10 που λεει οτι δημοσιευσα μηνυμα και δεν περασε πολυ ωρα ακομη ωστε να στειλω ενα π.μ, που ηθελα.Πρεπει να κλεινω το firefox για να σιάξει το νοιζ καθε φορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν συμφωνειτε και οι υπολοιποι , νομιζω πως το "ματζορακι" ειναι προκληση για το 3ο noiz-jam. :P

 

λιγο μονοτονο ομως. καποια παραλλαγη του?? εννοω κατι παρομοιο σε ματζορε?? εχουμε? :P

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδης ναπούμ και τα λοιπα επαιξα στα αλλα 2 και σκότωσα πολύ κόσμο αυτο δω σας το χαρίζω να παιξετε λιγο μπάλα κι εσεις νιάναρα.

 

Μα πώς θα παίξουμε εμείς τώρα??...Αφού είμαστε dead!......... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου