Προς το περιεχόμενο

korg tr γνωμες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

20? φανταζομαι τις 2.για 4 μαλλον 40 οπως ειπα οτι ειχαν στο e-bay.εισαι τυχερος.αν βρω τιποτα ηχους θα στο πω αλλα και εσυ το ιδιο κανε.οσο για το sampler νομιζω 210 ευρω.σε οσα καταστηματα εχω ρωτησει την ιδια τιμη μου λενε.το μονο που μπορουμε να κανουμε ειναι να τους παροτρινουμε να μας κανουν μια εκπτωση για να μην το παρουμε απο την αντιπροσωπεια που εχει την ιδια τιμη.δεν μπορει ενα ποσοστο θα μπορουν να κανουν εκπτωση.οτι γλυτωσουμε τελος παντων.παντως σε 3 μαγαζια που πηρα μου ειπαν οτι θα εχουν προς τα χριστουγεννα,γι αυτο αν την βρεις σε καποιο καταστημα stock ριξε συρμα να παρω και εγω μια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 107
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • 2 μήνες αργότερα...

ΓΕΙΑΣ ΣΑΣ ΕΧΩ ΕΝΑ KORG TR ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΣΤΟ E-MAIL ΜΟΥ ΛΑΙΚΟΥΣ ΗΧΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΦΩΡΤΩΣΩ ΣΕ ΑΥΤΟ [email protected]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες αργότερα...

:)  Γειά σας παιδιά, είμαι νέο μέλος στο φόρουμ, 33 ετών, και μόλις αγόρασα το Τ3 της KORG. Ξέρω ελάχιστα απο την τεχνολογία ενός synth και θα ήθελα να σας παρακαλέσω, προς όποιον έχει το χρόνο και τη διάθεση να μου λύσει μία απορία που αφορά το sequencer.

  Σας παρακαλώ, αν κάποιος γνωρίζει σχετικά με το sequencer του Τ3, να με ενημερώσει ως προς το πώς θα καταφέρω να αποθηκεύσω ένα μουσικό κομμάτι στη μνήμη του synth. Kάπου διάβασα οτι απαιτείται μία SD kάρτα γι' αυτό, δεν ξέρω αν ισχύει.

  Επίσης, θα σας ήμουν ευγνώμων αν μπορέσετε να μου δώσετε πληροφορίες σχετικά με το αν θα μπορέσω να αγοράσω κάποιο πρόγραμμα για PC to oποίο να κάνει τη δουλειά του sequencer χωρίς τη χρονοβόρα διαδικασία του Τ3. Φαντάζομαι οτι μπορεί να υπάρχουν προγράμματα εγγραφής ηλεκτρονικής μουσικής χρησιμοποιωντας τους ήχους του Τ3.

  Χίλια συγνώμη αν χρησιμοποίησα λάθος όρους, δεν είμαι επαγγελματίας μουσικός. Έγινα μέλος μόνο και μόνο για να κάνω αυτή την ερώτηση. Σας ευχαριστώ/ Γιάννης.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:)  Γειά σας παιδιά, είμαι νέο μέλος στο φόρουμ, 33 ετών, και μόλις αγόρασα το Τ3 της KORG. Ξέρω ελάχιστα απο την τεχνολογία ενός synth και θα ήθελα να σας παρακαλέσω, προς όποιον έχει το χρόνο και τη διάθεση να μου λύσει μία απορία που αφορά το sequencer.

  Σας παρακαλώ, αν κάποιος γνωρίζει σχετικά με το sequencer του Τ3, να με ενημερώσει ως προς το πώς θα καταφέρω να αποθηκεύσω ένα μουσικό κομμάτι στη μνήμη του synth. Kάπου διάβασα οτι απαιτείται μία SD kάρτα γι' αυτό, δεν ξέρω αν ισχύει.

  Επίσης, θα σας ήμουν ευγνώμων αν μπορέσετε να μου δώσετε πληροφορίες σχετικά με το αν θα μπορέσω να αγοράσω κάποιο πρόγραμμα για PC to oποίο να κάνει τη δουλειά του sequencer χωρίς τη χρονοβόρα διαδικασία του Τ3. Φαντάζομαι οτι μπορεί να υπάρχουν προγράμματα εγγραφής ηλεκτρονικής μουσικής χρησιμοποιωντας τους ήχους του Τ3.

  Χίλια συγνώμη αν χρησιμοποίησα λάθος όρους, δεν είμαι επαγγελματίας μουσικός. Έγινα μέλος μόνο και μόνο για να κάνω αυτή την ερώτηση. Σας ευχαριστώ/ Γιάννης.

 

 

 

Γεια χαρά.Αγόρασες ένα T3 ή το tr ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Παιδε γεια χαρα. Θελωνα παρω ενα synth-workstation και σκεφτομαι το korg tr 61. Ομως βρηκα το korg triton le 61 480€ (μεταχ. εννοειται). Περα απο το αν ειναι σε καλη κατασταση, θα ηταν βλακεια μου να το αγορασω? :-\ :-\ :-\ :-\

Βασικα και τα χρηματα που μπορω να διαθεσω δεν ειναι και τοσα πολλα.

Υπαρχει ουσιαστικη διαφορα μεταξυ τους???? ??? ??? ???

 

Επειδη σπανια μπαινω στο forum, ;D οποιο απαντησει, ας στειλει e mail

στο [email protected]  (0 ειναι μηδεν)

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια χαρα σε ολους.εχω κατεβασει free πολλους ηχους και εχω τις εξης αποριες.(αναφερομαι σε ηχους για korg triton tr61).

 

οσοι ειναι μορφης PCG τους αποθηκευω απο το pc στην sd card και τους περνω στο οργανο με ενα απλο loading και παιζουν.αλλοι ηχοι ειναι σε μορφη δειγματων KSF,KMP.αυτους πως θα τους φωρτωσω στο οργανο και που θα αποθηκευτουν.φανταζομαι στα δειγματα ram αλλα πως?ποια η διαφορα σε ksf kmp.και κατι αλλο πως μπορω να κανω εναν ηχο initialize (αρχικοποιηση δηλαδη)ουτως ωστε να ξεκινησω απο το 0 να φτιαξω δικο μου ηχο.

πληροφοριακα να σας πω οτι τους ηχους τους εχω κατεβασει απο 1)korgforums.com 2)www.midipart.gr.παρεπιμπτοτος αν ξερετε και εσεις κανα καλο site για free download η εχετε κανεναν καλο ηχο για πειτε τιποτα.thanks.

 

οσο για σενα φιλε με το triton le ειμαι υπερ του οργανου αυτο με τετοια τιμη αλλα να φοβασαι το.......μεταχειρισμενο.αλλα ειμαι ποιο υπερ να πας να αγορασεις το tr.η τιμη του εχει πεσει αρκετα και εχει και καποια στοιχεια εκσυχρονισμου σε σχεση με το le.ακομα μπορεις να το παρεις μεταχειρισμενο  αν δεν διαθετεις χρημα,παλι θα εισαι ποιο μπροστα απο το le.τελος αν βεβαιωνομουν οτι το le ειναι σε αψογη κατασταση τοτε θα το επαιρνα στη θεση σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι κριμα πραγματικα τοσα λεφτα για ενα τετοιο οργανο βρε παιδες :-\

Αν ειναι δυνατον δηλαδη το κλαβιε του ειναι σαν αυτα τα αρμονιακια-παιχνιδια που πουλανε στα πανηγυρια..

Τσεκαρετε αυτο http://nireas.nakas.gr/ecomnakas/nakas2006/Default.asp?Static=75&Product=47015

το εχω ενα χρονο εχω κανει πολλα live κ ηχογραφησεις κ με πλησιασαν πολλοι να με ρωτησουν γιαυτο,καταντησε να εχει πιο πολλους φανς κ απο μενα ;D

Γενικα οσοι κανετε μοντερνα μουσικη δοκιμαστε τα yamaha...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου