Προς το περιεχόμενο

korg tr γνωμες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

και εγω ετσι νομιζω.αλλα οτι και να ηταν,ηταν η φθηνοτερη τιμη στην ελλαδα που βρηκα και αυτο ειναι εκεινο που μετραει για μενα.

παντως και 950 ευρω θεωρειται καλουτσικη τιμη εν συγκριση με τα 1200 της αντιπροσωπειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 107
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ρε συ το έχουμε πει 1000 φορές. Η τιμή της αντιπροσωπείας είναι τιμή φάντασμα. Είναι μια τιμή πολύ μεγαλύτερη απο οποιαδήποτε θα βρεις στην αγορά καταστημάτων λιανικής για να σε ενθαρρύνει να μην το πάρεις από αυτους. Ο πελάτης της ΒON STUDIO δεν είσαι εσύ αλλά τα καταστήματα.

 

Είναι εντελώς άστοχη η σύγκριση με τα 1200.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι αυτο που λενε.οτι το καινουριο δεν ειναι παντα καλυτερο...οπως λενε και μερικοι εδω καμια σχεση triton-m3

Μια μικρή παρέμβαση με αφορμή το παραπάνω quote:

 

Αργά αλλά σταθερά, ο μύθος περί Triton και M3 καταρρέει. Λέω μύθος γιατί έχω ακούσει και τα δύο όργανα και σε καμία περίπτωση δεν μπορώ να πω ότι το Triton είναι καλύτερο από το M3 σε θέμα ήχου.

Αντιλαμβάνομαι ότι πιθανότατα το M3 δεν ήταν ένα τεράστιο βήμα προς τα εμπρός σε σχέση με το Triton αλλά να την πούμε την αλήθεια, είναι σαφώς βελτιωμένο στους περισσότερους τομείς - αν όχι σε όλους.

 

Ο σημαντικότερος λόγος που δημιουργήθηκε η πεποίθηση ότι το Triton ηχεί καλύτερα από το M3 είναι ότι δεν υπήρχαν πακέτα λαϊκών ήχων για το M3, γι' αυτό όσοι το αγόρασαν έσπευσαν να το ξεφορτωθούν και να γυρίσουν στην ευκολία του Triton. Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει αυτή η κατάσταση βέβαια.

 

Όσο για το Trinity, ήταν ξεχωριστό μηχάνημα. Δεν ξέρω αν ακουγόταν καλύτερα ή χειρότερα από το Triton, το σίγουρο είναι ότι ο ήχος του ήταν χαρακτηριστικός και πλούσιος και ότι σε κάποιες κατηγορίες ήχων ακούγεται εξαιρετικό, ακόμα και σήμερα. ;)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το tr στον thomann έχει 739 ευρώ και βέβαια χωρίς μεταφορικά και μαζί με κάτι δωράκια .

Αν αγοραστεί από εκεί το μηχάνημα έχει 3 χρόνια εγγύηση .

Εγώ θέλω να ρωτήσω το εξής, αν πάθει κάτι η εγγύηση τις  korg ισχύει στην bun studio???? Η το ξαναστέλνεις Γερμανία????

παναγιωτης 91 καλορίζικο το όργανο και καλά παιξίματα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θέλω να ρωτήσω το εξής, αν πάθει κάτι η εγγύηση τις  korg ισχύει στην bun studio???? Η το ξαναστέλνεις Γερμανία????

Με ποιά λογική θα μπορούσε να ισχύει κάτι τέτοιο; Η μόνη περίπτωση να γινόταν κάτι τέτοιο θα ήταν αν υπήρχε κάτι σαν Korg Hellas (επίσημο παράρτημα της Korg στη χώρα μας δηλαδή) και αν το όργανο καλυπτόταν από διεθνή εγγύηση. Έχεις δει πουθενά τίποτα τέτοιο και εμένα μου διέφυγε;

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι ειναι..το στελνεις Γερμανια το korg.Το θεμα ειναι οτι εχει καλη τιμη,και εχουν ακομα και την EXB καρτα.Αλλα μνημες δεν βρισκεις πουθενα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Alchemist Φιλαράκι τις εξυπνάδες σου αλλού.

Μια ερώτηση κάναμε ίσως να υπάρχει και μια τέτοια περίπτωση που κάνεις το έξυπνο ,με την λογική να πληρώσεις Ελλάδα μόνο εργασία τα ανταλλακτικά να στα καλύπτουν . Στο κάτω κάτω δεν αγοράζουμε ούτε τον thomann ούτε το bun studio αγοράζω korg δεν έχει service η korg στην Ελλάδα???? Και δεν χάλασε και ο κόσμος .

arkoudakias αν δεν βρούμε μνήμες  τι κάνουμε .

σε κατάστημα πάντως που πήγα να δω και από κοντά το tr μου είπανε θα βρεις από παλιά pc τέτοιες μνήμες δεν ξέρω τι να πω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thomann και 740 ευρω?δεν μου το λεγες.τι καταστημα ειναι αυτο? ειναι εδω ελλαδα.εγω νομιζα οτι 850 ευρω ηταν η καλητερη τιμη στην ελλαδα.οσα λετε για εγγυηση πρεπει να την εχει η bon studio για τα οργανα που ειναι αγορασμενα στην ελλαδα.τα υπολοιπα στην γερμανια και δεν ξερω που αλλου.μνημες για οσους δεν βρισκουν μην το σκεφτεστε.....e-bay.

ευχαριστω για τα καλοριζικα αλλα το οργανο δεν το παρελαβα ακομα.ατιμα κουριερ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παναγιώτη, το Thomann είναι ηλεκτρονικό (και όχι μόνο) κατάστημα με έδρα τη Γερμανία.

 

Οι τιμές του είναι καλές συγκρτικά με Ελλάδα άλλα όπως είπαν και τα παιδιά, τα Service σε πλαίσια εγγύησης δεν καλύπτονται από την τοπική αντιπροσωπεία. Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να ξαναστείλεις το όργανο πίσω Γερμανία για οποιαδήποτε επισκευή.

 

Μου φαίνεται περίεργο που δε γνώριζεις για την ύπαρξη του εν λόγω καταστήματος. Εχουν γίνει άπειρες συζητήσεις γι'αυτό στο Νοiz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να θέλω να πάρω κανένα κατάστημα στο λαιμό μου, θα πω μία σκέψη μου με κάθε επιφύλαξη.

 

Μήπως το όργανο το οποίο αγόρασες είναι ελαφρώς μεταχειρισμένο ή υπήρχε στην έκθεση του καταστήματος για επίδειξη (demo);

 

Στο λέω αυτό γιατί είχα αγοράσει ένα Triton LE παλιότερα λίγο κάτω από την τιμή που υπήρχε γενικότερα στην αγορά. Έμαθα οτι ήταν δείγμα έκθεσης μόνο όταν ρώτησα τον καταστηματάρχη γιατί ήταν τόσο φθηνό. Το καινούριο μου το έδινε γύρω στα 150Ε παραπάνω.

 

Μήπως να το έψαχνες;

 

Με ανησύχησες με αυτό που μου είπες οτι μία ημέρα μετά είδες την τιμή στο site να ανεβαίνει. Δεν ξέρω αν θα πρέπει να αισθάνεσαι τυχερός τελικά γι'αυτό.  ;D

 

Δε σημαίνει ότι το όργανο θα έχει κάτι, μπορεί να λειτουργεί άψογα αλλά καλό δε θα ήταν να το ξέρεις;

 

Δε θα μου κάνει εντύπωση αν ανεβάσεις και εσύ σύντομα θέμα... "Με το ζόρι λαϊκούς ήχους". ;D ;D

 

Μόνο που στη δική σου περίπτωση θα σου έρθει κουτί.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου