Προς το περιεχόμενο

Yngwie Malmsteen - Perpetual Flame


Steve_Vai06

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν πειραζει, καλο κι αυτο

 

Bloody, δεν ξερω αν ειδες ΚΑΙ αυτο που εγραψα στο τελος

Κι ΑΝ δεν το καταλαβες, εξηγω, οτι δεν εχω ΚΑΝΕΝΑ απολυτως προβλημα, Ο,ΤΙ και να λεχθει και για τον οποιονδηποτε.

Ουτε ποσοστα παιρνω απο τον Yngve, ουτε ξαδερφος μου ειναι για να τον υποστηριξω, ουτε εκστρατεια κανω υπερ του αλλα ουτε και με νοιαζει αν ΔΕΝ αρεσει σε καποιον-ους.

Εγω απλα μπηκα κι εγραψα την αποψη ΜΟΥ για το αλμπουμ

Τα υπολοιπα εσεις που ειστε και "αξιωματουχοι" τα ξερετε καλυτερα απο εμενα

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 100
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ρε παιδια δεν ξερω καλο το album (τρομερα κακογουστο εξωφυλλο...οταν το ειδα νομιζα οτι ηταν τσοντα με τον malmsteen)...αλλα αν και μαρεσουν πολλοι κιθαριστες μια ζωη τον malmsteen τον εχω εντελος απεξω ...δλδ σε φαση πιστευω οτι εγινε διασημος επιδη πλασαρε αυτο που κανει την σωστη στιγμη...ηλικρινα ακουω το καινουριο αλμπουμ και αν και ειναι αρκετα καλο. θα πω εκπληκτος για μια φορα ακομα οτι για το ονομα του θεου αυτος ο κιθαριστας σταματισε την εξεληξη του απο τοτε που βγηκε το πρωτο αλμπουμ του...ελεος με τον malmsteen εντιοποσιαστηκα μονο οταν ειμουν 14 χρονων τωρα μετα απο τοσα χρονια βλεπω οτι ακομα παιζει με τον ιδιο ασκοπο τροπο και δεν εχει προχωρισει καθολου....δλδ αν συγκρινεις με τον vai,satriani,petrucci, ktl...αυτοι ολο και κατι καινουριο σου δινουν να ακουσεις, σε αντιθεση με τον malmsteen που το ατομο απλα εχει κολισει για παντα..εχω ακουσει ολους του τους δισκους εχω δει αρκετα live και ναι το λεω αυτο οτι ειναι πλεον απο τους χειροτερους κιθαριστες που υπαρχουν γιατι την τεχνικη την εχει αλλα δυστηχος το ατομο εχει κολησει και δεν ξερει να παιξει τπτ αλλο η τουλαχιστον καπος να κανει μια ανανεωση, δεν ειναι κατασταση αυτη ειναι απιστευτα μονοτονος και με απιστευτα περιορισμενο ευρος σαν κιθαριστας....τελος παντων αυτη ειναι η αποψη μου δεν θα συμφονησουν ολοι αλλα δεν βρηκα τπτ καινουριο να ακουσω στο καινουριο του αλμπουμ γιατι πιστευω τα ακ0υσα και στο προηγουμενο και στο προηγουμενο και στο προηγουμενο......

 

προτινω τον δισκο χωρις δευτερη σκεψη ΜΟΝΟ σε οσους αρεσει πραγματικα ο malmsteen γιατι αυτος ο δισκος δεν εχει τπτ καινουριο...(ενοειτε οτι δεν περιμεναμε να ακουσουμε τπτ καινουριο απο τον malmsteen αλλα ενταξει οχι και ετσι....)..απλα δεν πιστευω να εντηποσιασει κανεναν αλλον εκτος απο πραγματικους φαν tou malmsteen..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το λίγο που το άκουσα, μου αρέσει αρκετά μπορώ να πω. Φίλτατε OlvaR, έτσι κι αλλιώς ο Malmsteen είναι από τους μουσικούς που δεν πρόκειται ποτέ να αλλάξουν ριζικά την μουσική τους προσέγγιση, οπότε δεν μου προκαλεί έκπληξη που ακούω παρόμοια solos με τις προηγούμενες δουλειές του.

 

Φοβόμουν λίγο τον Tim Owens, αν έβγαινε <<υπερβολικός>>, αλλά τελικά η φωνή του είναι όπως πρέπει (σε αυτό βοηθάει και η μίξη βεβαίως βεβαίως!!)

 

Όσο για τον Malmsteen και την πορεία του, θεωρώ άκρως πρωτοποριακό το ΞΕΚΙΝΗΜΑ του στην μουσική, σαν solo καλλιτέχνης.

Το Rising Force, το έχω ακόμα και σε βινύλιο, αφού είναι από τα albums που με ταξιδεύουν και τα θεωρούσα ανέκαθεν ως μια σπάνια μουσική έμπνευση που επηρρέασε πολλούς μουσικούς, όχι απαραίτητα με την κακή έννοια.

 

Cheers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο ακριβος ηθελα να πω...οταν βγηκε ο πρωτος του δισκος ηταν κατι ανεπαναληπτο κατι πλασαρε παρα πολυ καλα

τον πρωτο του δισκο τον ακουω ακομα αλλα απο εκει και περα οτι ακουο στον πρωτο δισκο μου ειναι αρκετο...δεν πιστευω οτι θα εχανα και πολλα αν δεν ακουγα ολα τα επομενα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακουω κι εγω τωρα  :-X το "red devil" κλεμμενο τελειως απο κατι μου φανηκε....τελικα κατεληξα electric eye judas priest.και δεν ειμαι και μεταλλο και το καταλαβα κι εγω φανταστητε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλοι, απο την μικρη μου πειρα εχω να πω, οτι ειναι χειροτερο το να μη σεβεσαι τη γνωμη του αλλου απο το να μην υπαρχουν καθολου διαφορετικες γνωμες απο τη δικη μας.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H παραγωγη ειναι σιγουρα μετρια δεν συγκρινεται με Trilogy,Magnum opus etc αλλα ρε γμτ πως να το πω..μονο κ μονο που υπαρχει ο τυπος ακομη μουσικα,μονο κ μονο που γουσταρει αλλα κ μπορει να παιζει οπως πριν 20 χρονια,εμενα αυτο σαν eighties addicted με φτιαχνει.

 

Το caprici di diablo ειναι στα 3 καλυτερα του instrumental.

 

Ενσταση - Με χαλασε λιγο το ριφ του 2ου τρακ - Ι'll see the light tonight καρφι,αλλα δεν βαριεσαι τουλαχιστον το'κλεψε απο την παρτη του! :)

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο για τον Malmsteen και την πορεία του, θεωρώ άκρως πρωτοποριακό το ΞΕΚΙΝΗΜΑ του στην μουσική, σαν solo καλλιτέχνης.

Το Rising Force, το έχω ακόμα και σε βινύλιο, αφού είναι από τα albums που με ταξιδεύουν και τα θεωρούσα ανέκαθεν ως μια σπάνια μουσική έμπνευση που επηρρέασε πολλούς μουσικούς, όχι απαραίτητα με την κακή έννοια.

 

Cheers

Εσυ και το 70% του πλανητη!

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά μιλάμε ο καινούργιος γαμάει.. πρώτη φορά στα χρονικά μεταβαίνουμε από το παίζω γρήγορα, με το παίζω τόσο γρήγορα που σου εκρήγνυται το κεφάλι...Η νότες δεν υπάρχουν υπάρχουν απλά συχνότητες οι οποίες στο πέρασμα του χρόνου ξεδιπλώνονται σε σχήματα και αστέρια και εικόνες...

 

Ωχ τι έγινε, τέλειωσαν τα DRUGS... SHIT!!!

 

Ο δίσκος είναι μάπα...ούτε με ναρκωτικά δεν ακούγεται...

Ωραίος είναι στα νιάτα μου τον πήγαινα και εγώ.. τώρα αισθάνομαι ότι αν βάλω δυνατά ένα κομμάτι του θα μου κάνουν μήνυση.. (όχι για κοινή ησυχία).

 

 

ΜΤΠ = Μην Το παρεξηγείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου