Προς το περιεχόμενο

Magazi me Edirol MIDI keyborads?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισης να ρωτησω:

Εχω τιν Soundblaster Live Player και θελω το MIDI Keyboard για Hip-Hop παραγωγες. Θα πρεπει να παρω και καινουργια καρτα ηχου ή το αντεχει αθτη που εχω;

Αν ναι ποια(πολυ φθηνη μαθητης ειμαι...) θα προτεινατε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην ΑΘήνα έχει στην Μεσογείων (Roland/Boss) αμέσως μετά την Εθνική Αμυνα και είδα την προηγούμενη εβδομάδα ότι έχει το PCR-50.

 

Τα φέρνει ο Στόλλας στην Ελλάδα.

 

Οσον αφορά την κάρτα ήχου, θα έχεις καθυστέρηση (latency) στο παίξιμο. Πρέπει να πάρεις κάρτα ήχου που να έχει ASIO drivers έτσι ώστε να έχει οσο το δυνατόν πιο μικρό latency. Οσο για την ποιότητα ήχου ας μιλήσουν οι πιό έμπειροι ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι SB κάρτες έχουν εδώ και αιώνες ASIO drivers (παλιότερα από EMU-APS χακιά, πρόσφατα από KX project). Aυτό δεν είναι πρόβλημα. Πρόβλημα είναι το αν έχεις νόμιμη κόπια του Reason. Αν όχι, πάρε μια καλύτερη κάρτα ήχου με software bundle από adapted εκδόσεις δημοφιλών προγραμμάτων. Αν δεν έχεις λεφτά (κατανοητό), αφού έχεις σύνδεση με το internet, υπάρχει πληθώρα δωρεάν εργαλείων και samples, συχνότατα πρωτοπόρων (βλέπε SIR, τώρα ξύπνησε η Waves για θέματα convolution), τις περισσότερες φορές ΚΑΛΥΤΕΡΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ από τα εμπορικά. Το υπογράφω.

 

http://www.samplenet.co.uk/

 

http://www.hitsquad.com/smm/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Reason το εχουμε αγορασει μαζι 9 ατομα(ολο το crew) και κανουμε ολοι τις παραγογες σε ενα PC(το δικο μου).

Ξερει κανεις μαγαζι στη Θεσσαλονικη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στόλλας, κοντά στα σφαγεία (www.stollas.gr). Μη σου κολλάει όμως το Edirol, πάρε και π.χ. Evolution (πλέον της M-Audio), είναι κι αυτά καλά και φτηνά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου