Προς το περιεχόμενο

3ο Noiz online jam


NicolasAth72

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν συμφωνειτε και οι υπολοιποι , νομιζω πως το "ματζορακι" ειναι προκληση για το 3ο noiz-jam. :P

 

σιγα το ματζορε. η μινορε σκαλα του ταιριαζει παραπανω (βλ. τι επαιξε ο gregg)

 

λιγο μονοτονο ομως. καποια παραλλαγη του?? εννοω κατι παρομοιο σε ματζορε?? εχουμε? :P

 

ε ναι , ειναι μονοτονο! τρομερα μονοτονο! ειδικα χωρις τις κιθαρες απο πανω ! (πειράζει?)

Τι παραλλαγη του εννοεις? Κατι παρομοιο ή αλλο στυλ, πχ πιο τζαζ ή πιο ροκ?

 

παντως μη το κουρασουμε και πολυ το θεμα γιατι δεν μας παιρνει για αλλη αποτυχια! μετα τερμα τα νοιζ τζαμ!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

σιγα το ματζορε. η μινορε σκαλα του ταιριαζει παραπανω (βλ. τι επαιξε ο gregg)

 

παντως ειτε ματζορε ειτε μινορε σκαλα περασεις , ΜΑΤΖΟΡΕ θα ακουστει το κομματι

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι spimav-z δικιο εχεις. συγγνωμη αν ημουν λιγο π@π@ρ@ς πριν  :-[

 

Σχετικα με το νοιζ-τζαμ, απο πρακτικης πλευρας, αν θελει καποιος να αναλαβει μιξεις κλπ (εκει που κολλησαμε την προηγουμενη φορα) τοτε οκ.

 

Διαφορετικα η αλλη λυση πιστευω ειναι να συμπληρωνουμε ενας - ενας διαδοχικα το κομματι του και οτι/οπως βγει. Γι αυτο και ανεβασα ενα μεγαλο Β-Τ (που ειχε χρησιμοποιησει προσφατα ο gregg), το οποίο ειναι και ματζορε, μια ευχαριστη αλλαγη απο τα μινορε.

 

τωρα αν κανεις αλλος εχει αλλη προταση ας την πει.  ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας αποφασιστει λοιπον το backing track απο καποιον modulator - gate keeper και ως αναφορα την δουλεια της μιξης , νομιζω οτι υπαρχουν πολλοι αξιοι που μπορουν να την κανουν.

εγω δυστυχως δεν εχω ουτε τα μεσα ουτε την πειρα , αλλιως θα ειχα προσφερθει ηδη.

 

τι κανουμε λοιπον?? ?? ??

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

άντε λοιπόν να "παίξουμε μπάλα" για 3η φορά κύριοι...ποιό θα είναι λοιπόν το backing track??

 

( αν είναι το "ματζοράκι" , λέω να παίξω κλασσική...έχω φάει νοσταλγικό "φλάς" τελευταία και έχω αφήσει και νυχάκια!! :P :P)

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Λοιπόν.... έλα να ζεσταίνονται τα αίματα. Προσωπικά, δεν με ενέπνευσε ( :P ) κάποιο από αυτά που ανέβηκαν μεχρι τώρα αλλά θα πρότεινα το εξής: Ας βρούμε τρία τα οποία να είναι βατά (ρυθμικώς) και υποτυπωδώς μελωδικά (να μην παραπέμπουν σε μουσική για ρεσεψιόν πλοίου) και ας ψηφίσουμε. Σκόπιμο θα ήταν να κάνει "κύκλους" διάρκειας των 30-40 δευτερολέπτων.

Μπορώ να αναλάβω να τα μειξάρω (αν και θα προτιμούσα να το κάνει κάποιος άλλος).

 

Προτάση: Ας βάλει ο καθένας όσα εφφέ κρίνει σκόπιμο ακόμα και reverb. Στη μείξη θα φτιάξουμε μόνο στάθμες του κάθε track.

 

 

 

(Έλα Ηλία, έχω καινούρια strat. Βρες μου κάτι με την απαιτούμενη Γκιλμουροπρέπεια  ;D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πες τα harilatron!!

 

αντε να παιξουμε τιποτα , να φτιαχτουμε!!

 

ηλια κανε σε παρακαλω το θαυμα σου παλι , βρες κατι καλο.... 8) 8) 8)

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου