Προς το περιεχόμενο

Yngwie Malmsteen - Perpetual Flame


Steve_Vai06

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω πιστευω οτι αν ο malmsteen απλα εβγαζε συνεχια τον πρωτο του δισκο αλλαζοντας μονο την σειρα τον κομματιων και αλλαζοντας τον τιτλο του album ισως να ειχε περισοτερη επιτιχια πλεον....γιατι μονο αυτο πιστευω οτι μπορει να κανει ο malmsteen πλεον και να θεωρηθει αλλαγη....:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 100
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ναι λοιπόν το ακούσαμε κι αυτό...

Πραγματικά πιστεύω οτι έχει ξεφύγει ο άνθρωπος..πρώτη φορά αισθάνθηκα άγχος με τραγούδι...αυτό το caprici di diablo δεν παλεύεται...είναι αδύνατον να χωρέσουν τόσες νότες σε ένα κομμάτι...πραγματικά εκεί θα το άλλαζα αλλά είπα να συνεχίζω λιγο ακόμα και ακούω και το lament και λέω "όπα θα ανασάνουμε"..για δύο μέτρα ....ίσως...διάολε σταμάτα να μπουκώνεις κάθε μα κάθε φράση...

Τί να πώ για τον άνθρωπο που έγραψε το black star,i'll see the light tonight,dont let it end,i am a viking...κάπου την έχασε την μπάλα και όταν μετά από 30 χρόνια βγάζεις τέτοιο εξώφυλλο δίσκο λες και σε ζωγραφίσανε στο Μοναστηράκι εε εντάξει πάει πολύ...ο ripper ακολούθησε το ίδιο στυλ "δώστε μου φαλσέτα μι και πάρτε μου την ψυχή"..τραγούδα λίγο με την φωνούλα σου λίγο βρε αγόρι μου όλοι ξέρουμε οτι τις έχεις τις νότες...

Σαν αντίδραση σας συμβουλεύω να ακούσετε έναν νέο κιθαρίστα τον andy james και τον προσωπικό του δίσκο In the wake of chaos.Εκεί έχει πάει το shredding μέγιστε γιατί εσύ έμεινες τόσο μα τόσο πίσω? :-\

If the house is rocking,don't bother knocking...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μπορώ να πώ ότι με ενθουσίασε ο συνδυασμός Owens και Malmsteen.

Η παραγωγή, στα φωνητικά κυρίως, μου φάνηκε πρόχειρη.

 

Far beyond the sun, τέλος.

Ε = mc^2 = Fb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Ένα έχω να πω γι'αυτό το album: ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ

 

Γιατί; Για τους εξής λόγους:

1.O Ripper, όσο φιλότιμος κι αν είναι, το νεοκλασικό στυλ του Malmsteen τον θάβει τελείως, πόσο μάλλον σε κομμάτια που ήταν κομμένα-ραμμένα στην φωνή του Doogie White. To style του Ripper πάει σε heavy-US power metal.

2.Ακούστε το Death Dealer και παίξτε "Βρες τις διαφορές" με το Prophet Of Doom από το War To End All Wars... Έλεος δηλαδή...

3.Η εκρηκτικότητα των Attack! και Unleash The Fury έχει πάει για βρούβες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μου κανει καμια αισθηση,συν οτι δεν μου αρεσει η φωνη και γενικα ολο το concept ειναι απομακρο..περα απο αυτα τα κλασσικα του χοντρουλη,fast soloing και ιδρωσαμε,πλεον εχω κουραστει αν και πριν δεκα χρονια ηταν αγαπημενος μου,περιμενα κατι διαφορετικο αλλα the same story παλι.. :P ......next..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι δεν τρελάθηκα αλλά τον άκουσα ευχάριστα τον δίσκο.O Malmsteen είναι αυτό που είναι τι να κάνουμε

 

Υ.Γ Όσο βρίσίδι και να τρώει ο Malmsteen σαν κιθαρίστας είναι αναγνωρησιμός απο τον ήχο του απο το στυλ του και δυστυχώς απο τις λαλακίες του.Πράγμα που όλοι οι κιθαρίστες αναζητούνε(προσωπικό ήχο και στυλ)Επίσης ην ξεχνάμε ότι έχει επηρεάσει παααααρα πολύ κόσμο ;)

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Ειπα να πω κι εγω τη γνωμη μου για το νεο δισκο του Yngwie που τον παρακολουθω απ τις αρχές της δεκαετιας του 80......μια λεξη μονο ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ..ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΟΜΩΣ.....δεν κολλανε RIPPER & ΥNGWIE.....και μια παρατηρηση...πως γινεται σε καποιους ο Malmsteen πριν 10 χρονια ηταν ο ΘΕΟΣ και τωρα ο τελευταιος??δηλαδη τι περιμενεις ν ακουσεις απο αυτον???METALLICA??MAIDEN??URIAH HEEP??

OΛΟΙ ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΙ ΕΓΙΝΑΝ ΜΕΓΑΛΟΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝ...........

Φιλικά πάντα και εκφράζω την προσωπική μου άποψη χωρίς να σημαίνει ότι είναι και η σωστή

seven deadly sins..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις παρατήρησα το εξής...Δεν ξέρω αν γράφτηκε πριν απο κανέναν αλλά ο πρωτος δίσκος του Jason Becker λέγεται Perpetual Burn!!!Τυχαία η επιλογή του χοντρού;;; ;D ;D ;D

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις παρατήρησα το εξής...Δεν ξέρω αν γράφτηκε πριν απο κανέναν αλλά ο πρωτος δίσκος του Jason Becker λέγεται Perpetual Burn!!!Τυχαία η επιλογή του χοντρού;;; ;D ;D ;D

To θεμα ειναι οτι ο χονδρος αδυνατισε.

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου