Προς το περιεχόμενο

Yngwie Malmsteen - Perpetual Flame


Steve_Vai06

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 100
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το άκουσα κ εγώ το άλμπουμ κ μπορώ να πω ότι δεν μ'άρεσε... Η παραγωγή είναι κάκιστη πρώτα απ'όλα. Από κει κ πέρα όλα τα ριφ είναι υπερβολικά αναμενόμενα  :-\  Δηλαδή από συνθέσεις δεν με πείσε....

 

Ε τώρα τα σόλο είναι love it or hate κατάσταση (για τους περισσότερους). Προσωπικά ποτέ δεν είχα πρόβλημα με τον Malmsteen κ μερικές φορές πραγματικά τον γουστάρω (βλ. διασκευή sails of charon ή trilogy)...  ::)

 

K o Tim Ripper Owens επίσης κακός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει δικό μου λάθος που άνοιξα το Θέμα.

Σε αυτό το φόρουμ όπως έχει προαναφερθεί και από άλλους δεν γίνεται να συζητήσεις για κιθαρίστες που παίζουνε πάνω από δυο νότες το δευτερόλεπτο.

Όλοι αρχίζουνε και λένε οτι είναι κουραστικοί, οτι είναι αμπλαούμπλες κ.λ.π.

Μέχρι οτι Gary Moore,ο Neal Schon είναι κουραστικoί και οτι Santana είναι επίσης κουραστικός και παίζει μ@λ@κίες διάβασα.

Αν είναι δυνατόν! Ο Santana?

Μπορεί να μην είναι ο Santana που ήτανε (ο τύπος είναι και σχεδόν 70 χρονών), αλλά παραμένει ένας από τους 30 καλύτερους κιθαρίστες που έχουνε περάσει από αυτό τον πλανήτη.

 

Αν δεν σας αρέσει κάποιος δεν χρειάζεται να τον θάβεται. Μπορέιτε να κάνετε την κριτική σας πιο ήπια.

Και εγώ δεν είμαι φανατικός του Malmsteen και με κουράζει κάποιες φορές αλλά παραμένει ένας τεράστιος μουσικός και κιθαρίστας.

Όσο για το άλμπουμ του, πιστεύω οτι έιναι πολύ καλύτερο από κάποια άλλα που έχει βγάλει τα τελευταία χρόνια.

 

Ioannina! The best city in this f@ckin' world!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτό το φόρουμ όπως έχει προαναφερθεί και από άλλους δεν γίνεται να συζητήσεις για κιθαρίστες που παίζουνε πάνω από δυο νότες το δευτερόλεπτο.

 

;D Τώρα το κατάλαβες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εντάξει δικό μου λάθος που άνοιξα το Θέμα.

Σε αυτό το φόρουμ όπως έχει προαναφερθεί και από άλλους δεν γίνεται να συζητήσεις για κιθαρίστες που παίζουνε πάνω από δυο νότες το δευτερόλεπτο.

....

 

 

;D Τώρα το κατάλαβες?

 

Ας είμαστε λίγο προσεκτικοί. Όπως βλέπετε μια χαρά γίνεται η συζήτηση για το malmsteen κι ας είναι ο-ρι-α-κά (  8) ) γρηγορότερος από μενα  ;D. Εννοείται ότι θα γραφτεί και αρνητική κριτική. Ο καθένας έχει τη γνώμη του και είναι ελεύθερος να τη γράφει. Αυτή είναι η λογική ενός forum.

 

Εξάλλου, δεν είναι υγιές κάποιος να ενδιαφέρεται να διαβάζει μόνο απόψεις που ταυτίζονται με τη δική του....

 

Συνεχίστε παρακαλώ..... :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτό το φόρουμ όπως έχει προαναφερθεί και από άλλους δεν γίνεται να συζητήσεις για κιθαρίστες που παίζουνε πάνω από δυο νότες το δευτερόλεπτο.

Όλοι αρχίζουνε και λένε οτι είναι κουραστικοί, οτι είναι αμπλαούμπλες κ.λ.π.

Μέχρι οτι Gary Moore,ο Neal Schon είναι κουραστικoί και οτι Santana είναι επίσης κουραστικός και παίζει μ@λ@κίες διάβασα.

Έχεις κάποιο δίκιο, αλλά υπάρχουν και κάποιοι κιθαρίστες που παίζουν "πολλά" και δεν έχουν γίνει αντικείμενο αρνητικών σχολίων. Επίσης, θα βοηθήσει πολύ αν η "άλλη πλευρά" αρχίσει να παρουσιάζει μια πιο σφαρική εικόνα του θέματος (δηλ. αν ξεκολλήσει από τον Αυνάν-steen και τον αιώνιο Vai).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπα οτι μόνο η δική μου άποψη μετράει και είναι σωστή προς θεού, απλά είπα οτι για να μην γίνονται οριακά οι συζητήσεις πρέπει να μην είμαστε εριστικοί μεταξύ μας και να μην γράφουμε πράγματα, που γράφονται για να ξεκινήσει η γκρίνια και οι τσακωμοί. Πχ. Ο Santana είναι μεγάλος Μ@λ@κ@ς και δεν ξέρει να παίζει κιθάρα και είναι κουραστκός και άλλα τέτοια.

Αυτό που θέλω να πώ είναι οτι μπορούμε να κάνουμε πιο ήρεμα τις συζητήσεις, χωρίς νεύρα και τσακωμούς.  ;D

 

Αυτά είχα να πώ και για να γυρίσουμε στο θέμα μας υπάρχει κάποιος άλλος που άκουσε το Perpetual Flame?

Ioannina! The best city in this f@ckin' world!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Αυτά είχα να πώ και για να γυρίσουμε στο θέμα μας υπάρχει κάποιος άλλος που άκουσε το Perpetual Flame?"

 

Δεν ξερω αν καταλαβες αλλα οι περισσοτερες λαλακιες ειπωθηκαν απο ατομα που ουτε καν ΑΚΟΥΣΑΝ το "prepetual..." κι απλα μπηκαν κλασικα για να κραξουν.

Δεν πειραζει, καλο κι αυτο

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν καταλαβες αλλα οι περισσοτερες λαλακιες ειπωθηκαν απο ατομα που ουτε καν ΑΚΟΥΣΑΝ το "prepetual..." κι απλα μπηκαν κλασικα για να κραξουν.

Δεν πειραζει, καλο κι αυτο

 

Είναι όπως οι λαλακίες που λένε κάποια άλλα άτομα για μουσικές που δεν καταλαβαίνουν και μπαίνουν απλά για κράξουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου